همه بانک‌های نظامی ایران در بانک سپه ادغام شدند

بانک سپه قدیمی ترین بانک ایران استبی بی سی :خبرگزاری ایسنا به نقل از عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی ایران می گوید طرح ادغام بانک‌های وابسته به نیروهای مسلح در بانک سپه به سرانجام رسیده و همه بانک‌های نظامی این کشور در بانک سپه ادغام شده است.

بانک‌های انصار، قوامین، حکمت ایرانیان، مهر اقتصاد و موسسه اعتباری کوثر طی یک سال گذشته به مرور در بانک سپه ادغام شدند. بانک مرکزی طرح ادغام بانک‌ها را یک "طرح ملی" توصیف کرده است.

بر اساس گزارش‌ها ادغام بانک های قوامین، انصار و موسسه اعتباری کوثر در بانک سپه آخرین مرحله ادغام بانک های نظامی بوده است. ارائه خدمات این بانک‌ها به مشتریان با تابلوی بانک سپه قرار است به زودی انجام شود.

بانک سپه قدیمی ترین بانک ایران است که در سال ۱۳۰۴ تاسیس شده است. این بانک در دهه ۱۳۹۰ خورشیدی مدتی تحت تحریم شورای امنیت سازمان ملل متحد قرار داشت.

حسن روحانی، رئیس‌جمهور ایران در اواخر سال ۱۳۹۷، دستور به ادغام بانک‌های نظامی و ایجاد یک بانک واحد داده بود.

طرح اولیه این بود که ابتدا شش بانک و موسسه حکمت، قوامین، انصار، کوثر، مهر اقتصاد و ثامن در مرحله اول به صورت دو بانک درآیند و سپس به یک بانک بزرگ تبدیل شوند. اما این طرح براساس تصمیم بانک مرکزی تغییر کرد.

در سال‌های اخیر موسسات اعتباری و برخی از بانک‌های خصوصی کارآمدی خود را از دست داده اند و در مواردی دولت مجبور شده است اصل و بخشی از سود سپرده گذاران را از محل دارایی‌های ملی تسویه کند.
بانک‌های انصار، قوامین، حکمت ایرانیان، مهر اقتصاد و موسسه اعتباری کوثر طی یک سال گذشته به مرور در بانک سپه ادغام شدندمشکلات برخی از موسسات مالی و بانک‌ها‌ از جمله موسسات و بانک‌های متعلق به نهادهای نظامی باقی ماند و سرانجام اعلام شد که راه‌حل ممکن، ادغام آنها در یک بانک دولتی است.

مدیرعامل وقت بانک قوامین در زمان اعلام طرح ادغام بانک‌های نظامی در بانک سپه گفته بود که بانک‌داری خصوصی در ایران شکست خورده اما ادغام بانک‌ها در یکدیگر هم مشکلات خود را دارد.

بانک مرکزی در اطلاعیه خود در زمان اعلام طرح ادغام، گفته بود که ارائه خدمات بانکی به مشتریان "با مدیریت و راهبری بانک سپه" با روال قبلی انجام خواهد یافت و حقوق و مزایای کارمندان این بانک‌ها مطابق قراردادهای سابق برقرار خواهد بود.

این اطلاعیه همچنین درباره حقوق سهام‌داران این بانک‌ها و موسسات اعتباری که قرار است ادغام شوند، گفته بود با سازمان بورس و اوراق بهادار در این زمینه توافق شده است.
+8
رأی دهید
-19

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۰
  varied - ریزه، ترکیه
  تنها یک هدف پشت این جریان خوابیده غارت اموال و دارایی های مردم
  1
  11
  دوشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۲
  ۳۰
  Darknet - لندن، انگلستان
  این بهترین کار برای پوشش سرقت مجتبی خامنه ای و علی انصاری و پاک کردن رد پاهاشون از سرقت بانک انصار و موسسه اعتباری کوثر هست.
  0
  5
  ‌سه شنبه ۴ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۱:۳۵
  نظر شما چیست؟