ایران: از این پس امارات مسئول هر گونه خدشه به امنیت ملی ما در خلیج فارس است

یورونیوز :رئیس ستادکل نیرو‌های مسلح ایران با ابراز تاسف از برقراری روابط رسمی دیپلماتیک میان اسرائیل و امارات عربی متحده تاکید کرد که ایران از این پس هر گونه خدشه به امنیت ملی خود در منطقه خلیح فارس را از چشم امارات خواهد دید و آن را تحمل نخواهد کرد.

محمد باقری، رئیس ستادکل نیرو‌های مسلح ایران، روز یکشنبه صبح امروز (یکشنبه) برقراری روابط رسمی دیپلماتیک میان اسرائیل و امارات عربی متحده را «مصیبتی بزرگ» توصیف کرد که به تعبیر او «فوق‌العاده جای تأسف و تأثر» دارد.

آقای باقری تصریح کرد که برقراری چنین رابطه‌ای برای کشوری عربی و مسلمان همچون امارات به‌هیچ‌وجه قابل پذیرش نیست و به طور قطع موجب تغییر اساسی رویکرد ملت ایران به این کشور همسایه خواهد شد.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح ایران همچنین هشدار داد که چنانچه اتفاقی در منطقه خلیج فارس بیفتد و امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران دچار خدشه‌ای هرچند اندک شود ما آن را از چشم کشور امارات عربی متحده می‌بینیم و تحمل نخواهیم کرد.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح ایران گفت: «نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی نیز به این کشور با محاسبات دیگری نگاه خواهند کرد».

او به سران کشور امارات توصیه کرد که در تصمیم خود تجدیدنظر کنند و به مسیری که به زعم او «به‌ ضرر امنیت منطقه و امارات» است ادامه ندهند.

امارات و اسرائیل ۱۳ اوت اعلام کردند که در توافقی با میانجی‌گری آمریکا روابط دیپلماتیک خود را برقرار می‌کنند. طبق این توافق، اسرائیل اعمال حاکمیت بر اراضی کرانه باختری را به تعویق می‌اندازد و تلاش‌‌هایش را بر توسعه روابط با سایر کشورها در جهان عرب و اسلام متمرکز خواهد کرد.
+10
رأی دهید
-59

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۵
  redsky95 - تورنتو، کانادا
  تنها به این فکر کنین چرا تک تک کشورای همسایه با ما رابطه ی خصمانه دارن. چرا هیچکدومشون با ما اوکی نیستن؟. حالا فهمیدین دلیلشو هموطنای من؟
  11
  15
  یکشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۹
  ۵۹
  vg2000 - اسلو، نروژ
  چرا جواب اسرائیلی‌ها را نمی دهید شما ها که مثل سگ پاسدار را می کشه
  5
  19
  یکشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۰
  ۲۳
  iran23 - تهران، ایران
  اینا ۴۲ سال مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسراییل گفتند،وقتی آمریکا چهار تا نفتکش شون رو زد زیر بغلش رفت، گفتند اصلا اون بنزین ها مال ما نبود اسرائیل هم هر چند وقت یه بار تفریحی مراکز نظامی و هسته ای شون رو میزنه ،اینا نهایتش پشت کپسول گاز قایم میشن،یا بلال فروشی راه میندازن.
  5
  24
  یکشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۶
  ۵۳
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  برو عمو با این تهدید کردن تو خالیت بهتر بود رئیس کارگاه کشک بساب بودی تا رئیس ستادکل نیروهای مسلح ایران !
  2
  15
  یکشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۴
  ۵۹
  Parinaz Iran - پراگ، چک
  مردک نژاد عرعر ۱۴۰۰ سال پیش. تصویر ۴ خرچنگ در پرچم نشان می دهد چه اشغالی هستید در ایران اتیست و یا از دین عرعری برگشته اعدام انوقت با دو کشور دزد جنایتکار که دینی هم ندارند دوست و جیب ملت را خالی در جیب انها می ریزید/ مرگ و هزاران ننگ بر عنقلاب چپولی مجاهدی حزب اللهی که شما جانوران را بر ایران ما حاکم و خود الفراررررررررر
  2
  12
  یکشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۶
  ۵۳
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا
  اسگل مگه امنیت هم داشتید؟/ نه فقط نتونستید اسراییل را از نقشه پاک کنید و اون دین کثیفتون را رواج بدید بلکه شاهد گسترش اسراییل شدید و هیچ گ... هم نمیتونید بخورید. خیلی خرید.
  1
  17
  یکشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۸
  ۶۰
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  [::redsky95 - تورنتو، کانادا::]. نه ما دلیل آن را نمی‌‌دانیم. لطف کنید دلایل آن را به ما بگوهید؟ مقصر کیست ؟ سپاه. بسیج. آقا . سردار شهید .آخوند ها کدام؟ ولی‌ به گردن ملت ایران نینداز. نگو ملت ایران. لطفا اگر جواب. رمزی نگو.
  2
  6
  یکشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۷
  نظر شما چیست؟