امگا ۳ رفتارهای پرخاشگرانه را کنترل می‌کند

دویچه وله :نتایج یک مطالعه جدید که توسط  محققان دانشگاه داربی و دانشگاه ناتینگهام ترنت بریتانیا انجام شده، نشان داده که برخی اسیدهای چرب امگا ۳ که در رژیم‌های غذایی به وفور یافت می‌شوند، برای کنترل رفتارهای پرخاشگرانه بسیار مفیدند.

به گزارش مدیکال اکسپرس، امگا ۳ برای عملکرد سالم مغز و بدن مهم است و در برخی غذاها مانند ماهی‌های چرب، روغن کلزا، دانه‌های کتان، گردو، سویا، تخم‌مرغ های غنی شده با امگا ۳، برخی سبزی‌ها از جمله آووکادو، اسفناج و کاهو به وفور یافت می‌شود. مصرف ناکافی این اسیدهای چرب با بروز افسردگی، رفتار پرخاشگرانه، سستی و کاهش انگیزه در کودکان و بزرگسالان رابطه مستقیم دارد.

از طرف دیگر، از مکمل‌های غذایی حاوی امگا ۳ برای درمان انواع مشکلات روانی استفاده شده است، به عنوان مثال اختلال بیش فعالی، افسردگی و اختلال دوقطبی.

در مطالعه اخیر، به بررسی نقش برخی اسیدهای چرب امگا ۳ به ویژه Eicosapentaenoic) EPA) در رابطه با نحوه واکنش افراد در پاسخ به یک تهدید پرداخته شد. نتایج تحقیقات نشان داد افرادی که بیشترین میزان مصرف امگا ۳ را دارند، بهتر قادر به کنترل خشم خود در وضعیت‌های تهدیدآمیز هستند.

این یافته ها نشان می‌دهد مصرف امگا ۳ نقش مهمی در تنظیم احساسات دارد و به گفته محققان این امکان وجود دارد که مکمل‌های غذایی حاوی اسیدهای چرب EPA برای انواع خاصی از اختلالات شخصیت ضد‌اجتماعی مؤثر باشد.
+11
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟