بنیاد مستضعفان ایران «حکم تخریب» یک روستا با ۳۰۰ خانوار را گرفته است

استانداری خوزستان گفته است در حال گفت‌و‌گو با بنیاد مستضعفان در باره وضعیت روستای ابوالفضل استبی بی سی :بنیاد مستضعفان با مطرح کردن ادعای تملک و حق مالکیت زمین‌های یک روستا در نزدیکی اهواز باعث نگرانی از بی‌خانمان شدن ۳۰۰ خانوار این روستا شده است.

خبرگزاری مهر در گزارشی از گرفتن حکم تخریب برای روستای "ابوالفضل" در حد فاصل بین شهرک زردشت و پدافند کیانشهر اهواز توسط بنیاد مستضعفان خبر داده و گفته است این بنیاد ادعای مالکیت خانه‌های ساکنان این روستا را مطرح کرده است.

امام جمعه این روستا گفته است این بنیاد "دستور حکم جلب اهالی را گرفته است."

علی بیرانوند، معاون دادستانی اهواز گفته است زمین‌های این روستا متعلق به بنیاد مستضعفان است و "افراد فرصت‌طلب" به صورت غیر قانونی "از سال گذشته" اقدام به فروش این زمین‌ها کرده‌اند. او گفته است با این افراد به دلیل "تعرض" به اموال "دولتی" بنیاد مستضعفان، "برخورد قاطع" خواهد شد.

در گزارش خبرگزاری مهر آمده که شماری از ساکنان این روستا بیش از ۳۰ سال است که در آن ساکن هستند و اکنون مجبور به تخلیه خانه و روستا هستند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خوزستان گفته است این نهاد در حال گفت‌و‌گو با بنیاد در باره وضعیت این روستا است.

فاضل عبیات به خبرگزاری مهر گفته است اسناد در دست مردم روستا "غیر رسمی" است. او به آنچه سکونتگاه‌های غیر رسمی در خوزستان خوانده اشاره کرده و آن را دارای "پیچیدگی‌" خوانده است.

ساکنان روستای ابوالفضل می‌گویند مردان روستا "بازداشت" شده و با "تعهد" برای تخلیه خانه‌ها آزاد شده‌اند.

بازداشت این افراد پیشتر از سوی دادستانی اهواز تائید شده بود.

معاون دادستان اهواز فروردین امسال به خبرگزاری ایرنا گفت در این روستا علاوه بر خرید و فروش زمین‌، "ساخت و سازهای غیر قانونی" هم صورت گرفته و چندین نفر احضار و بازداشت شده‌اند و افراد دیگری هم تحت تعقیب قرار دارند.

او گفته است روستای ابوالفضل در تقسیمات سیاسی و کشوری دارای کد مصوب نیست و "متصرفین زمین‌های این روستا جهت توجیه عمل غیر قانونی خود این اسم را انتخاب کرده‌اند."

امام جمعه این روستا گفته است بنیاد مستضعفان "فقط از یک سال گذشته به ماجرا ورود کرده و ایجاد مزاحمت برای اهالی دارد."

کریم حسینی، نماینده اهواز و رئیس مجمع نمایندگان خوزستان به خبرگزاری مهر گفته است بسیاری از ساکنان این روستا "از قدیم" در آن ساکن بوده‌اند. او وعده پیگیری مشکل اهالی روستا را داده و گفته است قرار است با پرویز فتاح، رئیس بنیاد دیدار کند.

بنیاد مستضعفان پس از پیروزی انقلاب اسلامی در سال ۱۳۵۷ با اموال مصادره شده از خانواده شاه سابق ایران و بستگان و نزدیکان او با هدف 'کمک به مستمندان' تاسیس شد.

این بنیاد که زیر نظر رهبر ایران اداره می‌شود، با انجام فعالیت‌های وسیع اقتصادی به یکی از ثروتمندترین موسسه‌های اقتصادی در خاورمیانه تبدیل شده است.
+35
رأی دهید
-9

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران

  این روستا حساب نمیشه!! روستا یه تاریخی داره نه اینکه چند تا زمین دزد برند زمینهای بنیاد که مال همه ما هست رو سند درست کنند و بفروشند بعد یه عده برند فوری توش خونه درست کنند بگند این یه روستا هست!!
  32
  10
  ‌پنجشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۸
  ۷۰
  Roma55 - لانسینگ، انگلستان

  این سازمان شیاد مستضعفان از شروع عنقلاب اموال مردم شریف را به عناوین مختلف بدستور رهبر ملعون بالا کشیدند و حالا دیگر عادت شده و تا بودن جهنمی اسرافی ادامه خواهد داشت
  2
  31
  ‌پنجشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۱
  ۳۶
  babak.ae - تهران، ایران

  بخوانید: بنیاد مستکبران
  2
  36
  ‌پنجشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۶
  ۵۴
  فرازمینی - گلاسگو، انگلستان
  هیچ حکومتی تا به این حد به ملت خودش ظلم و ستم نکرد. لعنت ابدی بر جد و آباد هر چی آخونده
  1
  20
  ‌پنجشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۹
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::آذرمیانه - آذربادگان، ایران::]. خبر را نخواندی یا خود را بکوری میزنی؟ ساکنان روستا گفته ا‌ند سی سال بیشتر است که آنجا هستند. اربابت روح الله سه روز از بازگشتش نگذشته بود که تمام ایران را ملک شخصی خودش حساب میکرد، اینها سی سال است که آنجا در زمین‌های دولتی زندگی کرده ا‌ند و هر با انصافی به آنها حق میدهد که صاحب ملک باشند. مگر وقتی که آدم و حوا ایکه تو به آنها اعتقاد داری به روی زمین تبعید شدند از طرف خدا سند ملک با خود آوردند؟!
  3
  19
  ‌پنجشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۵۶
  ۳۵
  redsky95 - تورنتو، کانادا
  [::فرازمینی - گلاسگو، انگلستان::]. بهتره بگیم هیچ مردمی مثل ما بی بخار نبود. مطمئن باش اگه کانادامثل ما بودن همینجا یه حکومت دیکتاتوری درست میشد.
  0
  6
  جمعه ۳۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۴:۳۷
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. آدم بی تربیتی هستی ارزش پاسخ دادن نداری. ولی یکی باید جلوی شماها دربیاد. سی سال برای اینکه یه جایی رو روستا بنامیم کافی نیست. این یه زمین دزدی هست حالا بنیاد یا هرکی مهم نیست در کل زمینهای مردم هست که یه روزی از بنیاد میگیرندش تا اونروز چند تا بنگاهی دزد حق ندارند زمینهای عمومی رو بدزدند سند بسازند بفروشند . در ضمن خمینی ارباب من نیست ولی تو اینجا بارها ثابت کردی که نوکر امریکای نفت دزد بچه کش هستی
  2
  2
  جمعه ۳۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۰
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::آذرمیانه - آذربادگان، ایران::]. قاطی، اگر ارزش پاسخ گرفتن ندارم، پس چرا میدهی؟!
  2
  1
  جمعه ۳۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۳
  نظر شما چیست؟