مقام‌های لبنانی: تنها برای چهار ماه دیگر آرد و گندم داریم

 سیلوی ذخیره گندم کشور در کنار محل انفجار قرار داشتبا نابود شدن انبارهای عظیم گندم به خاطر انفجار سه‌شنبه گذشته در بندر بیروت، مقام‌های لبنانی می‌گویند که این کشور تنها برای چهار ماه دیگر گندم و آرد دارد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، راؤول نعمه، وزیر اقتصاد لبنان که در حال برکناری از سمت خود است، روز چهارشنبه گفت که حتی با احتساب محموله‌های از پیش خریداری شده گندم که قرار است به لبنان برسد مردم این کشور تنها برای چهار ماه دیگر آرد گندم مصرفی دارند.

لبنان اکنون ۳۰ هزار تن گندم به صورت ذخیره دارد و قرار است طی دو هفته آینده ۱۱۰ هزار تن دیگر گندم از خارج به این کشور برسد.

کشورهای وابسته به واردات گندم به ‌طور معمول ذخایر استراتژیکی از این کالا را در انبارهای مختلف نگهداری می‌کنند، اما خبرگزاری رویترز می‌نویسد یافته‌های این خبرگزاری نشان می‌دهد دولت لبنان بدون توجه به این موضوع، تمامی گندم در دسترس را در یک محل و در جوار انبار نیترات آمونیوم انبار کرده بود.

مردم لبنان مدتی است با بحران شدید اقتصادی دست و پنجه نرم می‌کنند و انفجار بزرگ بندر بیروت که به خاطر سوءمدیریت و سهل‌انگاری در امور انبارداری رخ داد مزید بر علت شده است.

بنا بر گزارش‌ها دولت لبنان که به تازگی استعفا کرده است قول داده که فعلاً یارانه برای کالاهای اساسی را همچنان پرداخت کند.

حسان دیاب، نخست ‌وزیر مستعفی، کابینه خود را تازه در ماه ژانویه تشکیل داده بود اما در پی انفجار عظیم هفته گذشته در بندر بیروت از مقام خود کناره گرفت
+10
رأی دهید
-7

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۴
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد
  بابا ایران که نمرده! تا ایران و حکومت احمقشو دارین دیگه چی غصه دارین؟
  2
  19
  ‌چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۳
  ۵۳
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  نگارنی ندارد مردم لبنان از حزب الشیطان بخواهید که از شیطانهای بزرگتر از خودش که در ایران هستند بخواهد گندم و ارد به لبنان صادر کنن .
  2
  14
  ‌چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۹
  ۵۳
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا
  به درک. ما برای 4 روز دیگه نداریم. ممه را لولو خورد. ایران داره وام میگیره تا خرج انگلهایی مثل شما را بده
  1
  14
  ‌چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۷
  نظر شما چیست؟