موج تازه هراس در پی کشف ویروس کرونا در مواد غذایی منجمد

ایران اینترنشنال :به گفته مقام‌های محلی چین، در دو شهر این کشور آثار ویروس کرونا در مواد غذایی منجمد وارداتی و بسته‌بندی‌شان مشاهده شده است. این مساله به وحشت از این‌که محموله‌های غذایی آلوده به بروز موج جدید ابتلا به کرونا منجر شود دامن زده است.

مقام‌های محلی چین روز پنجشنبه اعلام کردند نمونه‌ای از بال مرغ یخ‌زده وارداتی از برزیل به شهر شنژن و بسته‌بندی میگوی منجمد اکوادوری در شهر شیان به ویروس کرونا آلوده بوده‌اند.

انتشار این خبر یک روز پس از آن بود که آثار ویروس عامل کووید‌ـ‌۱۹ در بسته‌بندی میگوی منجمد اکوادوری در شهری در استان آن‌هویی نیز گزارش شد.

مقام‌های بهداشت و درمان شهر شنژن تمام کسانی را که احتمال می‌رفت با محصولات غذایی مشکوک به آلودگی در تماس باشند ردیابی کردند و از آن‌ها آزمایش کرونا گرفتند. پاسخ تمام آزمایش‌ها منفی بود.

یکی از صادرکنندگان گوشت برزیل در این مورد به رویترز گفت: «سخت می‌شود گفت مرغ‌های منجمد در کدام مرحله آلوده شده‌اند.»

علاوه بر بررسی تمام کانتینرهای گوشت و محصولات دریایی که از بندرهای اصلی وارد می‌شوند، چین از میانه ماه ژوئن، واردات گوشت از برخی کشورها، از جمله برزیل، را به‌طور موقت متوقف کرده است.

رییس آزمایشگاه میکروب‌شناسی مرکز ملی ارزیابی ایمنی غذا در چین در ماه ژوئن در مورد احتمال آغاز مجدد موج ابتلا به کرونا در اثر مواد غذایی منجمد آلوده هشدار داد.

ویروس‌ها در دمای منفی ۲۰ درجه سلسیوس تا دو سال باقی می‌مانند اما دانشمندان می‌گویند هنوز مدرک قطعی وجود ندارد که ثابت کند ویروس عامل کووید‌ـ‌۱۹ از طریق مواد غذایی منجمد منتقل می‌شود.

در ماه ژوئن، در بازار شینفادی پکن، موارد ابتلای گروهی به کرونا گزارش شد و آثار ویروس روی تخته‌ای یافته شد که برای پاک کردن ماهی آزاد وارداتی استفاده می‌شد. در تازه‌ترین گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری چین آمده است هنوز چگونگی ورود ویروس به این بازار مشخص نیست.
+32
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۰
  varied - ریزه، ترکیه
  با نشر این دست خبرهای ضد و نقیض بدنبال این هستند که بگویند ووهان چین مرکز شیوع کرونا نبوده و شاید چین با کمک روس ها ویروس کرونا را به امریکا نسبت دهند
  42
  29
  جمعه ۲۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۹
  ۳۰
  Pahbod666 - لندن، انگلستان
  [::varied - ریزه، ترکیه::]. چه ربطی داشت آخه،نکته مهم خبر اینه که این ویروس تو مرغ و میگو یخ زده بعد مدت احتمالا چند هفته هم باقی میمونه و میتونه خطر زا باشه.حالا از هر مبدا به هر مقصد.
  11
  23
  جمعه ۲۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۲
  ۳۰
  Pahbod666 - لندن، انگلستان
  [::varied - ریزه، ترکیه::]. آخه ساده لوحی هم حدی داره،این نظر اگه اول شروع پندمیک میزدی،یک چیزی،الان که ویروس همه دنیا رو گرفته،دیگه همه جا هست. این خبر اصلا منظورش چیز دیگست.چقدر دوزاری شماها کجه آخه؟
  5
  16
  جمعه ۲۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۴۹
  نظر شما چیست؟