پس از سپاه، وزارت دفاع هم وارد صنعت خودروسازی شد

 امیر حاتمی، وزیر دفاعرادیو فردا :وزیر دفاع ایران با اشاره به افزایش حضور این وزارتخانه در صنعت خودروسازی گفته رقم قراردادهای شرکت‌های وابسته به این سازمان با صنعت خودروسازی به «بالای ۴ هزار میلیارد تومانی» رسیده است.

به گزارش ایسنا، امیر حاتمی که روز یک‌شنبه در یک نشست خبری سخن می‌گفت، از «ابلاغ» و «تکلیف» رئیس‌جمهور برای حضور فعال وزارت دفاع در صنعت خودرو خبر داد.

او گفت این وزارتخانه برنامه‌ای برای خط تولید خودرو ندارد ولی در حوزه قطعه‌سازی فعال است و ۴۰ قطعه خودرو را تامین کرده است.

۲۰ خردادماه امسال نیز امیرعلی حاحی‌زاده، فرمانده نیروی هوافضای سپاه از تشکیل یک کمیته مشترک بین سپاه و وزارت صنعت برای ورود این نهاد نظامی به حوزه خودرو خبر داده بود.

به گفته این فرمانده ارشد سپاه، حضور آنها در خودروسازی عمل به دستور و «تکلیفی» است که علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی بر دوش آنها قرار داده است.

آیت‌الله خامنه‌ای روز ۱۷ اردیبهشت امسال گفت: «آن ذهن و فکری که می‌تواند ماهواره را تولید کند»، می‌تواند «خودرو با مصرف پنج لیتر بنزین در یکصد کیلومتر» هم تولید کند.

بر اساس آمارهای سازمان بین‌المللی تولیدکنندگان وسایل نقلیه، تولید خودرو ایران در سال ۲۰۱۹ با ۲۵ درصد کاهش نسبت به سال قبل از آن، به ۸۲۱ هزار دستگاه رسیده که ۷۷۰ هزار دستگاه آن خودروهای سواری بوده است.

با وجود کاهش شدید تولید خودرو در ایران، بازار خودرو که ارزش آن بین ۱۲ تا ۱۵ میلیارد دلار در سال برآورد شده است، کماکان یکی از مهم‌ترین و جذاب‌ترین بازارهای تولید و دلالی در اقتصاد ایران محسوب می‌شود.

افزایش حضور نهادهای نظامی در صنعت خودروسازی در حالی صورت می‌گیرد که پیش از این امیر حاتمی، وزیر دفاع گفته بود به دستور رهبر جمهوری اسلامی این نیروها قصد دارند از فعالیت‌های اقتصادی غیرمرتبط خارج شوند
+6
رأی دهید
-39

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  آخه این ابله این نشان های روی سینه اش را در کدام رشادت ها بدست آورده؟
  0
  18
  یکشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۷
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  قطعاتی که این وزارتخانه تولید میکند از این قرار هستند: باد لاستیک یا تایر، دستمال کهنه برای پاک کردن شیشه ها، گردگیر داخل اتوموبیل، دعای یاسین برای سلامت راننده و سرنشینان، فوت بعد از خواندن دعا، آب رادیاتور ( نه ضد یخ، آب ساده).
  0
  19
  یکشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۳
  ۲۰
  varied - ریزه، ترکیه
  وزارت دفاع میگه برنامه‌ای برای خط تولید خودرو ندارد ولی در حوزه قطعه‌سازی فعال است و 40 قطعه خودرو را تامین میکند. در حالیکه خودرو های ایرانی بیشتر از 40 قطعه نیست
  3
  18
  یکشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۴
  ۲۰
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک
  این همان نشانه‌هایی است که مدافعان ما نگذاشتند که وجود کثیف عمریها به ولایت شیعیان آریایی باز شود.
  11
  2
  یکشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۷
  ۵۰
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. میگن بادش رو هم از چین وارد میکنن! 😀😀
  0
  4
  یکشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۹
  نظر شما چیست؟