زنگنه: نفت‌کش‌های توقیف شده از سوی آمریکا حامل بنزین ایرانی بودند

یورونیوز :بیژن زنگنه، وزیر نفت ایران، تایید کرد که چهار نفت‌کشی که در مسیر ونزوئلا توسط آمریکا توقیف شده، حامل بنزین بارگیری شده در ایران بوده‌اند.

آقای زنگنه روز دوشنبه اعلام کرد که محموله این نفت‌کش‌ها از ایران بارگیری شده بود ولی نه کشتی‌ها و نه محموله آنها متعلق به ایران نبود چون بنزین ارسالی پیشتر به مشتری فروخته و وجه آن نیز تسویه شده بود.

روزنامه وال استریت ژورنال بود که شامگاه روز پنجشنبه ۱۳ اوت مدعی شد چهار نفتکش ایرانی با نام‌های لونا، پاندی، برینگ و بِلا که حامل سوخت بوده و به سوی ونزوئلا حرکت می‌کردند توسط ایالات متحده توقیف شده و به سوی هیوستون هدایت شده‌اند.

با این حال، حجت سلطانی، سفیر ایران در ونزوئلا، در نخستین واکنش رسمی به این خبر را «دروغی دیگر از دستگاه تبلیغاتی امپریالیسم آمریکا» توصیف کرده بود. همچنین حسن روحانی، رئیس جمهور ایران، نیز روز شنبه گفت که ایرانی بودن کشتی‌های توقیف شده توسط آمریکا «دروغ» است.

آمریکا مدعی است، چهار نفت‌کش توقیفی حامل محموله‌ای به حجم ۱.۱ میلیون بشکه بوده‌اند. ایالات متحده صادرات بنزین ایران به ونزوئلا را نقض تحریم‌های این کشور علیه دو کشور نفتی مغضوب خود می‌داند.
+23
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۰
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  دروغ مثل سگ. تا دیروز می‌‌گفتند. نه نفت نه کشتی مال ما بود.یک دفعه شد. نفت پیش ما بار زده شد. ولی‌ پولش را نقد دادند. چگونه ؟ کاپیتان کشتی کیف پولی‌ را در آورد. انگشت را با دهان خیس کرد. حاجی یک میلیون. دو میلیون. ۳ ملییون اسکناس شمرد ؟
  1
  15
  دوشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۳
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  “وجه آن تسویه شده بود” یعنی پولش را ریختند به حساب شخصی گدا علی که خاویار و قرقاول بخورد و تریاک ناب دود کند و به “ساندیس جو” و “جناب دربان” هم کامنتی دو ریال بدهد تا بلیسند!
  0
  15
  دوشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۳
  ۵۹
  vg2000 - اسلو، نروژ
  فرقه خیلی کثیفی مثل سگ دروغ میگن
  0
  15
  دوشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۴
  ۴۵
  -xAdolf - اخن، آلمان
  بابا اینا چه الاغاین به خودشونم رحم ندارن چه برسه به مردم، این مثلاً وزیر اونوحسن چاخانه اون بی شرف تا دیروز میگفت اصلاً کدوم کشتی ، این شایعتو امریکا ساخته، حالا این بابا می یاد دوروز بعد اینجوی ضایع اش می کنه، یعنی منکنه دیگه کلمه ای پیدا نمی کنم که بی شرفی اخوندرو باهاش بشه توصیف کرد واقعاً .
  0
  7
  دوشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۱
  نظر شما چیست؟