سخنرانی بشار اسد به خاطر «افت فشار خون» متوقف شد

بشار اسد پس از مرگ پدرش در سال ۲۰۰۰ وارث ریاست جمهوری سوریه شد - عکس آرشیویبی بی سی :سخنرانی بشار اسد، رئیس‌جمهوری سوریه به دلیل آنچه خبرگزاری سوریه افت فشار خون خوانده، متوقف شد.

خبرگزاری سانا، خبرگزاری دولتی سوریه گفته است این سخنرانی به مناسبت آغاز به کار مجلس جدید سوریه انجام می‌شد و به دلیل افت فشار خون آقای اسد، برای دقایقی متوقف شد. او سپس به سخنرانی خود ادامه داد.

سانا گفته است به همین دلیل سخنرانی آقای اسد دیرتر به طور کامل از تلویزیون سوریه پخش خواهد شد.

چندین سایت خبری از اختلال در سخنان بشار اسد خبر دادند و گفتند رئیس جمهوری سوریه در بخشی از سخنرانی خود در مجلس "تعادل خود را از دست داد".

بشار اسد رئیس‌جمهوری و رهبر حزب بعث سوریه است. آقای اسد سومین فرزند حافظ اسد، رئیس‌جمهوری سابق سوریه است و پیش از رسیدن به ریاست‌جمهوری به عنوان چشم‌پزشک فعالیت می‌کرد.

پس از مرگ حافظ اسد و در نخستین سال حکومت بشار اسد، گشایشی کم‌سابقه در فضای سیاسی سوریه رخ داد که به "بهار دمشق" مشهور شد اما این وضعیت چندان دوام نیاورد و پس از مدتی نهادهای امنیتی سوریه به سرکوب مخالفان روی آوردند.

انتخابات سوریه ماه پیش برگزار شد. مخالفان حکومت، این انتخابات را تحریم کردند. این انتخابات به دلیل شیوع ویروس کرونا دو بار به تعویق افتاده بود.

میلیون‌ها شهروند سوریه که به دلیل جنگ داخلی از این کشور فرار کرده‌اند، امکان شرکت در انتخابات را نداشتند.

حزب بعث سوریه که دهه‌هاست قدرت را در این کشور در دست دارد در ائتلافی با عنوان "وحدت ملی" توانست ۱۷۷ کرسی از ۲۵۰ کرسی مجلس را به دست آورد.
+28
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۰
  sure esrafil - مونیخ ، آلمان

  احتمالا حضرت کرنا پشت قضیه است اگر خدا بخواد
  7
  29
  ‌چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۰
  ۳۲
  shahruz-kh - فرانکفورت، آلمان

  چقدر لذت داره, بر اون خرابه حکومت کردن؟
  2
  22
  ‌چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۹
  ۵۳
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  در این چندین سال انقدر دچار اضطراب و استرس شده است برای همین دچار افت فشار خون شده است. اگر بشار اسد مرد دانا و عاقلی بود در همان سال اول که مردم سوریه برعلیه اش به خیابانها امدن قدرت را رها میکرد و فریب نظام اخوندی ایران و قاسم کتلت را نمی خورد .
  3
  16
  ‌چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۱
  ۲۰
  آرون کوهن - دیمونا، اسرائیل
  [::دوستدار - استهکلم، سوئد::. اتفاقا خیلی مرد عاقل و باهوشی است و از فروپاشی کشور و مردم سوریه جلوگیری کرد ایکاش شاه فقید ایران هم جرات و شهامت این مرد بزرگ رو داشت وضع مردم ایران الان این نبود که در دستان انگلیس و نوکرانش اخوندا نبود . من به عنوان یک اسراییلی به شهامت جسارت و کشور و مردم دوستی این مرد افتخار میکنم
  3
  6
  ‌چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۳
  نظر شما چیست؟