۸ نشانه کمک خواستن بدن از ما

العربیه :بدن ما مکانیسم کاملی است که در آن به طور همزمان چندین اتفاق رخ می‌دهد و گاهی اوقات علائمی برای ما می‌فرستد؛ بدین معنا که به کمک نیاز دارد و در صورت نادیده گرفتن آنها، ممکن است دچار مشکلات جدی شویم.

1-بی‌خوابی، تحریک‌پذیری و گرفتگی پااگر این علائم را داشته باشید، بدن شما به منیزیم و پتاسیم احتیاج دارد. برای پر کردن این عناصر حیاتی، بامجان رومی (گوجه فرنگی)، مالته (پرتقال)، موز و پالک (اسفناج) را به رژیم غذایی‌تان اضافه کنید.

2-خشکی پوستخشکی پوست ممکن است نشانه کمبود ویتامین «ای» باشد، بنابراین باید سبزیجات، روغن، مغزیات و ماهی بیشتری میل کنید.

3-میل زیاد به خوردن شیرینی‌هااگر به طور ناگهانی تمایل شدید به خوردن چیزی شیرین احساس کردید، ممکن است استرس، افسردگی یا فرسودگی بدن عامل آن باشد. بدن شما گلوکز می‌خواهد. اما برای جلوگیری از افزایش وزن بهتر است مقداری شکلات تلخ یا عسل بخورید.

4-میل به خوردن یخمیل به خوردن یخ می‌تواند دلیل کم خونی یا همان فقر آهن باشد. بهترین منابع آهن گوشت و تخم مرغ هستند. با این حال، اگر میل به خوردن یخ و در عین حال کمبود انرژی دارید، بهتر است با پزشک مشورت کنید.

5-خونریزی لثهخونریزی ناگهانی یا مداوم لثه هنگام مسواک زدن علامت کمبود ویتامین «سی» است.محصولات زیر را در رژیم غذایی خود بگنجانید.
مرکبات، پالک، فلفل دلمه‌ای سبز و قرمز، بادمجان رومی و کلم بروکلی.

6-ناخن و موهای شکنندهبدن‌تان می‌خواهد به شما بگوید که فاقد ویتامین « بی » است.
شیر بیشتری بنوشید و سمارق (قارچ) و دیگر خوراکی‌های حاوی ویتامین «بی»را در برنامه غذایی‌تان بگنجانید.

7- حلقه دور عنبیهچنین حلقه‌هایی ممکن است در افراد بالای 50 سال ظاهر شود و طبیعی است. با این حال، اگر سن‌تان پایین‌تر باشد، این حلقه‌ها نشانه‌ای از کلسترول بالا هستند. حتما باید در این مورد با پزشک مشورت کنید.

8- افزایش میل به خوراکی‌های شوربیشتر مواد معدنی دارای ترکیبات شور هستند. بنابراین، هنگامی که میل به خوراکی‌های شور دارید، اغلب نشانه‌ای از نیاز به مواد معدنی است. همچنین، ولع خوردن غذاهای شور می‌تواند نشانه‌ای از التهاب یا عفونت در جایی از بدن باشد.
+8
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟