ترامپ: با حذف سلیمانی و البغدادی ؛ بسیاری از کشورها خواهان رابطه با اسرائیل هستند

ترامپ: با حذف سلیمانی و البغدادی جریان در خاورمیانه عوض شد؛ بسیاری از کشورها خواهان رابطه با اسرائیل هستندصدای آمریکا :دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، با اشاره به دستاوردهای دولت ایالات متحده در خاورمیانه و توافق صلح میان اسرائیل و امارات متحده عربی تاکید کرد که تغییر جریان در منطقه پس از نابودی داعش و حذف سلیمانی و البغدادی آغاز شد.

پرزیدنت ترامپ روز دوشنبه ۲۷ مرداد و در گفت‌وگویی با شبکه تلویزیونی فاکس‌نیوز گفت:‌ «ما توافق اسف‌باری که بایدن و اوباما با ایران امضا کرده بودند را پایان دادیم. در آن توافق ۱۵۰ میلیارد دلار، شامل ۱.۸ میلیارد دلار پول نقد، به آن‌ها دادند که این بدترین معامله بود و من باید از آن بیرون می‌آمدم.»

رئیس جمهوری ایالات متحده افزود: «ما سلیمانی و البغدادی را حذف کردیم و بعد از آن جریان عوض شد. ... حالا شما شاهد صلح واقعی در خاورمیانه خواهید بود.»

پرزیدنت ترامپ همچنین با اشاره به توافق تاریخی عادی‌سازی روابط میان اسرائیل و امارات متحده عربی گفت که امارات پیشگام بود و آنها نخستین توافق را امضا کرد و پس از آن تقریبا همه کشورهای دیگر منطقه مشتاقانه تماس می‌گیرند و می‌گویند که آنها هم می‌خواهند توافق‌های مشابهی را امضا کنند.

هفته پیش پرزیدنت ترامپ اعلام کرد در پی رایزنی‌ها، اسرائیل و امارات متحده عربی توافق کردند روابط رسمی دوجانبه را آغاز کنند.

پرزیدنت ترامپ هفته گذشته در زمان اعلام خبر این توافق، آن رویداد را «لحظه‌ای به واقع تاریخی» خواند و گفت: ‌«اکنون که یخ [رابطه] شکسته شده است من انتظار دارم که کشورهای عرب و مسلمان بیشتری راه امارات متحده عربی را دنبال کنند.»
+62
رأی دهید
-26

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۹
  Alphabet - پترس، یونان

  بکوری چشم آخوندها, داعش, تروریستها, امارات اسرائیل پیوندتان مبارک. ایران بدون آخوند هم بزودی با اسرائیل به توافق خواهد رسید. خون و خونریزی در خاورمیانه دیگر کافیست.
  2
  34
  دوشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۲
  ۵۳
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  هر چی تو بگی. برو فکر مملکت خودت باش که داره به فنا میره. این بدبختیها بین اعراب اسراییل و ایران کار انگلیس و خودتونه.
  31
  10
  دوشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۶
  ۳۶
  javadrezazadeh - ارومیه، ایران

  امیدوارم هر چی زودتر بقیشونم حذف کنی که ماهم یه نفس راحتی بتونیم بکشیم
  2
  34
  دوشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۹
  ۳۵
  redsky95 - تورنتو، کانادا
  [::ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا::]. برو گمشو بسیجی
  1
  4
  دوشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۹
  ۳۵
  redsky95 - تورنتو، کانادا
  دستت درد نکنه ترامپ.
  1
  5
  دوشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۱۰
  ۵۳
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا
  [::redsky95 - تورنتو، کانادا::]. جوجه تازه به دوران رسیده چقدر اختلاس کردی و رفتی کانادا قایم شدی و منتظری که ترامپ اخوند را از ایران بیرون کنه که بتونی برگردی دوباره. متاسفانه .....مثل تو زیاد داریم تو ایران
  2
  1
  ‌سه شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۲:۵۷
  نظر شما چیست؟