یک بازپرس ویژه در تهران درپی سوءقصد به جانش از ناحیه جمجمه آسیب دید

العربیه :به گزارش منبع خبری در ایران، حدود ساعت 20:30 شب گذشته، عباس بخشوده؛ که از او به عنوان «بازپرس ویژه قتل تهران» در شعبه هفتم دادسرای امور جنایی ـ ناحیه 27 این شهر یاد شده توسط فرد یا افرادی که ظاهراً سوار بر یک دستگاه موتورسیکلت بودند، مورد سوءقصد قرار گرفت.

بر اساس گزارش‌های رسانه‌ای که جزییات چندانی از این سوءقصد منتشر نکرده‌اند این بازپرس که گاهی قاضی هم توصیف شده توسط فرد یا افراد ناشناس مورد سوءقصد قرار گرفت و در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان بستری شد.

به گزارش سایت «مدارا» ضارب یا ضاربان در جریان این سوءقصد، دو ضربه با جسم سخت و سنگین به سر بازپرس امور جنایی تهران وارد کرده و از محل گریختند.

قاضی بخشوده شب گذشته کشیک دادسرای مرکز بود که پس از خروج از منزل در حوالی خیابان فدائیان اسلام مورد سوءقصد قرار گرفت.

به گفته شهریاری سرپرست دادسرای امور جنایی تهران، حال عمومی قاضی بخشوده پس از جراحی امروز، مساعد است و در بخش i.c.u یکی از بیمارستان‌های تهران بستری است و تحت درمان قرار دارد.

سایت «مدارا» با یادآوری این که «تحقیقات درباره این پرونده ادامه دارد» افزود که قاضی بخشوده رسیدگی به پرونده های مهمی را از جمله پرونده معروف به «باند رسول یاکوزا» را برعهده داشت.
آسیب دیدن از ناحیه جمجمه
روزنامه جوان نزدیک به سپاه پاسداران در این باره می‌گوید: «با اعلام این خبر به سرعت تیمی از مأموران کلانتری‌131 شهر ری راهی محل حادثه شدند و داخل کوچه‌ای کنار خودرویی با پیکر زخمی مرد میانسالی روبه‌رو شدند که با اصابت ضربات جسم سختی به سرش به شدت زخمی شده بود. بدین ترتیب مأموران پلیس همزمان با انتقال مرد زخمی برای درمان به بیمارستان تحقیقات خود را درباره این حادثه آغاز کردند».

به نوشته «ایران» در نخستین گام مأموران پلیس هویت مرد زخمی را شناسایی کردند که دریافتند مرد زخمی از قضات با سابقه به نام عباس بخشوده است و در حال حاضر بازپرس شعبه هفتم و بازپرس ویژه قتل دادسرای امور جنایی تهران می‌باشد.

این روزنامه می‌افزاید: «بررسی‌های کارآگاهان پلیس‌آگاهی نشان داد قاضی بخشوده شب حادثه کشیک دادسرای مرکز بوده که دقایقی قبل از حادثه از خانه‌اش که در همان نزدیکی محل حادثه است، برای رفتن به دادسرای مرکز خارج می‌شود. وی قصد دارد سوار خودرواش شود که در تاریکی شب موتور سیکلتی که به نظر می‌رسد دو سرنشین داشته به او نزدیک می‌شود و از پشت سر سرنشین آن به وی حمله می‌کند».

یکی از شاهدان حادثه به مأموران پلیس گفت: «ساعت نزدیک 20:30 بود که من در حال عبور از محل بودم که متوجه موتورسیکلتی شدم که به نظر می‌رسید دو سرنشین دارد. من متوجه چهره آن‌ها نشدم، اما دیدم که موتورسیکلت به مردی که در کنار خودرویی بود نزدیک شد و ناگهان چند ضربه به سر او زدند و به سرعت از محل گریختند.پس از آن بلافاصله خودم را به مردی که به او سوء قصد شده بود، رساندم که دیدم از ناحیه سر زخمی شده و روی زمین افتاده است. سپس با اداره پلیس و اورژانس تماس گرفتم و حادثه را اطلاع دادم».

روزنامه جوان می‌گوید که این «بازپرس-قاضی» از جمله بازپرس‌هایی است که در چند حادثه قتل‌های اخیر پایتخت به عنوان بازپرس ویژه قتل حضور داشته است.

هرچند هنوز انگیزه این سوء قصد مشخص نشده اما روز جمعه گذشته دو تبعه لبنانی در تهران و در مقابل منزل ابو مهدی المهندس، جانشین سابق شواری بسیج مردمی عراق (حشد الشعبی) ترور شدند.

احسان مازندرانی، روزنامه‌نگار مشهور ایرانی شامگاه جمعه 7 آگوست 2020 در صفحه توئیترش نوشت، دو تبعه لبنانی در حوالی منزل ابومهدی المهندس ترور شدند.

بهنام قلی‌پور، دیگر فعال رسانه‌ای اهل ایران هم ترورشدگان را یک پدر و دختر با نام «حبیب و مریم داوودی» معرفی کرد که «در نزدیکی خانه مهندس المهدی در محله پاسداران تهران از سوی یک راکب با شلیک پنج گلوله» کشته شده‌اند. قلی‌پور تاکید کرد که این خبر را اولین بار اکانت‌های نزدیک به نهادهای امنیتی منتشر کرده‌اند.
+73
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۳
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  نمی شد ان شاهد به پلیس زنگ نمیزد تا این بازپرس جنایتکار همانجا که زده بودنش و بر زمین افتاده بود بدرک واصل میشد ! در هر حال این بازپرس هرکس باشد بازپرس دادگار و دادخواه نبوده بلکه از ان ... به خطا رفته های بی وجدان بوده است.
  5
  33
  ‌چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۲
  ۵۴
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد

  دم موتور سوارا گرم! این ا رو باید فقط زد!!
  4
  34
  ‌چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۱
  ۴۸
  جناب سروان - مونرآل، کانادا

  [::دوستدار - استهکلم، سوئد::]. ادبیات تیپیک و منحصر بفرد طرفداران مریم رجوی از این بیشتر نیست.....اگه تو استکهلم سوئد ببینی جلوی پات یکی داره میمیره به پلیس زنگ نزنی که پای خودت هم تو ماجرا گیر میکنه فهمش اینقدر سخته برات؟
  26
  3
  ‌چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۲
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::جناب سروان - مونرآل، کانادا::]. مزخرف به هم نباف. هار هار هار.
  2
  15
  ‌چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۷
  ۴۸
  جناب سروان - مونرآل، کانادا
  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. کچل جان میخوای یه چیزی بگم با هم بخندیم ؟ایندونفر هم یکی هستند : grizzly از برلین و tony Arzenta از کی یف هاهاهاها
  13
  1
  ‌چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۴
  نظر شما چیست؟