اولین واکسن کرونا در روسیه با موفقیت روی دختر ولادیمیر پوتین آزمایش شد

راشا تودی: ولادیمیر پوتین رییس جمهور روسیه اعلام کرده است که وزارت بهداشت کشورش اولین واکسن کرونا در جهان را با موفقیت آزمایش و تایید کرده و در ادامه افزوده است که دخترش این واکسن را دریافت کرده است. این واکسن که توسط موسسه گاملیا (Gamaleya) در مسکو تولید شده روز سه شنبه (امروز) چراغ سبز وزارت بهداشت روسیه را دریافت کرده است. به گفته پوتین، او امیدوار است که کشورش بتواند به زودی تولید انبوه واکسن کووید-۱۹ را آغاز کند. رییس جمهور روسیه فاش کرده که دختر خودش با تزریق اولین دوز از این واکسن در برابر کرونا واکسینه شده است.
 
او گفته است که دخترش بعد از دریافت این واکسن با افزایش اندک دمای بدن مواجه شده که به سرعت از بین رفته است. ولادیمیر پوتین درباره موفقیت اولین واکسن کویید-۱۹ در کشورش و تزریق آن به دختر خود چنین گفته است: «یکی از دختران من واکسن را دریافت کرده است. بدین ترتیب او در آزمایش شرکت کرد. بعد از اولین واکسیناسیون، دمای بدن او ۳۸ درجه بود و روز بعد به ۳۷ درجه رسید و این پایان همه چیز بود».
 تاتیانا گولیکووا معاون نخست وزیر روسیه نیز گفته است که این واکسن از اوایل ماه سپتامبر به کارکنان بخش سلامت تزریق شده و در ماه ژانویه ۲۰۲۱ در دسترس عموم مردم کشور قرار خواهد گرفت. وزارت بهداشت روسیه ادعا کرده که پس از کمتر از دو ماه آزمایش واکسن کرونا روی انسان، موسسه گامالیا مجوزهای لازم برای تولید انبوه این واکسن را دریافت کرده است.
این مجوزها راه را برای تزریق گسترده این واکسن به عنوان آخرین مرحله از تست های بالینی به منظور آزمایش امنیت و کارایی واکسن باز خواهد کرد. سرعت دولت روسیه در تایید واکسن کرونای ساخته شده در این کشور نشان می دهد که ولادیمیر پوتین می خواهد رقابت جهانی برای ساختن یک واکسن کرونا موثر و ایمن را از دیگر کشورهای پیشرو مانند چین و ایالات متحده ببرد هر چند نگرانی هایی در این زمینه وجود دارد که پوتین داشتن پرستیژ جهانی را به علم و سلامت مردمش ترجیح می دهد.
+30
رأی دهید
-95

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  اگر به موفقیت این واکسن به این اندازه اطمینان دارند، چرا هنوز از ماسک استفاده میکند؟
  47
  92
  ‌سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۷
  ۳۰
  هانی‌ - اسلو، نروژ

  ما نمیدونیم تزریق این واکسن روی دختر پوتین رو قبول کنیم. یا تحلیل ها و هشدارای دوست خوبمون varied - ریزه، ترکیه که میگفت به اطلاع رسونی من توجه کنید که واکسنها اول روی مردم ایران قرار آزمایش بشن و گول نخورید. ببینیم چه میشه.
  2
  40
  ‌سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۸
  ۵۱
  گفتنیها کم نیست - بخارست، رومانی

  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. دوست عزیز شاگردان اینها که آخوندا باشن اینقدر دروغگویند ببین رئیسهاشون چی هستن. مطمعنن آمپول آب دیستیلات خالی هستش و هیچ اثر منفی در بدن این دخترحانوم نداره و روسیه مثل همین خراب شده و ایران سازمان بهداشت جهانی اونقدرها هم کنترل نداره که مضر یا مفید بودن این باصطلآح واکسن تائید کند.
  17
  41
  ‌سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۷
  ۴۹
  بادبادک - زوریخ، سوییس

  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. من کاری به درست یا غلط بودن این واکسن ندارم، ولی‌ فقط به صرف اینکه واکسن کشف شده که کسی‌ ماسک رو برنمیداره! شما همین امروز واکسن بزنید ۲ هفته تا ۱ ماه طول میکش آنتی بادی اون واکسن رو در بدنتون مشاهده کنید.
  3
  39
  ‌سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۵
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران
  به دخترش آمپول ضد حاملگی زده که آبروشو نبره اونوقت به اسم واکسن کرده تو مخ ملت یابوی روسیه.
  29
  41
  ‌سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۶
  ۳۸
  Chokam - ری، ایران
  واکسن باید فاز سوم رو هم طی کنه تا موفق بشه. فاز اول آزمایش کلینیکی. که اینها موفق شدن. اما گویا روسها معتقدند یکی از کاندیدها هر سه فاز رو طی کرده، و دراینصورت از آکسفورد هم جلو زده چون آکسفورد الان توی فاز ۳ است
  3
  17
  ‌سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۵
  ۵۲
  حاج حمید الله - وین، اتریش
  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. با تعجب از این سوال شما! روسیه است دیگه . وقتی میگه ساختیم شما هم بگو بله ساختید خیلی خوبش هم ساختید.دست شما درد نکنه. فقط باید بعد از واکسن ماسک هم استفاده کنیم
  17
  29
  ‌سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۳
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::بادبادک - زوریخ، سوییس::]. اگر بعد از یک ماه هنوز ماسک میزد من یقه کی را بچسبم؟!
  13
  10
  ‌سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۰
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::گفتنیها کم نیست - بخارست، رومانی::]. امیدوارم قبل از شروع عزاداری های ماه محرم همه علما و عزاداران را با همین کشف جدید واکسینه کنند تا از شر گروه بزرگی خلاص شویم!
  9
  14
  ‌سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۳
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::حاج حمید الله - وین، اتریش::]. با درود به یاران ایرانم!! شاید بعد از مدتی از واکسینه ها بخوان که ماسک را مثل عرقچین یهودی ها بالای سر قرار بدن و کش آنرا زیر گوش بیندازند بلکه یهووَ رحم کنه و نجاتشان بده!
  11
  7
  ‌سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۹
  ۲۰
  varied - ریزه، ترکیه
  تا جایکه من اطلاع دارم راشا تودی سایت فارسی زبان نداره قبلا داشت اما الان نداره اگر اشتباه میکنم دوستان بگویند یا لینک بدهند البته این خبر بزبانهای دیگری چون لاتین و عربی هست اما بعید میدونم که راشا تودی بزبان فارسی باشد البته اسپوتنیک اخباری از جانب راشاتودی مینویسه ولی اسپوتنیک زیر نظر وزارت اطلاعات طویله رهبری است
  8
  5
  ‌سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۷
  ۲۰
  varied - ریزه، ترکیه
  در مورد واکسن های روسی در ایران - طویله رهبری اعلام کرده این واکسن ها از طرف دانش بنیان است تا وطنی بودن واکسن را برساند اما این واکسنها ی روسی توسط یک هواپیمای روسی از شرمتیف (پایگاه نظامی در شمال مسکو) برخواسته و در فرودگاه مهرآباد بزمین نشسته بود
  10
  9
  ‌سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۳
  ۴۹
  بادبادک - زوریخ، سوییس
  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. والا من متوجه منظور شما نمیشم. شما میگی‌ چرا الان ماسک زده، میگم خوب تا واکسن بزنی‌ همون لحظه ایمن نمیشی‌. حالا اینکه روسیه دورغ میگه راست میگه، این آب مقطر بوده یا واکسن واقعی‌ بوده، اینرو من نمیدونم.
  2
  13
  ‌سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۱
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::بادبادک - زوریخ، سوییس::]. خانم، یا آقای محترم، من مزاح می‌کردم. احتمالا شما با نوشته‌های من آشنا نیستید. منظوری غیر از شوخی نداشتم.
  9
  5
  ‌چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۰:۳۷
  ۴۹
  بادبادک - زوریخ، سوییس
  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. آها متوجه نشدم. من کلا ماهی‌ ۱ بار میام تو این سایت معمولا ۲ تا کامنت میزارم. یه دونه.... به اون فدای آقا .....یه کامنت هم زیر یه خبری چیزی میزارم.
  0
  10
  ‌چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۲:۳۷
  ۱۰۳
  Nakamichi - لندن، انگلستان
  تیتر غلط و فیک نیوز هست.”با موفقیت آزمایش شد”؟!! منظور “با موفقیت تزریق شد” هست.کو ؟ کجا آزمایش شد و در مقابل ویروس کرونا مصونیت ایجاد کرد؟ موفقیت واکسن وقتی هست که نشون بده موثر هست و عارضه ای هم به همراه نیاره،که هیچ کدام اینها انجام نشده.
  3
  6
  ‌چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۲
  نظر شما چیست؟