انکار هولوکاست در محل کشتار صدها نفر به دست نازی‌ها در فرانسه

یورونیوز :شعارنویسی در انکار هولوکاست بر روی دیوار یکی از روستاهای مرکز فرانسه موجی از خشم و اعتراض را در میان سیاستمداران این کشور برانگیخت.

ساکنان روستای «ارادور» در نزدیکی شهر «لیموژ» روز جمعه شاهد نقش بستن شعاری در انکار هولوکاست بر روی دیوار مرکز یادبود قربانیان کشتار نازی ها در این روستا بودند.

امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه در واکنش به این رویداد وعده داد که با عاملان آن برخورد خواهد شد. نجات یافتگان از کشتار نازی ها در روستای «ارادور» در شعاری که بر روی دیوار مرکز یادبود قربانیان نوشته شده بود به «درغگویی» متهم شده بودند. مقامات محلی بلافاصله تصمیم گرفتند تا با نصب پارچه ای بر روی این دیوار شعار نوشته شده را بپوشانند.

سربازان آلمان نازی در روز ۱۰ ژوئن سال ۱۹۴۴ میلادی ۶۴۲ نفر از ساکنان روستای «ارادور» را کشتند. هرچند پیش از این ویدئوهایی در انکار کشتار نازی ها در روستای «ارادور» منتشر شده بود اما این اولین بار است که شعاری در انکار این حادثه بر روی یکی از دیوارهای این روستا نقش می بندد.

روبر هبراس، یکی از نجات یافتگان از کشتار نازی ها در «ارادور» که اکنون ۹۵ سال دارد در واکنش به حادثه روز جمعه گفت: «آنچه من را تکان می دهد این است که نمی توانیم درک کنیم که کودکان و زنان با درد و رنجی مخوف از بین رفتند.»
بازدید امانوئل ماکرون از روستای «ارادور» در سال ۲۰۱۷ رهبران جناح های مختلف سیاسی فرانسه از جمله مارین لوپن، رهبر حزب راست افراطی «اتحاد ملی» شعارنویسی اخیر «ارادور» را محکوم کرده اند.

سالانه حدود ۳۰۰ هزار نفر از مرکز یادبود قربانیان کشتار نازی ها در «ارادور» بازدید می کنند.
+8
رأی دهید
-0

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۵
  redsky95 - تورنتو، کانادا
  یه سری فاشیست و نژادپرست که تاریخ نمیخونن و راحت تاریخو فراموش میکنن. لعنت به تک تکشون
  0
  0
  ‌سه شنبه ۴ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۱:۰۶
  نظر شما چیست؟