پومپئو: پول بنزین توقیف شده ایران می‌تواند به قربانیان تروریسم دولتی برسد

 مایک پومپئومایک پومپئو، وزیر خارجه ایالات متحده، می‌گوید، بنزین ایرانی توقیف شده از نفتکش‌های عازم ونزوئلا می‌تواند به «قربانیان آمریکایی تروریسم دولتی» برسد.

وزارت دادگستری ایالات متحده تایید کرده که این کشور محموله چهار نفتکش لونا، پاندی، برینگ و بلٌا را به اتهام نقض تحریم‌های آمریکا طی روزهای اخیر در آب‌های آزاد توقیف کرده است.

گزارش‌ها حاکی است که این نفتکش‌ها با ۱.۱ میلیون بشکه بنزین ایران عازم ونزوئلا بودند که توقیف شدند. اما ایران با رد این گزارش‌ها می‌گوید که آمریکا قصد ایجاد «جنگ روانی» دارد.

مایک پومپئو روز جمعه در توییتی نوشت که خوشحال است وزارت دادگستری بنزین ایران را که به طور غیرقانونی برای حکومت ونزوئلا ارسال شده بود، توقیف کرد.

وی در ادامه عنوان کرد که اگر دادگاه ایالات متحده اجازه بدهد این بنزین به عنوان غرامت «می‌تواند به قربانیان آمریکایی تروریسم دولتی برسد به جای آن که به دست تروریست‌ها بیفتد».
+42
رأی دهید
-11

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۳
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  مال مفت است اقای پمپئو می توانید به هرکس که دلتان میخواهد ببخشید چون صاحب اصلیش که نظام اخوندیست غیرت و جرات این را هیچ که ندارد خودش را صاحبشان کند و پیگیرشان باشد بلکه اعتراف کرده اند که این کشتیها و بارشان تعلق به نظام اخوندی ایران ندارند.
  2
  21
  شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۰:۳۸
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران
  خیلی باحاله. در این 40سال منفور هیچوقت آخوندها و پاسدارها و عمال و مزدوران و پاچه خارانشون انقدر تحقیر و سرخورده و دریوزه نشده بودن. نوید انتخاب مجدد قطعی ترامپ رو میدم چون ترامپ منتخب مردم نیست ترامپ منتخب ارواح پاک برای مقابله با ارواح خبیثه. ارواح خبیث در مغزهای روسها و چینیها و آخوندها و پاسدارها و مرکل و سران اروپا دستورالعمل میده و ارواح پاک در مغز ترامپ و یارانش. یه گلادیاتور در برابر همه شیاطین.
  7
  24
  شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۰:۳۸
  ۵۴
  ادوینو - گوالف، کانادا
  یک سوم پول نفت یا بنزین را باید به ایران بدهید این حق مردم ومملکتمان است.
  7
  5
  شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۱:۱۵
  ۴۰
  Afshin51 - کلن، آلمان
  دولت آخوندی بقدری زبون و بیچاره شده که حتی از اقرار و اعلام اینکه کشتی ها متعلق به او بوده پرهیز می کند و هراس دارد ، چرا که پس از اعلام اولاً باید عکس العمل نشان دهد یا به عبارتی تلافی کند که قدرت آن را ندارد و یا شکایت که باز هم بخاطر منفور بودن در جامعه بین الملل کسی به شکایتش اعتنائی نمی کند ،در مقابله با انفجارهای اخیر نیروگاهها توسط اسرائیل نیز همین زبونی رژیم را به چشم دیدیم ، این وسط ملت ایرانند که باید شاهد ویرانی و از میان رفتن ثروت ملی باشند ، بیچاره ملتی که برای تغییر شرایط تنها چشم به آسمان دوخته و حرکتی نمی کند ! ما تا زمانی که سرنوشتمان را خود بدست نگیریم و این حکومت تبهکار را سرنگون نکنیم زبونی و تحقیر و غارت اموال و آبرو از گریبان ما ایرانیان دست بر نخواهد داشت .
  2
  11
  شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۳:۴۶
  نظر شما چیست؟