رئیس آتش‌نشانی اهواز: با جمعیت بیش از یک میلیون نفر تنها یک نردبان فرسوده داریم

العربیه :رئیس سازمان آتش‌نشانی اهواز اعلام کرد که این سازمان با جمعیت بیش از یک میلیون نفر، تنها یک نردبان 22 متری با قدمت 36 ساله دارد که این نردبان هم فرسوده است.

بر اساس گزارش خبرگزاری ایسنا، یکشنبه 16 اوت 2020 ابراهیم قنبری با اشاره به کمبود تجهیزات در این سازمان گفت: «سازمان آتش‌نشانی اهواز با جمعیت تحت پوشش بیش از یک میلیون نفر، تنها یک نردبان 22 متری با قدمت 36 ساله دارد که این نردبان هم فرسوده است».

او با تاکید بر تاثیر نوسانات ارز در خرید نردبان برای آتش‌نشانی اظهار کرد: «در حال حاضر قیمت یک نردبان 56 متری با دلار 23000 تومانی، 40 میلیارد تومان است».

قنبری از صدور مجوز برای ساخت مجتمع‌های 20 طبقه در اهواز خبر داد و طبق قانون، سازمان آتش‌نشانی نمی‌تواند از ارتفاع ساختمان‌ها جلوگیری کند و در چنین شرایطی سازمان آتش‌نشانی نیز باید تجهیز شود.

به گفته او در حال حاضر آتش‌نشانی اهواز 37 خودروی عملیاتی دارد و به 30 خودروی عملیاتی دیگر نیز نیاز دارد و 400 نیرو دارد در حالیکه باید 800 نیرو داشته باشد.

قنبری تبدیل «راه خروج اضطراری یک مجتمع که محل حادثه است» به «انباری که در آن قفل شده» را یکی از مشکلات آتش‌نشانی در عملیات اطفای حریق در زمان وقوع حوادث در مجتمع‌ها عنوان کرد.

رئیس سازمان آتش‌نشانی اهواز از پوشاندن بخش زیادی از شیرهای آتش‌نشانی موجود در شهر با سیمان خبر داد که دیگر قابل استفاده نیستند که در این خصوص نیز در زمان وقوع حوادث برای آتش‌نشان‌ها مشکل ایجاد می‌شود.

رئیس سازمان آتش‌نشانی اهواز، پیش از این از نیاز این سازمان به 130 خودرو آتش‌نشانی جدید خبر داد.

بر اساس گزارش خبرگزاری صداوسیما، 13 ژوئن 2020 این سازمان نیازمند حداقل 186 دستگاه خودرو آتش‌نشانی است این در حالی است که تنها 56 دستگاه خودرو آتش‌نشانی دارد.

قنبری با اشاره به میزان آتش‌سوزی‌ها در اهواز اعلام کرد که این تعداد کافی نیست.
+47
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  نه؟! باور نمیکنم، حکومت اسلامی و چپاول ثروت کشور و سو مدیریت؟!
  1
  32
  یکشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۶
  ۲۰
  varied - ریزه، ترکیه

  لابد نردبان فرسوده آتش‌نشانی اهواز هم به تحریم ربط دارد خلاصه هرچه بی لیاقتی این رژیم در 41 سال گذشته است را به تحریم ربط میدهند تا رفع مسئولیت کنند
  4
  38
  یکشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۷
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران

  عوضش موشک (بشکه باروت) دارید. عوضش در منطقه اقتدار دارید از در پشت.
  4
  29
  یکشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۴
  ۵۰
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  ایران = ابرقدرت منطقه، امارات = بیعرضه ترین کشور منطقه با بلند ترین برج! از فرمایشات رهبر فرسودگان دو عالم
  2
  9
  یکشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۱
  ۳۵
  redsky95 - تورنتو، کانادا
  ایشالله بعد نابودی اسراییل جور میکنن. به همین خیال باشین
  3
  7
  یکشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۹
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::varied - ریزه، ترکیه::]. با پول هر موشک کروز حدود 5میلیون دلار پول میدن. خیلی پوله. اگه بهترین و پیشرفته تریم ماشینهای آتش نشانی رو ماکزیمم200هزار دلار بگیریم با هر موشکی که مثل اسباب بازی میندازن اینور اونور یا میدن یمن و غیره 25تا از این ماشینا میشه خرید. با پول 10تا موشک 250تا ماشین آتشن نشانی بطوری که بر حسب جمعیت شهرها همشونو به بالاترین سطح تجهیزات آتش نشانی برسونن. لعنت به این حکومت و طرفداران پست فطرتشون
  1
  4
  یکشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۵۳
  نظر شما چیست؟