تل‌آویو، روی نقاشی «پسران چشم‌چران» را پوشاند

بسیاری این نقاشی را توهین‌آمیز می‌دانستندمقام‌های اسرائیلی، دستور پوشاندن روی یک نقاشی دیواری را صادر کردند که دو نوجوان را در حال تماشای رخت‌کن زنانه نشان می‌داد. این اقدام بعد از تجاوز گروهی به دختر نوجوانی در یک منطقه ساحلی دیگر و اعلام انزجار مردم انجام شد.

در این نقاشی دیواری، دو نوجوان به تصویر کشیده شده بودند که در لباس شنا به پنجره‌ای سرک کشیده‌اند که احتمالا رختکن زنانه است.

این نقاشی دیواری که «پسران چشم‌چران» نام دارد، هجده سال پیش کشیده شده است. این نقاشی اشاره به فیلمی کمدی دارد که با همین نام در دهه هفتاد میلادی در اسرائیل ساخته شده بود. بخشی از این اثر در همین ساحل فیلم‌برداری شده بود.

گروه‌هایی که مدافع حقوق زنان هستند، مدت‌ها بود که از مقام‌ها خواسته بودند این نقاشی از روی دیوار پاک شود.

ران هولدای، شهردار تل‌آویو، در توییتی نوشته است که وقت آن فرارسیده که این نقاشی پوشانده شود.
شهردار تل‌آویو گفته که وقت آن رسیده که با این نقاشی خداحافظی کنیمآقای هولدای، در ادمه توییتش نوشته که هنر و آزادی بیان از ارزش‌های شهر است اما از آنجا که این نقاشی نشان دهنده عملی غیرقانونی و مجرمانه است، شهرداری تصمیم گرفت که آن را پاک کند.

پلیس، در حال تحقیق درباره اتهام‌های مربوط به تجاوز کردن گروهی از مردان به دختری شانزده ساله در شهر ایلات است.

وکیل این دختر، به خبرنگاران گفته است یکی از سه مردی که بازداشت شده، مدعی شده ۳۰ مرد برای بهره‌برداری جنسی از این نوجوان صف کشیده بودند. اما گزارش رسانه‌های محلی حاکی از این است که تعداد کسانی که در این عمل دست داشتند به مراتب کمتر بوده است.

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، این حادثه را «جنایت علیه بشریت» توصیف کرده است.

در ظهر روز یکشنبه و در اعتراض به این تجاوز و خشونت علیه زنان در اسرائیل، گروهی از کارمندان، محل کارشان را ترک کردند. همچنین تظاهرات گوناگونی در اسرائیل برنامه‌ریزی شده است.
+19
رأی دهید
-4

نظر شما چیست؟