استقلال تاریخ برگزاری شهرآورد را قبول ندارد

بی بی سی :نوزدهمین دوره لیگ برتر فوتبال ایران به پایان رسید. استقلال پایانی خوش رقم زد و نایب قهرمانی را از آن خود کرد. فولاد و تراکتور هم در رده‌های بعدی ایستادند.

پرسپولیس با بیست و یک برد رکورد تعداد پیروزی در یک فصل از لیگ برتر را شکست. این تیم ۶۷ امتیازی شد تا با توجه به شانزده تیمی بودن لیگ، حدنصاب قبلی تعداد و میانگین امتیاز برای هر مسابقه را فرو بریزد. سرخپوشان تهران در لیگ شانزدهم با برانکو ایوانکوویچ ۶۶ امتیاز کسب کردند و اگر می‌توانستند در آخرین بازی سیاه جامگان را شکست دهند ۶۹ امتیازی می‌شدند.

در انتهای جدول، پنج تیم روی کاغذ با خطر سقوط مواجه بودند که در این بین ماشین‌سازی و گل‌گهر رقبای خود را شکست دادند. پارس‌جم هم که می‌توانست با کسب پیروزی در لیگ بماند، در این ماموریت بزرگ به موفقیت نرسید.

طبق گزارش سایت ورزش سه، باشگاه استقلال طی نامه‌ای رسمی به سازمان لیگ خواهان تعویق شهرآورد شده تا تداخلی با لیگ قهرمانان آسیا پیش نیاید.

اما یحیی گل‌محمدی سرمربی پرسپولیس می‌گوید: "آماده بازی هستیم و بازیکنانم در شرایط خوبی قرار دارند. امیدوارم مثل شهرآورد قبلی بازی جذاب ارائه دهیم و هواداران هر دو تیم لذت ببرند".

مجید نامجومطلق مربی استقلال نیز پس از نایب قهرمانی و کسب سهمیه فصل آینده لیگ قهرمانان آسیا گفت تمرکز تیمش بر جام حذفی است اما برنامه‌ریزی این رقابت‎ها را مناسب نمی‌داند.

نامجومطلق در غیاب فرهاد مجیدی به خبرنگاران گفت: "نزدیکی زمان لیگ قهرمانان آسیا با جام حذفی برنامه تیم‌ها را خراب می‌کند. چون نه زمانی برای استراحت می‌ماند و نه می‌توان به نقل و انتقالات پرداخت".

در قعر جدول، خودروسازان (پیکان و سایپا) که طرفدار ندارند و سقوط‌شان هیچ شهری را غمگین نمی‌کرد، فقط ۲۹ امتیاز گرفتند تا میلی‌متری در لیگ برتر ماندگار شوند.

رسانه‌های ورزشی در هفته پایانی لیگ برتر تحت‌الشعاع تصمیم سازمان لیگ بودند. پرونده مارک ویلموتس و جریمه ۶.۲ میلیون یورویی فیفا برای ایران باعث شد در فصل آینده، عقد قرارداد با بازیکنان و مربیان خارجی ممنوع شود.

بازیکنان و مربیان خارجی شاغل در ایران می‌توانند به فعالیت‌شان ادامه دهند. آنها در صورت اتمام مدت قرارداد، فقط می‌توانند با باشگاه فعلی خود تمدید کنند حق پیوستن به سایر تیم‌های ایرانی را ندارند.
+3
رأی دهید
-2

نظر شما چیست؟