اگر بانکی به حساب شما ۲.۵ میلیارد دلار واریز کند، چه خواهید کرد؟

العربیه :تصور کنید یک روز صبح از خواب بیدار شوید و ببینید موجودی حساب بانکی‌تان که تا پیش از این تنها چند صد دلار در آن داشتید، ناگهان به 2.5 میلیارد دلار رسیده باشد. چه خواهید کرد؟ احتمالا قبل از هر چیز خرید سهام و هواپیمای شخصی و خانه مجلل و پرداخت صورت‌حساب‌های عقب افتاده به ذهن‌تان خطور کند، اما یک مرد آمریکایی که به اشتباه این مبلغ به حسابش واریز شده بود، لبخندزنان قهوه اول صبحش را خورد و با خود گفت: «بانک به زودی به اشتباهش پی خواهد برد.»

چند روزی از واریز اشتباهی 900 میلیون دلار به حساب یکی از مشتریان مجموعه بانکی سیتی گروپ آمریکا نگذشته بود که این بار «بانک آو آمریکا» حدود 2.5 میلیارد دلار به حساب مشتری دیگری واریز کرد؛ دقیقا 2 میلیارد و 450 میلیون دلار.

خبرگزاری بلومبرگ اعلام کرد که این مبلغ به حساب مشتری مذکور وارد نشده ولی او پیامی دریافت کرده مبنی بر اینکه 2.5 میلیارد دلار به حسابش واریز شده است.

سخنگوی «بانک آو آمریکا» به رسانه‌ها گفت: «به نظر می‌رسد مشکلی که به وجود آمده مربوط به سیستم آگاه‌سازی‌ها باشد و در نهایت این مشکل حل شد.»

مشتری که این پول هنگفت به حساب او واریز شده گفت که به سرعت متوجه شده بانک خود متوجه این اشتباه خواهد شد ولی این اتفاق نیفتاد و او ناچار به تماس با بانک و اطلاع‌رسانی در این‌باره شد.

این اولین بار نیست که چنین اشتباهاتی رخ می‌دهد و در ماه‌های گذشته هم ارقام عجیب و غربی به حساب مشتریان واریز شد.

مجموعه بانکی سیتی گروپ که در روزهای گذشته 900 میلیون دلار به حساب وام‌دهندگان به یک شرکت آرایشی ورشکسته واریز کرده بود، در حال حاضر به دادگاه شکایت برده، زیرا که افراد مذکور حاضر به پس دادن مبالغی که دریافت کرده‌اند، نیستند.
+12
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  اگر این اتفاق برای من میفتاد فوراً دست بکار میشدم تا جناب سروان و سایر دیوانه ها در این سایت را معالجه بکنم.
  3
  17
  دوشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۷
  ۵۴
  ادوینو - گوالف، کانادا
  اولاً همچین شانسی نداریم پول را که نمیشه خورد پس میونه یک آپشن و اون خرج کردنش است هر جوری که دوست داری باهش میشه لوله درست کرد و کوکائین بزنی توی دماغ دیگه مال املاک بخری ومثل آقازاده های حرامی ماشینهایه کران قیمت بخری کلی کار میشه کرد با این پول...
  0
  1
  دوشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۲
  نظر شما چیست؟