روحانی می‌گوید بدون عزاداری محرم مردم افسرده می‌شوند

یورونیوز :سخنگوی وزارت بهداشت ایران روز ۱۹ مرداد برابر با ۹ اوت شمار قربانیان تازه کرونا در این کشور را ۱۶۳ تن اعلام کرد. با احتساب این آمار تازه شمار کل قربانیان کرونا در ایران به ۱۸ هزار و ۴۲۷ نفر می‌رسد.

سیما سادات لاری درباره آخرین آمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در کشور نیز گفت: «در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز (۱۹ مرداد ۱۳۹۹) دو هزار و ۲۰ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۹۶۱ مورد بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید۱۹ در ایران به ۳۲۶ هزار و ۷۱۲ رسید.»

خانم لاری افزود: «تاکنون دو میلیون و ۶۸۶ هزار و ۴۹۸ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.»
استان‌های قرمز و استان‌های در وضعیت هشدار
این مقام وزارت بهداشت و درمان ایران استان‌های مازندران، تهران، قم، گلستان، خراسان شمالی، اردبیل، اصفهان، البرز، خراسان رضوی، کرمان، سمنان، آذربایجان شرقی، مرکزی، یزد و گیلان را در وضعیت قرمز اعلام کرد.

خانم لاری همچنین اعلام کرد که استان‌های فارس، ایلام، لرستان، هرمزگان، زنجان، قزوین، آذربایجان غربی، بوشهر، همدان، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویر احمد را در وضعیت هشدار قرار دارند.
روحانی: اصل عزاداری انجام می‌شود
از سوی دیگر حسن روحانی، رئیس جمهور ایران در جلسه روز یکشنبه ستاد ملی مدیریت کرونا گفت: «در جلسه امروز روی دستورالعمل‌های ماه محرم تاکید شد؛ اگر بگوییم ماه محرم عزاداری نباشد نادرست است و مردم را دلگیر می‌کند و اضطراب و افسردگی برای مردم ایجاد می‌کند؛ باید این مراسم‌ها با جمعیت‌های کمتر برگزار شود؛ ما عدد را کم می‌کنیم اما اصل عزاداری را باید انجام دهیم.»

روحانی افزود: «امسال باید دقیقاً سلامت مردم و سوگواری مردم را در کنار هم قرار دهیم؛ این کار شدنی است و دستورالعمل‌های لازم صادر شده است‌.»
دستورالعمل عزاداری
ستاد ملی مقابله با کرونا از اعلام ضوابط و دستورالعمل‌هایی برای برگزاری مراسم عزاداری محرم خبر داد.

ممنوعیت جابجایی هیأت‌ها و دسته روی، رعایت کاهش ساعات برگزاری مراسم به حداکثر دو ساعت، ضرورت استفاده از ماسک و فاصله گذاری حداقل ۲ متر میان افراد از جمله این دستورالعمل‌هاست.
+11
رأی دهید
-130

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۵
  Attila14 - استکهلم، سوئد

  اینا مسابقه میدن و رقابت استند آپ کمدی دارن؟. وقتی احمد مموتی تو مجمع سازمان ملل جلوی نماینده های همه دنیا گفت در ایران هیچ همجنسگرایی نداریم کره زمین لرزید از کرکره خنده ها (تو یوتوپ هست)!. ولی این یکی دست مموتی رو از پشت بست
  3
  75
  دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۳
  ۲۰
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک

  عزادار واقعی وقتی که دست به قمه و زنجیرزنی میزنه، فاصله حداقل چندین متر خودبخود بوجود میاد. قیامت بی حسین غوغا ندارد"شفاعت بی حسین معنا ندارد"حسینی باش که در محشر نگویند"چرا پرونده ات امضاء ندارد.
  93
  6
  دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۷
  ۵۰
  Jeghjeghe - کپنهاک، دانمارک

  مردیکه دلقک!!! جوک سال!!!!!
  3
  85
  دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۵
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  راست میگه، من اگه حسین پارتی نرم دق میکنم.
  3
  48
  دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۹
  ۵۴
  ادوینو - گوالف، کانادا

  چرا اینقدر مسخره میکنید کارنوال جمهوری اسلامی ایران را آخوندا شگردشان وهنرشان همینه شما چه انتظار دارید از یک آخوند بیسواد که مملکت را سروسامان بدهد رئیسشان امام ره گم کرده که کنده شان بود شاهکارش کشتن جوانان در بند و چال کردنشان درگورهایه دسته جمعی بودکه در تارخ ایران لکه ننگی خواهد بود وهست.
  2
  54
  دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۱
  ۴۶
  Tony Arzenta - کی یف، اوکراین
  عزاداری؟!!
  2
  19
  دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۴
  ۴۰
  babak.iraniii - تهرانتهران، ایران
  امروز در سایت گویا نیوز خانواده فقیر و بدبخت روحانی را نوشته بود نون کافی برای خوردن نداشتند ناارا پدرش میاره قم در مدرسه فیضیه اسمش را در 15 سالگی مینویسه که لا اقل یک لمقه نون بتواندبخوره خیلی تراژدی هست اوضاع و احوالاتش
  3
  19
  دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۰
  ۴۸
  ordak - بن، آلمان

  ..تو محرمتون که یک خلق و با این چرندیات و مردار پرستی اسیر کردید
  2
  31
  دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۲
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران
  بی شرم بی همه چیز این گرونیهایی که برای کاسبی دولت و حکومت انداختی جون مردم که افسرده نمیکنه. آره خوب سکس پارتیها ماه محرم و مخ زنیها نباشه یه عده الاف و بیکار افسرده میشن
  2
  5
  ‌سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۱:۰۵
  ۵۰
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  هر کسی که عدم عزاداری و افسردگی رو توی یه جمله بیاره، باید ببرنش توی تیمارستان بستری کنن، ولی تو إیران رییس جمهور هست.
  1
  4
  ‌سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۱:۴۰
  نظر شما چیست؟