نتانیاهو: «ترس از ایران، امارت را به سوی اسرائیل کشاند». رئیس موساد از پایه گذاران روابط بود

رادیو پیام اسرائیل : نخست وزیر اسرائیل در سخنانی فاش ساخت که یکی از علل تصمیم امارات عربی متحده برای برقراری روابط رسمی با اسرائیل، نگرانی های فزاینده اعراب حوزه خلیج فارس از نیت های تعرضی رژیم ایران بوده است.
 
بنیامین نتانیاهو ابراز امیدواری کرد که به زودی شمار دیگری از کشورهای عربی نیز با اسرائیل مناسبات رسمی برقرار سازند.
 
آشنایان امور ارزیابی کرده اند که امیرنشین بحرین و سودان از جمله کشورهایی هستند که برای برقراری روابط آمادگی دارند.
 
رادیو پیام اسرائیل نیز از قول منابع خبری نوشته بود که کشور مراکش نیز جزو دولت هایی است که ممکن است روابط گسترده و دوستانه خود با اسرائیل را علنی سازد.
 
نتانیاهو که در یک مصاحبه رسانه ای سخن می گفت، از جمله اظهار داشت که حکومت اسلامی ایران از هنگامی که به روی کار آمده کوشیده است بر کشورهای همسایه مسلط شود و بارها آن ها را به جنگ و تخریب تهدید کرده است و این یکی از عوامل اصلی بوده که موجب نزدیکی امارات با اسرائیل گردیده و همکاری های گسترده ای بین دو کشور برقرار خواهد شد.
 
تحلیلگر رادیو پیام اسرائیل ارزیابی می کند که در کنار همکاری های اسرائیل و امارات در زمینه سرمایه گذاری، بازرگانی و تکنولوژی، انتظار می رود که همکاری های اطلاعاتی نیز بین دو کشور برقرار گردد.
 
در سال های پیش از سقوط حکومت پیشین ایران، آن کشور با اسرائیل همکاری اطلاعاتی و نظامی گسترده ای داشت که در نتیجه آن، تلاش جمال عبدالناصر رئیس جمهوری وقت مصر برای بلعیدن خوزستان ایران خنثی گردید
 
اکنون، همین همکاری معکوس، با امارات علیه رژیم ایران، می تواند در خنثی کردن تلاش رژیم برای تسلط بر امیرنشین ها موثر باشد.
 
تحلیلگر رادیو اسرائیل در این زمینه گفت که یکی از پایه گذاران دوستی امارات با اسرائیل، یوسی کوهن رئیس موساد (سرویس امنیت خارجی) اسرائیل بوده که به ویژه در ماه های اخیر بارها به امارات سفر داشته است.
 
نتانیاهو در مصاحبه رسانه ای امروز (دوشنبه) همچنین گفت که بزودی پرواز هواپیماهای مسافری اسرائیل از تل آویو به دبی آغاز خواهد گردید. او گفت که اسرائیل و امارات عربی متحده، هم اکنون با جدیت بسیار در این زمینه فعالیت می کنند. نخست وزیر فاش ساخت که قرار است این هواپیما از حریم هوایی عربستان عبور کنند. اگر این انتظار عملی شود، پرواز از اسرائیل به سواحل جنوبی خلیج فارس بسیار کوتاه تر خواهد شد. زیرا در حال حاضر اگر هواپیمایی از اسرائیل به سوی خلیج فارس پرواز کند، باید سراسر شبه جزیره عرب را دور بزند.
 
در حال حاضر دولت عربستان به هواپیماهای مسافری هند اجازه می دهد برای رسیدن به اسرائیل از حریم هوایی آن کشور بگذرند. ولی هنوز چنین اجازه ای به شرکت هواپیمایی العال، کمپانی ملی اسرائیل، داده نشده است.
+33
رأی دهید
-8

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۸
  فضول بک - سوئد، سوئد
  علت نزدیکی کشورامارات متحده عربی و دیگر کشورهای کنار خلیج پارس به اسرائیل. ۱ سیاست خشونت محور جمهوری اسلامی با همسایگان کوچک عربی است.امارات متحده عربی و . در پی متحده می گردند. جمهوری اسلامی جرأت این که ترکیه یا پاکستان را که جمهوری اسلامی را با بمب اتم خود تهدید کرده بود را ندارد. سال ۱۳۹۴ پاکستان به جمهوری اسلامی گفته بود که . " روابط دفاعی پاکستان و عربستان در بالاترین سطح است و هرگونه تهدید علیه تمامیت ارضی عربستان، پاسخ قاطع پاکستان را به دنبال خواهد داشت ". . ولی جمهوری اسلامی با خفت لال شد. ۲ کشورهای عربی می بینند که جمهوری اسلامی با هزینه کردن ده ها و یا صد میلیار دولار از پول مردم ایران . برای حزب الله لبنان و حماس امروز به نزدیکی حماس به اوردوگان در ترکیه و به فاجعه انفجار بیروت انجامیده است.
  2
  21
  ‌سه شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۵
  ۵۸
  فضول بک - سوئد، سوئد
  ۳ امارات متحده عربی در پی سرمایه گذاری در صنعت تکنولوژی جدید است. ﴿سرمایه گذاری در انرژی صلح امیزهسته ای و فرستاند ماهواره ای به مریخ از مرکز فضانوردی تانگاشیمای ژاپن ﴾ . شاید انها در فکر جایگزینی نفت هستنند , و این صنعت را در اسرائیل و ایالت متحه امریکا می بینند. .جواب جمهوری اسلامی هم طبق معمول همیشه باز تهدید است واز آینده‌ای خطرناک. (شبهه حمله به تأسیسات نفتی آرامکو عربستان۲۰۱۹ ؟) برای امارات خبر می‌دهند. گویا کشورهای دیگر عرب هم در صف هستند که با کشور اسراءل روابط دوستانه برقرار کنند . خوب شکر خدا که سیاست های جمهوری اسلامی باعث نزدیکی کشورهای عربی و اسرائیل شد. در صورتی که اقتصاد جمهوری اسلامی در حال فوپاشی است و دولت می خواهد. نفت خود مردم را به مردم با وعده سر خرمن بفروشد که حقوق استخدامی های خود و ...را فراهم کنند. زمان هر روز نزدیکتر می‌شود که مردم ایران تکلیف اخوندها روشن کنند
  3
  20
  ‌سه شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۶
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  [::فضول بک - سوئد، سوئد::]. سیاست خشونت محور؟ تا اونجا که ما میدونیم آخوندا عاشق عربها هستند چهل ساله منابع گاز ما رو دادند دست قطر داره میدوشه! حالا امارات گفته جزائر رو به من بدید گفتند نمیدیم خشونت شده؟
  9
  2
  ‌سه شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۱
  ۳۸
  paksan - ایران، ایران
  درسته سیاستهای غلط و سردرگم و آتش به اختیار های خامنه ای حداقل در این سی سال باعث شده بی اعتمادی گسترده ای در منطقه و جهان نسبت به رفتارهای حکومت ولایت فقیه و نیات آنها وجود داشته باشه ولی قبول کنید امارات شاید کمی نسبت به حمایت آمریکا بخصوص بعد از آمدن ترامپ مشکوک شده اند و در حداقل چندین اقدامات ایران آمریکا تقریبا چرتکه انداخته که به صرفش هست دخالت کنه یا نه ولی حداقل در 4 ماه گذشته اسرائیل عملگرایانه عمل کرده و حملاتش در سوریه و عراق و حتی در داخل ایران خیلی توجه ها رو بخودش جلب کرده و باعث شده کشورهای عرب متقاعد بشوند که اسرائیل هیچگاه طمع خاک یا گرفتن حکومت آنها رو نداره ولی حکومت ایران با ایجاد گروهها و حمایت نظامی و حتی تبلیغات دم از سقوط کشورهای اطرافش رو میزنه.از طرف دیگه عربها اگر به سمت روسیه بروند آمریکا رو عصبانی میکنند چین هم نه توان و نه انگیزه ای برای اینکار داره پس اسرائیل بهترین گزینه برای اینهاست بخصوص امارات که نیم نگاهی به سقوط حکومت ایران هم داره که اگر این اتفاق افتاد چطور جزایر ایران رو با حمایت اسرائیل اشغال کنه.
  1
  7
  ‌سه شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۳
  نظر شما چیست؟