ترامپ: چهار نفتکش ایران را ضبط و به هیوستون منتقل کردیم

صدای آمریکا :دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، با تایید خبر ضبط و توقیف چهار نفتکش ایرانی که مقصدشان ونزوئلا بود، گفت این چهار نفتکش به هیوستون منتقل شده و تصمیم‌گیری در مورد آن در آینده اعلام خواهد شد.

پرزیدنت ترامپ روز جمعه ۲۴ مرداد و در جریان کنفرانس خبری در کاخ سفید گفت: «آنها [ایران] نباید این کار را می‌کردند. ما چهار نفتکش را ضبط کردیم و این که با آن چه می‌شود را اعلام خواهیم کرد. نفتکش‌ها ضبط و به هیوستون منتقل شده‌اند.»

پرزیدنت ترامپ سپس با مقایسه توافق اخیر میان اسرائیل و امارات متحده عربی و توافق هسته‌ای ایران، گفت: «توافقی که آن‌ها [دولت قبلی آمریکا] ‌با ایران کردند، افتضاح بود. این توافق یک نمایش وحشت بود و من آن را تمام کردم. آنها در ازای دریافت هیچ چیزی، ۱۵۰ میلیارد دلار و نیز ۱.۸ میلیارد دلار پول نقد به [ایران] دادند.»

رئیس جمهوری آمریکا افزود: «از آن توافق غیر از مشکل هیچ‌چیز دیگری درنیامد. همان طور که در مقابل چین ضعیف بودند، در مقابل روسیه هم ضعیف بودند، و در مقابل ایران از همه ضعیف‌تر بودند.»

رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا پیشتر گفته بود در صورت پیروزی او در انتخابات آمریکا، طی یک ماه با ایران معامله خواهد کرد.
+42
رأی دهید
-11

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۰
  newyork333 - نیویورک، ایالات متحده امریکا

  ترامپ انگار تنش میخاره. می‌خوای دوباره یه ماکت دیگه بسازن حمله کنیم بهش
  2
  32
  جمعه ۲۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۷
  ۳۳
  azadi2011 - تورنتو، کانادا
  به چه حقی توقیف کردند؟ زورگویی؟ مگر ایران در محاصره هم هست؟
  24
  12
  جمعه ۲۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۵
  ۵۳
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  پس هاتوهوت نظام اخوندی چه شد چرا نظام اخوندی کاری بر علیه امریکا انجام نمی دهد ؟ این همه کشتی امریکا در خلیج فارس حضور دارند چرا نظام اخوندی یکی از انها را به تصرف نمیگرد تا بتواند در برابر این تصرف شده , ان چهار کشتی با بارهایش را از امریکا پس بگیرد .
  6
  20
  جمعه ۲۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۸
  ۵۰
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  [::azadi2011 - تورنتو، کانادا::]. بچه اخوند. بله به حق زورگویی. شما اول بیا بگو به چه حقی نفتی که مال ملت هست رو دارن میدن ونزوئلا که خودش لنگش رو هوا است؟ پول اون نفتکشهای قبلی چی شد؟ کجا رفت؟
  4
  12
  جمعه ۲۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۵
  ۵۵
  Sepas - تهران، ایران
  فروش جدید نفت به آمریکا ناراحت نباشید اینا حساب کتاب دارن با هم همون تو آمریکا از قبل پرداخت شده
  4
  7
  جمعه ۲۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۵
  ۳۳
  azadi2011 - تورنتو، کانادا
  [::hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا::]. دقیقا معلوم نیست بچه ی کی هستی! که من هم تورا بچه ی او خطاب کنم، ......، با وجودیکه سنی از تو گذشته، نمی دانم چرا جواب مرا با فحش اغاز کردی، بگذریم.. من در طرفداری از ج. اسلامی پرسش نکردم و به اندازه ی تو از سیاست آگاه هستم، پرسش من از منظر حقوق بین‌الملل بود؟ یعنی بر اساس کدام مصوبه کشتی ایران را توقیف کردند؟ البته فکر کنم متوجه نشدی باز هم، پس دوباره فحش خواهی داد!
  4
  2
  شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۱
  نظر شما چیست؟