بیانیه سپاه درباره توافق امارات و اسرائیل

فرارو نوشت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بیانیه‌ای با محکومیت شدید توافق عادی سازی روابط امارات و رژیم صهیونیستی، این اقدام را خطایی راهبردی، حماقتی تاریخی و خنجری زهر آگین در پیکر امت اسلامی توصیف و تاکید کرد: این اقدام نه تنها منافع رژیم صهیونیستی را تامین نخواهد کرد بلکه با باطل سازی رویایی خاورمیانه جدید، آینده‌ای خطرناک را در انتظار آمریکا و حامیان توافقنامه قرار خواهد داد.
 
به گزارش روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، در بخشی از این بیانیه آمده است: توافق ننگین عادی‌سازی روابط بین امارات متحده عربی و دولت جعلی صهیونیستی که با طراحی و راهبری رژیم تروریستی و ضد بشری آمریکا علنی شده است از بزرگترین خیانت‌های تاریخی ضد آرمان قدس به شمار می‌رود که خنجری زهرآگین بر پیکر امت اسلامی بویژه مقاومت و حقانیت ملت مظلوم مسلمان فلسطین وارد کرده است.
 
این بیانیه می‌افزاید: این اقدام خائنانه که اهداف چندگانه‌ای از جمله مشروعیت بخشی به رژیم جعلی صهیونیستی، تضعیف جبهه مقاومت فلسطینی، فراموشی مسئله قدس و فلسطین و بسترسازی برای اجرای پروژه معامله قرن و خاورمیانه جدید و ایجاد شرایط برای همه گیر سازی رابطه جهان عرب با اشغالگران صهیونیست را دنبال می‌کند، حرکتی شیطانی و محکوم به شکست بوده و نه تنها دستاوردی برای مثلث آمریکا، رژیم صهیونیستی و آل سعود نخواهد داشت بلکه در معادله‌ای معکوس شتاب گرفتن روند نابودی رژیم کودک‌کش صهیونیستی و استیفای حقوق مسلم فلسطینی‌ها را رقم خواهد زد.
 
بیانیه سپاه این حماقت راهبردی و خطای محاسباتی را مقدمه تبدیل امارات به سرزمین تحت استعمار اسرائیل قلمداد و تصریح کرده است: خیانت آشکار امارات به آرمان مشترک امت اسلامی، حاکمان این کشور را منفور و آماج نفرت و خشم مقدس جهان اسلام و جبهه حامی ملت مظلوم فلسطین قرار داده که آن‌ها را به سرنوشت دیگر خائنین به خون‌های پاک شهدای فلسطین دچار خواهد ساخت.
 
این بیانیه با توصیه به حاکمان امارات برای تجدید نظر در این اقدام پر نکبت و احترام به عزم و اراده ملت مسلمان این کشور عربی در حمایت از ملت مظلوم و مقاوم فلسطین تصریح کرده است: حاکمان امارات دیر یا زود باید در انتظار واکنش قاطع و عبرت آموز مردم این کشور در قبال تحقیر تاریخی ناشی از حماقت سران خود در رونمایی از توافقنامه عادی‌سازی رابطه با اسرائیل غاصب باشند؛ چرا که آنان نیز همراه با سایر ملل مسلمان و آزاده عالم اجازه نخواهند داد فریاد مظلومیت و عدالت‌خواهی فلسطین و آرمان آزادی قدس شریف در هیاهوی عملیات روانی و تصویرسازی‌های فریبنده رسانه‌های امپریالیستی و صهیونیستی دفن گردد.
 
این بیانیه در پایان با محکومیت شدید این توافق شیطانی و تاکید بر اینکه تجربه تاریخی نشان داده است کسانی که در پی سازش و عادی‌سازی رابطه با دولت نامشروع و غاصب صهیونیستی بوده‌اند در زمره منفورترین جنایتکاران و خیانت پیشه گان تاریخ قرار گرفته‌اند، آورده است: آمریکا و حامیان منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای توافقنامه ننگین ابوظبی - تل آویو بدانند این اقدام پلید منافع رژیم صهیونیستی را تامین نخواهد کرد و بر خلاف تصور با باطل سازی رویای خاورمیانه جدید، از آینده‌ای خطرناک برای آن‌ها به ویژه ساکنین کاخ شیشه‌ای امارات خبر می‌دهد.
+11
رأی دهید
-132

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۰
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان

  هیچ ملتی مانند ایرانی‌‌ها لبنانی‌ها فلسطینی‌ها و اسراهیل،چنین سرنوشت آن‌ها در طی‌ ۴۰ سال گذشته با هم گره نخورده. و بازنده در این ۴۰ سال فقط ما ایرانی‌‌ها بودیم. دشمن دشمن من. دوست من است.این عقیده از زمان امپراطور روم وجود داشته. بی‌ دلیل نبود. قیصر روم پیاده تا تیسفون آمد. و دو دستی‌ ارمنستان به قباد ساسانی هدیه داد. به شرط اینکه قباد ساسانی روم را در مقابل هون‌ها -ترک‌ها امروز- دفاع کند.قبل از شرم دولت اسلامی. ایران بود. که سیاست منطقه را تعهین می‌‌کرد. سخن و پیغام شاه در کیهان ۵۴ و به کارتر. من پدر خوانده اسراهیل نیستم. یا به پای صلح. یا سیاست ما در مورد اسراهیل عوض می‌‌شود.خیلی‌‌ها معتقد.این موضع بود. که آمریکا و انگلیس. مهره امام امت را بیرون کشیدند.صلح. زوال آخوند‌ها است. آنکه نمی‌‌بیند.خود را گول می‌‌زند.علی‌ میر فتروس می‌‌گوید.هر حمله‌ای که پایگاه‌ها و ستادهای سرکوب رژیم ایران را بقول شما اخته کند، باعث رضایت و شادمانی مردم ایران خواهد بود و به آنان فرصت خواهد داد تا بدون ترس از سرکوب پاسداران رژیم، به خیابان‌ها ریخته و خود به حیات این رژیم فاشیستی نقطه پایان بگذارند.
  6
  101
  شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۴
  ۳۰
  kurosh sh - شیراز، ایران

  همزمان سپاه کفتاران و نوکران روسیه ذره ای جرات نداره به روابط عادی و دوستانه ارباب نامردش روسیه با اسرائیل کوچکترین اعتراضی بکنه ! روسیه نامرد که حتی در حق نوکران خودش در سوریه نامردی میکنه و کاملا با اسرائیل برای حملات به این کفتارها همکاری میکنه ولی این کفتارهای وطن فروش برای تداوم دزدی و نابود کردن ایران و ایرانی می خواهند 20 ساله ایران رو به روسیه واگذار کنند و 25 ساله به چین !
  7
  89
  شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۲
  ۳۹
  Alphabet - پترس، یونان

  دوستی, پیوند و هم پیمانی با اسرائیل هزاران مرتبه بهتر از دوستی, هم پیمانی و یا فروختن مملکت به چین چروک کثیف کمونیست و یا روسیه روسیاه است.
  6
  79
  شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۰
  ۵۳
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  چی , چی شده برادران پاسدار عوضی دو ملت و دو دولت تصمیم گرفتن اختلافات بیهوده را کنار بگذارند و با هم در صلح اشتی زندگی کنن . به شما پاسدارهای بی خاصیت چه رابطی دارد ؟ به شما پاسداران نظام پدر سوخته اخوندی چه زود فشار امد این دو ملت با هم در صلح و اسایش زندگی کنن , حتما" به شما پاسداران اخوندی ربط دارد و فشار این صلح بین امارت و اسرائیل ضربه به نظام اخوندی ایران میزند خوب قبول نکنید و اطلاعیه و بیانیه در محکوم کردن این صلح ننویسید و پخش نکنید یک راست بروید سر اصل قضیه و هرچه از دستتان بر می اید برای برهم زدن این توافق صلح اسرائیل و امارات انجام دهید و اگر فقط میتوانید حرف بزنید و اطلاعیه و بیانیه بر علیه این توافق انجام دهید چه بهتر این کار را نکنید چون بیشتر به خود نظام اخوندی و به خودتان سلحشوران سپاه تروریست پرور صدمه خواهی زد.
  5
  52
  شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۷
  ۴۵
  -xAdolf - اخن، آلمان

  فعلاً که کسی پشکلم بارتون نمی کنه، مثل گاو شیرده از همه بیشتر پول این مملکتو رو خرج کردین که همه رو در مخالفت با اسراییل متحد کنید، دقیقاً موضوع برعکس شد ودر تمام دنیا هیچکس حتی اون کشورهای که این همه بهشون باج دادین هم چشم دیدن شما منگلا رو ندارن. البته تعجبی هم نداره چون یه مشت الاغ که هی عینه تاپاله بدون هیچ سواد وشعوری هی درجه می چسپونن روی شونهاشون و همدیگرو سردار،سردار صدا می زنن، باید چه توقعی داشت ، سیاست که با حاجی من بمیرم تو بمیری تو دنیا انجام نمیشه، بلکه باید شعور وفهمو سوادشو داشت که شما خوشبختانه تنها چیزیکه ندارید همینه. ولی چیزی در حد وفور داریدو بقول علی چلاق توش رکورد زدین فقط <رو> هستش تا دلت بخواد پررویت همین.
  3
  47
  شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۱
  ۱۰۳
  Nakamichi - لندن، انگلستان

  خود اون عربهای فلسطین هم هر وقت خواستن با اسراییل صلح کنند این ها زر زر کردند.و اصلا فلسطینیها هیچ وقت هیچ نظر خوبی به ایران نداشتن،که هیچ در جنگ هم از صدام حمایت میکردند.بعد این گرازهای وحشی شدن حامی این ها.
  3
  25
  شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۹
  ۵۳
  همایون نروژ - اسلو، نروژ
  شما در حال حاضر ننگ دنیا هستین و نام ایران را به تباهی کشیدین . دنیا فهمیده تنها با زندگیه سالم و مسالمت آمیز میشه جهانی بدون جنگ داشت نه مثل شما که با خودتونم جنگ دارین . و فکر میکنین که با جنگ و کشت و کشتار میشه موفق شد .
  4
  18
  شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۵
  ۳۵
  redsky95 - تورنتو، کانادا
  داشتم یه تحلیل دیگه رو میخودم دیده بودم تمام کشورهای همسایه ی ما اسراییل رو قبول دارن. چه افغانستان چه پاکستان چه کشورای عربی. همه. اولین چیزی که تو ذهنم رسید اینه ماها چقدر عقب مونده اییم. اینای کی اسراییل رو به رسمیت شناختن؟/ . کل دنیا دنبال صلح و پیشرفته. ما حتی خبر نداریم. حتی خبر نداریم کشورای همسایه چقدر تلاش میکنن. حتی منی که خارجم نمیدونستم. حاظرم شرط ببندم حتی شماهایی که خارجین نمیدونستین. تمام کشورای همسایه چه ترکمنستان چه اذربایجان چه افغانستان چه پاکستان چه کشورای عربی چه ترکیه چه عراق همه به صورت قانونی اسراییل به رسمیت شناختن. خیلی وقته. چقدر عقب موندیم.
  20
  5
  شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۴
  ۵۴
  دانای نادان - آمستردام، هلند

  تا کور شود ، هر آنکه نتواند دید
  3
  25
  شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۸
  ۳۰
  Pahbod666 - لندن، انگلستان
  [::redsky95 - تورنتو، کانادا::]. ما؟؟ منظورت از ما چیه،نکنه میخوای انکار کنی حساب این حکومت و ۲۰ درصد عقب مونده طرفدارش از بقیه مردم ایران جداست..شاید تو نمیدونستی،اما “ما” اتفاقا خوب میدونیم و با اسراییل مشکلی نداریم.در ضمن بر خلاف چیزهایی که تازه میگی فهمیدی،اتفاقا خیلی کشورهای منطقه بر عکس اکثر مردم ما،نسبت به اسراییل نظر منفی دارند چون مسلمون واقعی هستند بر عکس “ما”.مثلا برو از یه پاکستانی نظرش رو بپرس و همین کشورهای عربی هم بر عکس دولتهاشون که به نفعشون نیست دشمن اسراییل باشند،افکار عمومی مردمشون عموما ضد اسراییل و ضد یهودی هستند،یعنی دقیقا برعکس موضع ایران و عموم “ما” مردمش که حکومتش دشمن اسراییله ولی اکثر مردم نه.
  1
  12
  شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۴
  ۳۵
  janahi - دبی، امارات متحده عربی
  آخه تورا صننم مگه صاحب دنیا هستید ؟ صلاح مملکت خویش خسروان دانند
  1
  16
  شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۶
  ۳۵
  janahi - دبی، امارات متحده عربی
  به امید روابط حسنه کل کشورهای دنیا به کوری چشم آخوندا
  1
  19
  شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۳
  ۶۰
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  [::redsky95 - تورنتو، کانادا::]. دو پهلو حرف می‌‌زنی‌. اگر حرفی‌ برای سخن.بگو.حال خوب است،که اسراهیل را به رسمیت شناختند .یا بد؟ زیاد داشتیم در این سایت. کمی‌ نق به دولت ولی‌ دست اخر تو زرد در آمدند. و آخور آنها به آخور سردار و آخوند بسته بود. ۳ بار خواندم .درک نکردم .منظور شما چیست.هیچ کس اینجا نمی‌‌گوید. حتا من که در خارج هستم. این شیوه گفتار لات‌های میدان توپخانه است. حرف حساب شما چیست.در لفافه حرف نزن. در اینجا مار خورده .تا افعی شده.
  0
  13
  یکشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۲۴
  ۶۰
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  [::redsky95 - تورنتو، کانادا::]. و نکند همان آذری خودمان باشی‌. با اسم جدید.؟ ۵ تا اسم مختلف دارد. این آذری. ولی‌ ما مسلمان شارلاتان را. از کلام می‌‌شناسیم. و شیوه نوشتن. چای با او نمی‌‌نوشیم
  0
  11
  یکشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۲۷
  ۳۵
  redsky95 - تورنتو، کانادا
  [::Pahbod666 - لندن، انگلستان::]. منظورم از ما من هم و تو هم بسیجیا هم هموطنای دیگمون بود. ۲۰ درصد رو از کجا اوردی؟. ببین ماجوریتی یا اکثریت موافق این نظام هستن. این دقیقا جمله ایی هست که سیاستمدارای کار کشته برای ما به کار بردن. بله چندسال پیش میگفتی اکثر مردم مخالف نظامن قبول میکردن. الان نه. الان برا غرب فرقی نداره تو مخالفی یا نه. چندماه پیش گفتم. غرب رویه فکری و عملی رو عوض کرده. تموم شد دوره ایی که میومدن میگفتن ما مخالف نظامیم. ما با غرب دوستیم و فلان و بهمان. نیم قرن کامل فرصت داشتیم نشون بدیم ایا مخالفیم یا نه. عمل مهم بود. تموم.
  7
  0
  یکشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۶
  ۳۵
  redsky95 - تورنتو، کانادا
  [::zarduscht - فرانکفورت، آلمان::]. [::zarduscht - فرانکفورت، آلمان::]. من اتفاقا خوشحالم. دوپهلو حرف نزدم. گفتم ببین چقدر عقب موندیم. چقدر از دنیا عقب موندیم.
  5
  0
  یکشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۷
  ۳۵
  redsky95 - تورنتو، کانادا
  [::zarduscht - فرانکفورت، آلمان::]. [::zarduscht - فرانکفورت، آلمان::]. [::zarduscht - فرانکفورت، آلمان::]. خیالت راحت من یکی خودمم و هیچوقت دواکانته نبودم و نیستم. منو به کسی نچسبون. بعد مسلمان؟ من بیخدام. تو هم برو خوش باش که یه تروریسم دیگه به پای ما داره نوشته میشه. اونم نابودی امارات به خاطر دوستی با اسراییله. فکر نکن دنیا این کارا رو تنها به پای سپاه مینویسه ها. دنیا به پای ایران مینویسه. یعنی من تو سپاه بسیج اپوزیسیون مخالفین همه باهم. ببین من ادرس سر راست میدم. برو مقالات انستیتیو راند و chatham رو بخون. خودت میفهمی قضیه از چه قراره. یادت باشه تو غرب یه مسئول نمیاد از پیش خودش سیاستهای کشوری رو تعیین کنه. با همکاری موسسات و انستیتیوهایی مثل راند و chatham میاد این چیزا رو تعیین میکنه.
  5
  0
  یکشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۰
  ۳۵
  redsky95 - تورنتو، کانادا
  [::zarduscht - فرانکفورت، آلمان::]. [::zarduscht - فرانکفورت، آلمان::]. [::zarduscht - فرانکفورت، آلمان::]. [::zarduscht - فرانکفورت، آلمان::]. بدبختی ما بیسوادی ماست. بدبختی ما به من چه به من چه کنمای ماست. بدبختی ما زیاده. بدبختی ما اینه که هیچوقت بازم میگم هیچوقت دنبال سواد سیاسی نبودیم و نیستیم. شما یه سر به کانادا بزن. بچه ی من که ۱۰ سالش نشده تو مدرسه بهشون رای دادن و اشنایی با احزاب سیاسی رو بهشون اموزش دادن.
  6
  0
  یکشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۲
  ۳۰
  Pahbod666 - لندن، انگلستان
  این redsky مشکوک هست،فکر میکنم از کاربرهای دیگه ای هست که اسمش رو عوض کرده و تمام کامنت هاش دو پهلو و موذیانه سعتی داره به فرهنگ ایران حمله کنه.شاید همون harfe talkh قدیم باشه که حرفهای ضد ایرانی و سرشار از عقده میزد تا بالاخره بیرونش کردیم.
  0
  2
  یکشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۳
  ۶۰
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  [::redsky95 - تورنتو، کانادا::]. می‌ گویم دو پهلو حرف می‌‌زنی‌.سه بار جواب.هیچی‌ نگفتی. نقل. من و شما و بسیج طرفدار این دولت هستیم.کجا؟ بسیج و سپاه. ۳ میلیون و ۵ میلیون خانواده آنها . بین ۸ تا ۱۰ درصد با این دولت هستند.انتخابات چند ماه پیش را فراموش کردی؟ بسیج را کنار ملت نگذار. نقل - ما تروریست هستیم .چون عامل نابودی. امارات هستیم. به خاطر دوستی با اسراهیل. احمقانه تفسیری .که تا کنون در اینجا شنیدم.کی‌ می‌‌خواد نابود کند ؟ سپاه. بسیج؟ تازه اگر نابود؟ چرا دنیا به نام ایران؟ و نه به اسم آخوند ؟نقل -اگر امارات نابود. به اسم من و تو و سپاه و اپوزیسیون می‌‌نویسند. منظور چیست؟ یعنی‌ همه با هم . بر ضد آمریکا. و اسراهیل ؟ دوست داری حس ناسیونالیستی در ما بیدار .که در کنار آخوند برای ایران شیعه بزرگ بجنگیم.؟خیلی‌ خام جواب می‌‌دهی‌.ولی‌ .شانس دوباره .چه دوست داری بگی‌؟ صلح میان ایران، اسراهیل و آمریکا خوب است یا بد؟ بدون آخوند .بدون بسیج.سپاه؟ پرسش معادله ریاضی‌ با سه تا نامعلوم نکردم. معمولا سپاه، انیستیتوت راند را نشخوار می‌‌کند.رمزی حرف نزن.چرا اینقدر مثل مار ماهی‌ پیچ و تاب می‌‌خوری؟
  0
  10
  یکشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۸
  ۳۵
  redsky95 - تورنتو، کانادا
  [::zarduscht - فرانکفورت، آلمان::]. ببین من به شما گفتم کجاها برین مطالعه کنین. شما مطالعه تو این سطح رو با بحث سیاسی تو تاکسی یا حسن بقال دم محل اشتباه نگیر. اینجا بقالی حسن اقا نیستش بیاییم حرف از احتمالات بزنیم. گفتم بازم میگم شما یه سر به همون موسساتی که این چیزا رو منتشر میکنن بزن. اگه با این حرف مشکل داری خب من مقصر نیستم. این چیزیه که کل دستگاه دیپلماسی غرب روش تکیه کرده. ببین سران سیاسی کشوری مثل بریتانیا نمیاد بی خیال تهدیدات بشه چون عه فقط ۱۰ درصد عضو سپاه هستن و بقیه خوبن. تهدید تهدیده. وقتی من چندماه داد میزنم این چیزا رو به پای ۱۰ درصد نمینویسن و به پای کل ما مینویسن چرا تو گوشتون نمیره؟ چرا نمیخوایی قبول کنین که مسئولش من و تو هم هستیم. در دو صورت مسئولش من و تو نیستیم. ۱. ما دوتامون یه فعال سیاسی واقعی باشیم یا اینکه اصلا ایرانی نباشیم. شما دنبال تعریف تروریسم دولتی برو. ببین یعنی چه اصلا. بعد بیا بگو من بسیجم . یه بسیجی نمیاد اینا رو بگه. بعدم چه ربطی به فرهنگ داشت اخه/؟. خداییش اینقدر این بیسوادی سیاسی تاثیر داشته/؟
  2
  0
  یکشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۱
  ۳۵
  redsky95 - تورنتو، کانادا
  [::Pahbod666 - لندن، انگلستان::]. کی؟. من حدود ۶ ماه بیشتر نیست اومدم اینجا. بعدم چه ربطی داره اخه؟ من میگم این وظیفه ماست نظامو ساقط کنیم حرف بدیه؟ اصلا کی گفته حرف بدیه؟ وقتی من میگم تنها راه اینه خودمون یکم بخار بلند بشه ازمون حرف ضد ایرانیه؟ اخه کدوم منطق؟ نکنه از این بسیجیا هستی؟
  2
  0
  یکشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۴
  ۶۰
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  [::redsky95 - تورنتو، کانادا::]. باز هم پیچ و خم.؟ کم کم داره مثل رقص عربی می‌‌شود. یک پرسش ساده. خوب است.که اسراهیل را به رسمیت شناختند یا بد؟ نظرت راجع به صلح میان ایران و اسراهیل و آمریکا چیست؟بدون سپاه.بسیج و آخوندا؟ چینی‌ که با شما حرف نمی‌‌زنم.یا اینکه چینی‌ بلدی؟ توی ایران مد شده. چقدر زر الکی می‌‌زنی‌. خوب بگو اخورت به کجا بسته شده.هم خودت را راحت کن. هم ما را. خیر تهدید تهدید نیست. هر دم اسراهیل را تهدید نکنید. از سوریه بیرون روید. خرابکاری در عراق نکنید. اگر یکی‌ شما را تهدید کرد. آنقدر این اینجا نعره بکشید. تا بیضه اسلام شما بترکد.
  0
  2
  یکشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۴
  ۳۵
  redsky95 - تورنتو، کانادا
  [::zarduscht - فرانکفورت، آلمان::]. خیلی خوب هست که اسرائیل رو به رسمیت شناختند. من یکی واقعا استقبال میکنم. و بعدم اگه شما دقت کنی من تو کامنتای بالاییم گفتم حتی تو صلح کشورای همسایه ده سال جلوترن. این حرف منو شما چطوری تفسیر میکنی/؟
  0
  0
  دوشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۶
  ۳۵
  redsky95 - تورنتو، کانادا
  [::zarduscht - فرانکفورت، آلمان::]. [::zarduscht - فرانکفورت، آلمان::]. بعدم ببین من یکی مطمئنم شما یه بسیجی ساندیسی هستی. من یکی مطمئنم
  0
  0
  دوشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۶
  ۳۵
  redsky95 - تورنتو، کانادا
  [::zarduscht - فرانکفورت، آلمان::]. بعد شام رفتم بیرون. یکم قدم زدم. تازه برگشتم. تو راه به این فکر میکردم. چرا کار به بقیه کشورا داریم؟ چرا هرکاری میکنن باید به ما ربط داشه باشه؟ . ایا صلح اسراییل و امارات خوبه یا بد؟ بله خوبه. خیلیم عالیه. دیگه بعدش به ما ربطی نداره. هرکاری میکنن به خودشون ربط داره. و فکر میکردم چرا دلسوزی تو مملکت خودمون هیچوقت از حرف بالاتر نمیره؟ مثلا چرا ما به صلح اسراییل و امارات کار داریم چه سپاه و چه هموطنای خارج نشین و چه شما. اما چرا دنبال این نیستیم که چرا ما نباید صلح کنیم با بقیه کشورا؟ نه تنها اسراییل بلکه کل دنیا. چرا اشخاصی مثل شما این همه گیر میدین به صلح اسراییل و امارات اما و اما هیچوقت دنبال این نیستین که ما خودمون چرا با دنیا صلح نداشته باشیم؟ . چرا افغانستان اسراییلو به رسمیت میشناسه اما مملکت خودمون نه؟ حالا نیا بگو سپاه به رسمیت نمیشناسه. دنبال این باش چرا ؟ دنبال چراش باش. چرا عربها صلح میکنن اما کشور من و تو دنبال نابودیه؟
  0
  0
  ‌سه شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۱:۱۷
  ۳۵
  redsky95 - تورنتو، کانادا
  شما دقت کردی اینقدری که انتخابات امریکا برا ما مهم هست برا خود امریکاییا مهم نیست؟. تو فیسبوک تو اینستا تو تلگرام تو حضوری دیدار با این و اون همه هی بحث انتخابات امریکا رو میکنن. حالا بهش بگی انتخابات خودمون چی؟ سرنوشت سیاسی مملکت خودمون چی؟ خفه خون میگیرن و میگن نه نه ما سیاسی نیستیم. به ما ربطی نداره. همینه که ما شدیم اواره این کشور اون کشور.
  0
  0
  ‌سه شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۹
  نظر شما چیست؟