درخواست فرشگرد از پومپئو: درآمد ناشی از فروش بنزین توقیف‌شده ایران را به صندوق اعتصابات بدهید

رادیو فردا :شبکه «فرشگرد» که از جمله گروه‌های مخالف حکومت جمهوری اسلامی است، در نامه‌ای به وزیر امورخارجه آمریکا خواستار اختصاص درآمد ناشی از فروش بنزین توقیف‌شده ایران به ««صندوق اعتصابات ایران» شده است.

در این نامه که روز سه‌شنبه ۲۸ مرداد منتشر شده، امضا‌کنندگان نامه با اشاره به اعتصاب‌های گسترده کارگری و اعتراض‌های خیابانی دو سال گذشته، به ضرورت «یاری‌ رساندن به جنبش مردمی» در ایران و حمایت از کارگران و خانواده‌های آنان اشاره شده است.

در این نامه مشخص نشده که آیا «صندوق اعتصابات ایران» تاسیس شده یا اینکه قرار است با درآمد مطرح شده در این نامه تاسیس شود ولی تاکید شده که درآمد حاصله به «خانواده‌های کارگران اعتصاب‌کننده» اختصاص خواهد یافت.

شبکه فرشگرد همچنین با حمایت از «کارزار فشار حداکثری» آمریکا، نتیجه این کارزار را « افشاگری، بی‌اعتبار کردن و تضعیف» حکومت جمهوری اسلامی دانسته است.

روزنامه آمریکایی وال ‌استریت جورنال روز ۲۳ مرداد، در گزارشی به نقل از چند مقام آمریکایی خبر داد که نفتکش‌های لونا، پاندی، برینگ و بلٌا طی روزهای اخیر در آب‌های آزاد توقیف شده‌اند، اما بعدا معلوم شد محموله‌های بنزین توقیف شده و نفتکش‌ها آزاد شده‌اند.

بیژن زنگنه، وزیر نفت ایران تایید کرده است که چهار کشتی توقیف شده حامل بنزین ایران بوده ولی گفته است که بنزین «به‌ صورت فوب به ونزوئلا فروخته و تحویل شده بود و پول آن تسویه شده است».
+39
رأی دهید
-13

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  رضا پهلوی کم پول داره نوچه هاش رو فرستاد دنبال پول بنزین
  27
  12
  ‌سه شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۶
  ۵۳
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  انگاه این پول به صندوق اعتصابات برسد و بعدا" برای ادامه اعتصابات به دست کارگران رسد نیروهای سرکوبگر سپاه پاسداران این پولها را از حلقوم اعتصابیون خارج میکنند. زهی خیال باطل دارید فرشگرهای متفکر!
  3
  17
  ‌سه شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۱
  نظر شما چیست؟