فرار گانگسترهای مسلح

سارقان مسلحی که قصد سرقت از یک طلافروشی در شهرری را داشتند، در اجرای نقشه‌‏شان ناکام ماندند.
 
درواقع هوشیاری مرد طلافروش و حضور به موقع پلیس در محل حادثه، سه دزد ‏مسلح در باقرشهر را با دست خالی فراری داد. اقدام سریع افسر گشت کلانتری باقرشهر در برخورد با ‏سارقان و تجهیز مغازه طلافروشی به سیستم‌های حفاظتی باعث شد تا این مردان تبهکار نتوانند ‏قصدشان را عملی کنند و درنهایت مجبور شدند به سرعت با یک پژو نقره‌ای از صحنه متواری ‏شوند. در این سرقت نافرجام چند تیرهوایی از سوی سارقان شلیک شد، اما به گفته سردار رحیمی، ‏رئیس پلیس پایتخت در این حادثه به هیچ یک از شهروندان آسیبی نرسید و صاحب مغازه طلافروشی ‏هم به دلیل استفاده از سامانه‌های به روز حفاظتی و ایمنی موفق شد از سرقت اموالش جلوگیری ‏کند. براساس اعلام پلیس، تحقیقات درباره شناسایی هویت سارقان آغاز شده و به‌زودی هر سه سارق دستگیر می‌شوند‎.

حوالی ساعت ١٠ صبح روز سه‌شنبه اهالی بلوار امام خمینی باقرشهر با صحنه هولناکی مواجه ‏شدند. یک پژو نقره‌ای با سرعت زیاد وارد این خیابان شد و دقیقا مقابل یک مغازه طلافروشی توقف ‏کرد. بلافاصله دو مرد تنومند درحالی‌که با نقاب صورت‌هایشان را پوشانده بودند، از این خودرو پیدا ‏شدند. یکی از آنها با تبر بزرگی که در دست داشت به طرف مغازه طلافروشی رفت و نفر دوم هم ‏با اسلحه در خیابان به نحوی ایستاد که مانع نزدیک شدن کسی به مغازه شود. او در همین حال ‏چند تیرهوایی هم شلیک کرد تا با ایجاد رعب و وحشت نقشه شوم‌شان را عملی کنند. اما همه چیز ‏مطابق نقشه آنها پیش نرفت. درواقع حضور گشت کلانتری ١٧٥ باقرشهر درست در زمان حضور ‏سارقان در این خیابان نقشه این سه سارق مسلح را به هم زد. آن طور که سردار حسین ‏رحیمی، فرمانده انتظامی پلیس تهران بزرگ می‌گوید، افسر گشت این کلانتری بلافاصله پس از ‏رویت سارقان مسلح به طرف آنها می‌رود. در همین حین مرد طلافروش که از صدای تیراندازی و ‏شلوغی خیابان متوجه خطر شده بود، با هوشیاری زنگ خطر را به صدا در می‌آورد و همزمان ‏ویترین مغازه را با استفاده از سامانه‌های حفاظتی جدید به گاوصندوق منتقل می‌کند. سارق تبر به ‏دست وقتی می‌بیند که عملا شانسی برای سرقت طلاها ندارد به سرعت به طرف پژو می‌رود، ‏سارق مسلح هم پس از شلیک چند تیر هوایی بلافاصله خودش را به آن خودرو می‌رساند و راننده هم که از قبل در خودرو منتظر و ‏آماده فرار بود، همراه با دو همدست دیگرش به سرعت از بلوار امام خمینی دور می‌شوند.

خودرو ‏گشت کلانتری در لاین مخالف بلوار قرار داشت و به همین دلیل هم امکان تعقیب سارقان مقدور ‏نبود اما افسر گشت کلانتری هم در فرصت اندکی، موفق می‌شود شماره پلاک خودرو را بردارد. در ‏واقع شماره شهربانی خودرو سارقان مهم‌ترین سرنخ این پرونده است که می‌تواند خیلی زود منجر ‏به شناسایی و دستگیری این سارقان مسلح شود. سردار رحیمی، رئیس پلیس تهران با اعلام این خبر، ‏گفت:  «خوشبختانه در این حادثه سارقان ناموفق بودند، که جدا از ذکاوت و شجاعت افسر گشت ‏کلانتری، استفاده طلافروش از تجهیزات مناسب هم از دلایل مهم این سرقت نافرجام بود. ما بارها ‏از همه طلافروشی‌ها در سطح شهر تهران درخواست کردیم تا به سامانه‌های مهار، مه‌پاش و مخفی‌کننده‌های ویترین تجهیز شوند، چون ضریب امنیت بالایی ایجاد می‌کنند.»‏
+8
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟