مادران ایرانی با همسر خارجی می‌توانند برای دریافت شناسنامه فرزند خود اقدام کنند

یورونیوز :وزارت کشور ایران اعلام کرد مادران ایرانی که از همسران غیرایرانی فرزند دارند از این پس می‌توانند برای فرزندان خود تقاضای شناسنامه بدهند.

منصور حاجی، مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استان تهران اعلام کرد که پس مصوبات مجلس برای اعطای شناسنامه به فرزندان این مادران ایرانی،‌ آنها می‌‌توانند از طریق وبسایت اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی برای فرزندانشان شناسنامه تقاضا کنند.

متقاضیان نخست به‌شکل اینترنتی ثبت نام و سپس برای انجام استعلام به مراجع قانونی معرفی می‌شوند، سپس نوبت مراجعه حضوری و لیست مدارک لازم برای صدور شناسنامه را دریافت می‌کنند.

مطابق آمار رسمی،‌ بیشترین تعداد ازدواج زنان ایرانی با مردان غیرایرانی مربوط به شهروندان عراق و افغانستان می‌شود و بخش عمده این خانواده‌ها در ایران زندگی می‌کنند.

همچنین طبق اعلام وزارت تعاون،‌ کار و رفاع اجتماعی، ۶۰ درصد این خانواده‌ها در دهک پایین اقتصادی هستند، و فرزندان‌شان که حدود سه‌چهارم آنها زیر ۱۹ سال دارند، از خدمات آموزش عمومی بی‌بهره‌اند.
+7
رأی دهید
-11

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۴
  ادوینو - گوالف، کانادا
  همسر چینی آینده از الان داره قانون میشه وگر نه این همه افغان زن ایرانی دارند پس قبلاً بچه های آنها شناسنامه نداشتن،از این به بعد خواهیم دید ایرانیان چینی، ببین اگه بشه چی میشه .
  4
  15
  دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۵
  نظر شما چیست؟