عضو جامعه روحانیت مبارز ایران: روسای جمهوری قبلی بیهوده دنبال کاندیداتوری مجدد نباشند

العربیه :حسین ابراهیمی عضو جامعه روحانیت مبارز ایران در گفت‌وگویی با خبرگزاری ایسنا گفت، روسای جمهور قبلی بیهوده دنبال کاندیداتوری مجدد نباشند.

ابراهیمی در مصاحبه با ایسنا گفت: «این آقایان که پیشتر رییس‌جمهوری بودند و حالا به دنبال کاندیداتوری مجدد هستند بدانند هر هنری که داشتند نشان دادند پس بهتر است برای انتخابات بعدی نه خود و نه شورای نگهبان را به زحمت نیندازند.»

او با اشاره به سخنان اخیر سخنگوی شورای نگهبان درباره ثبت‌نام نکردن مجدد افرادی که پیش از این ردصلاحیت شده‌اند، گفت: «این سخن شورای نگهبان سخن به حقی است. کسانی که در نظام کار می‌کردند و سالیان دراز فعالیت داشتند و تجربه کاری و سوابق حضورشان در نظام توسط بررسی‌هایی که این شورا در کنار استعلام دستگاههای چهارگانه انجام داده، رد شده است دیگر دلیلی ندارد که مجددا بیایند و هم هزینه‌های نظام را بالا ببرند و هم شرایط را ملتهب کنند.»

وی افزود: «شورای نگهبان اهل این نیست که براساس هوا و هوس کسی را ردصلاحیت کند. بنابراین مثبت و منفی‌بودن صلاحیت افراد یاد عدم‌احراز آن، کاملا بر اساس گزارشات مستند است.»

این عضو جامعه روحانیت مبارز تاکید کرد: «این اصرار مجدد بر حضور از سوی عده‌ای نشان می‌دهد که آنان فقط باعث می‌شوند همه این پروسه بررسی صلاحیت تکرار شود و هزینه مجدد بر دوش شورای نگهبان قرار گیرد.»

ابراهیمی تصریح کرد: «این افراد هر هنر و خلاقیتی که داشته‌اند چه در قامت ریاست جمهوری و چه سایر مسئولیت‌ها به کار بسته‌اند و دیگر بعد از هشت سال در قدرت بودن، الان ابتکاری ندارند که ایجاد تحول کنند.»

وی افزود: «پس بگذارید که افرادی که مبتکر، جوان و تازه‌نفس هستند و شورای نگهبان صلاحیت آنان را احراز کرده بیایند و تحولی ایجاد و مشکلات مردم را کمتر کنند.»

ابراهیمی گفت: «از آغاز تاکنون روسای جمهوری شعارهایی که دادند را نتوانستند به طور کامل عملی کنند. مگر یک رییس جمهوری که آمد سخنان خوبی گفت اما دشمنان او را ترور کردند و نگذاشتند کارش ادامه پیدا کند و گرنه این آقایان هر هنری داشتند نشان دادند پس بهتر است برای انتخابات 1400 نه خود را به زحمت بیندازند و نه شورای نگهبان را.»
+7
رأی دهید
-23

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۰
  grizzly - برلین، آلمان
  این مرتیکه فکر میکنه رجایی بهتر از رفسنجایی و یا خامنه ای بوده!! احمق جان روسای جمهور بعد از رجایی هم که یکیش مقام معظم رهبری سید علی گدا بود هم غلطی نکرد اون گوسفند اگر هم زنده میموند همین گندی رو میزد که بقیه زدند
  3
  14
  ‌سه شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۰
  ۵۰
  shirzan - برلین، آلمان
  منظورت محمود تقلبی نژاد هست؟ آخه نظر رهبر معظم (مزخرف) خیلی به نظر ایشون نزدیکه
  2
  16
  ‌سه شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۴
  ۶۳
  اقای شاکی - برمن، آلمان
  ابراهیمی گفت: «از آغاز تاکنون روسای جمهوری شعارهایی که دادند را نتوانستند به طور کامل عملی کنند. مگر یک رییس جمهوری که آمد سخنان خوبی گفت اما دشمنان او را ترور کردند و نگذاشتند کارش ادامه پیدا کند, یعنی با این جمله گفته که همشون تر زدند به مملکت مگر انکه انکسی که ترور شد و نتوانست .
  1
  13
  ‌سه شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۷
  ۴۵
  شهلای من - بروکسل، بلژیک
  این بنده خدا درست میکه هر دوره یک نفر باید بیاید که راخت تر بتوانند بخورند و ببرند از زمان رفسنحانی چزایری بعد اخمدی نزاد بابک زنچانی خاوری دوره روحانی دیکه کله ای امدند
  1
  12
  ‌سه شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۸
  ۵۵
  Attila14 - استکهلم، سوئد
  ایرانیا خجالت نمیکشین؟. اخوندی که سالها تو گوشه حجره ها مغزش پر شده از پهن و دکونش عاشوراس!. همین تصمیم گیرنده کلاه عمامه داره رییس جمهورت عمامه داره قضاییه ات عمامه داره وزیر وزرات عمامه دارن تو شهرستونها عمامه دار جمعه ها به استاندار امر و نهی میکنه و اینا پیش عمامه دار اعظم هیچی نیستن که رییس جمهور پیشش چارزانو تعظیم میکنه!. ایرانی مُردی یا زنده ای؟ اینا کین چی ان؟
  2
  6
  ‌سه شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۲
  نظر شما چیست؟