روحانی: اگر ما نبودیم، صدام همه شما را خورده بود

فرارو: رئیس جمهور به نامه شورای همکاری خلیج فارس برای تمدید تحریم ایران واکنش نشان داد.
 
حسن روحانی در جلسه امروز هیات دولت گفت: روزی که صدام به کویت حمله کرد ما اولین کشوری بودیم که این کار را محکوم کردیم اعضای این شورا محکوم نکردند. ما همان روز صبح که صدام حمله کرد سه بعدازظهر محکوم کردیم و بیانیه رسمی دادیم و در مقام عمل هم محکوم کردیم.
 
او ادامه داد: ما در مقام عمل نشان دادیم که طرفدار کشور‌های منطقه هستیم، اگر ما چراغ سبز به صدام نشان داده بودیم همان روز که کویت را اشغال کرد همان فردا کل عربستان، قطر و امارات را اشغال می‌کرد. صدام در نامه به مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی نوشت ما با شما ۸۰۰ کیلومتر مرز مشترک آبی داریم یعنی این کشور‌ها مال ماست، در حالی که مرز مشترک آبی ما با عراق ۱۸ کیلومتر بود.
 
حسن روحانی افزود: اگر ما برای ثبات منطقه نایستاده بودیم شما نبودید همه شما را صدام خورده بود. ما همواره برادر شما بودیم امروز هم هستیم، شما بدانید اقدام آمریکا علیه ایران ناموفق است. ایران در کاری که طبق قانون و مقررات مصالح ملی، منطقه و ملی خودش انجام می‌دهد پیروز خواهد بود.
+5
رأی دهید
-70

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۶
  javadrezazadeh - ارومیه، ایران

  ..... به شرف نداشتتون. اوناییکه جلو صدام وایستادن الان زیر یه خرمن خاکن. توی .... یه ترسوی بی همه چیزی که هشت سال تو سوراخ موش بودی که جنگ تموم شه بیای بیرون. کثافت مفت خور
  4
  80
  ‌پنجشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۶:۵۳
  ۶۰
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان

  چاخان که کنتور ندارد. ۷ سال قول وعده راه کربلا از قدس.دست آخر هم.که امام ....دبه در اورد. آدرس به ما اشتباهی دادند. کجا شما صدام را شکست دادید ؟ شدید ایتلا پری بلنده برای امت عراق. اون صدام را که دخیل دخیل گویان از سوراخ در آوردند. شما بودید یا آمریکا ؟ دست کم تشکر از آمریکا. که راه مزار سالار شهیدان را برای شما باز کرد. تا به زیارت بروید.
  5
  60
  ‌پنجشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۶:۵۵
  ۴۵
  -xAdolf - اخن، آلمان

  اره ولی با بودنتون کل دنیا رو به .. کشیدید، که اگر شما بی شرفا نبوید حتی اون صدام هم به کسی کاری نداشتو این جوری هار نمیشد.
  2
  48
  ‌پنجشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۷:۵۱
  ۵۴
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد

  اگه بودن اینه، پس بر پدر همتون لعنت با این بودنتون!
  2
  30
  ‌پنجشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۳
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران

  والا تا اونجایی که من یادمه جنگ رو شکست خوردید و با کلی التماس قرارداد 598 رو صدام پذیرفت. من نمیدونم دقیقا کجاش شما جلوی صدام رو گرفتید! کویت رو صدام گرفت و امریکا سرنگونش کرد. از این روحانی کثیفتر تاریخ ندیده. ماشالا عمال این حکومت انقدر آس پیک دارن که زمانی میگفتیم کثیفتر از مموتی نیست یهو این بی شرف اومد فهمیدیم این خیلی بی رحمتر از اونه. قطعا آسهای زیاد دیگه ای دارن.
  2
  32
  ‌پنجشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۹
  ۲۰
  varied - ریزه، ترکیه

  مردک بی شرف بی ناموس صدام هرچه بود صد شرف داشت به آخوندهای پیزوری طویله رهبری موضوع دوم اینکه صدام به ایران حمله نکرد بلکه این خمینی گوربگور شده کفتار جماران بود که با صدور انقلاب کذایی به عراق به صدام حسین بهانه داد که به ایران حمله کنند - پس تو روباه بنفش بی شرف بی ناموس زر زیادی نزن
  2
  28
  ‌پنجشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۲
  ۷۶
  واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان

  ا شیخ حسن . این حرفها کدومه که میزنی. صدام بلایی بروزگارتان اورد که امام امت شما لیوان عرق را یکجا سر کشید . حالا میگی صدام شما را میخورد .تازه بعد از 20 سال مستی زده بالا که هذیان گویی را شروع کردی
  1
  21
  ‌پنجشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۱
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان::]. ای سگ تو روحش حیف لیوان عرق. فکر کنم لیوان .. گاو بود این هندی زاده نوشید.
  2
  14
  ‌پنجشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۸
  ۵۹
  Parinaz Iran - پراگ، چک
  مردک حقه باز انگولکهای بابا جان خمینی تو به صدام و عراق ان دیوانه را به جان ایران انداخت با جنگی که ایرانی را کشت و ناقص کرد و جیب کور و کچلهای تو و ملایان را پر پول کرد که الاغ سواری و قیمت وعظ ۵ ریالی شما افسانه شد. خفه خون جانی حرفه ای.
  3
  11
  ‌پنجشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۰
  ۵۴
  ادوینو - گوالف، کانادا
  پدر من شما کاری کردید که تا ابد مردم ایران وقتی بخواهند مثلی بیارند درباره دزد ودزدپروی تزویر وریا خواهند گفت مثله آخوندا آقای قرائتی راست میگفت که روزی یک بابایی در قلیق همسفر بود با یک أخوند اون بابا می افته در آب و به آخونده میگه دست بده من آخونده میگه ما آخوندا عادت نداریم دستمونو دراز کنیم برای کسی تو دستتو بیار جلو تا من دستتو بگیرم آخونده بی سواد مخ فسیل چلمک این مردم وارتش ذلاور ما بود که جلویه صدام ایستادند کدوم یکی از بچه های شماها شهید شده که با این بیشرمی از خودتان تعریف ومنت سر مردم میگذارید درسته صدام دشمن بود اما در ولفجر چهار وقتی عملیات شما لو رفت ارتش عراق با بلندگوها هشدار میداد به شما که ما از عملیات شما با خبریم وحمله نکنید که قتلعام میشوید و چندپهزار نفر را فرستادید در قتلگاه ،رو که نیست سنگ پایه قزوینه.
  0
  4
  جمعه ۲۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۲:۴۴
  ۵۴
  ادوینو - گوالف، کانادا
  صدام پیش چینیها که می خواهید ایران را بدون جنگ تحویلشان دهید همه ایران را با گ..هایی که شما باشید یک جا میخورند.
  0
  2
  جمعه ۲۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۰
  نظر شما چیست؟