ارزش ملک مدرسه حدادعادل در الهیه ۲۰۰ میلیارد تومان است

ایران اینترنشنال: پرویز فتاح، رییس بنیاد مستضعفان، در یک برنامه تلویزیونی اعلام کرد ارزش بنایی که غلامعلی حدادعادل سال‌ها پیش در خیابان فرشته از بنیاد مستضعفان برای دایر کردن مدرسه فرهنگ اجاره کرده، امروز بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان است، اما او اجاره بهای آن را به روز نمی‌پردازد.
 
رییس بنیاد مستضعفان افزود تاکنون حدادعادل این ملک را با وجود کش و قوس‌های فراوان به بنیاد بازنگردانده است.
 
فتاح  با بیان اینکه قرارداد اجاره این مدرسه چندین نوبت میان بنیاد مستضعفان و حدادعادل تمدید شده است، تاکید کرد که اجاره بهای تعیین شده برای حدادعادل با ملاحظه بوده و مشمول نرخ روز نشده است و در حال حاضر موعد اجاره به سر رسیده است و باید تخلیه شود یا اجاره بها به نرخ روز تنظیم شود.

رییس بنیاد مستضعفان افزود که با توجه به گرانی منطقه‌ای که مدرسه در آن قرار دارد، پرداخت اجاره‌بهای به روز برای حدادعادل صرف ندارد و او نمی‌تواند مبلغ اجاره را از دانش‌آموزان مدرسه دریافت کند.
 
او گفت که خواست بنیاد این است که حدادعادل این ملک را تخلیه کرده و تحویل بنیاد مستضعفان دهد.
 
فتاح همچنین خبر داد که علاوه بر ملک خیابان فرشته، حدادعادل زمین دیگری به مساحت ۸ هزار متر مربع از بنیاد گرفته بود که در آنجا شعبه‌ای از مدرسه فرهنگ را بسازد، اما با اینکه سال‌ها این زمین در اختیارش بوده نتوانسته مجوز ساخت مدرسه را بگیرد زیرا این زمین به متراژ ۸ هزار متر در منطقه هروی و بر روی گسل قرار دارد.
 
او گفت که بنیاد مستضعفان به تازگی موفق شده این زمین را که ارزش آن ۴۰۰ میلیارد تومان است، پس بگیرد.
جنجال‌ها بر سر مدرسه فرهنگ اشاره رییس بنیاد مستضعفان در خصوص ساختمانی که حدادعادل تاکنون آن را به این بنیاد بازنگردانده است، ملکی است که در منطقه الهیه و محدوده خیابان فرشته قرار دارد و از سال ۱۳۷۲ تاکنون نزدیک ۲۷ سال است از سوی بنیاد در اختیار حدادعادل قرار گرفته است.
 
در این ملک واقع در خیابان فرشته، خیابان چناران، کوچه یاسمن، دبیرستان دخترانه فرهنگ به عنوان دومین مدرسه تحت مدیریت حدادعادل و خانواده‌اش تاسیس شده است.
 
پاییز سال گذشته نیز مدارس تحت مدیریت خانواده حدادعادل پس از سخنان طیبه ماهروزاده در یک برنامه تلویزیونی خبرساز شد. او که مادر زن مجتبی خامنه‌ای و مادر عروس رهبر جمهوری اسلامی است در این مصاحبه گفت: «کلا با تاسیس مدارس غیرانتفاعی مخالف بودم اما خودم مدرسه غیرانتفاعی تاسیس کردم، چرا؟ چون پسرمان [فریدالدین حدادعادل] خواست از رشته ریاضی به علوم انسانی برود و در تمام تهران یک مدرسه از نظر محیطی سالم پیدا نکردیم.»
 
این اظهارات همسر حدادعادل با واکنش‌های گسترده‌ای مواجه شد از جمله امیرحسین فتاح، فرزند پرویز فتاح، در توییتی نوشتکه ملک مدرسه حدادعادل متعلق به بنیاد مستضعفان است و سال‌هاست که اجاره‌ای بابت آن پرداخت نشده است.
 
فریدالدین حدادعادل، در واکنش به این توییت، گفت که در وقت مناسبی در ملک مدرسه توضیح خواهد داد، اما قبل از آن باید مشخص شود که چرا فرزند رییس بنیاد مستضعفان اطلاعات کاری پدرش را در اختیار دارد و می‌تواند آن را منتشر کند.
 
اشاره توییت فرزند رییس بنیاد مستضعفان به همان ملکی بود که مدرسه دخترانه فرهنگ در منطقه الهیه در آن مستقر است و اکنون با گذشت چند ماه، خود پرویز فتاح در یک برنامه تلویزیونی جزییات بیشتری از آن را بیان کرد.
 
پاییز گذشته در جریان خبرساز شدن این ملک رسانه‌های ایران ارزش آن اجاره پرداخت نشده این ملک را با سکه برآورد کردند و نوشتند که میزان اجاره‌بهای معوق این ملک از سال ۱۳۷۲ تاکنون معادل ۹ هزار سکه طلاست.
 
روزنامه جوان چند روز بعد از واکنش‌های گسترده به موضوع چگونگی تاسیس و امکانات مدارس فرهنگ، نوشت که غلامعلی حدادعادل یکی از ۵۰ نفر حواریون اصلی انقلاب اسلامی است.
+41
رأی دهید
-8

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۲
  hassan5 - تهران، ایران

  زالو ها و زالوزاده ها با اموال واملاک مملکت مشابه تیول زمان قاجار رفتار میکنند
  4
  71
  یکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۸
  ۵۹
  vg2000 - اسلو، نروژ

  نوش جونشون مملکت بی صاحاب
  7
  43
  یکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۲۲
  ۴۵
  -xAdolf - اخن، آلمان
  که مثلا اون توله ای لپ گلیش تو اونجا درس بخونه یه موقع با بچه های مستضعف عامی بی تربیت هم صحبت نشن . حرفای بد بد یاد بگیرن. یعنی از طرفی ملتی که تا خرخره در خرافاتو جهل غرقه حقش همینه که یه همچین بوزینه های هم ازشون کولی بگیرن. میگین نه همین چار روز دیگه دوباره محرمه ببینید این مردم همیشه در صحنه دوباره چه جروواجری خودشونو میدن، جا لبه که هر چی بیشتر. می گذره عوض اینکه اگاه ترشن بیشتر خرافی تر میشن و هر. سال سبک جدیتری هم اختراع می کنن از غلط زدن تو گل یا رو پله بگیر برو الهی به امید تو.
  2
  19
  یکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۷
  ۷۶
  واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان

  یک مشت گدا گشنه تازه بدوران رسیده تمام امکانات خوب مملکت را در اختیار گرفته اما لیاقت و شعور استفاده از انرا ندارند. دلیل ان روشن است چشم های انها گرسنه است. چشم گرسنه سیر شدنی نیست
  2
  26
  یکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۳
  ۳۵
  redsky95 - تورنتو، کانادا
  برا من که مهم نیست. به لبنان و عراق نگاه کنین. یاد نمیگیرین که.پس بزار بخورن و ببرن
  7
  6
  یکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۷
  ۵۴
  ادوینو - گوالف، کانادا
  این دو مفسد پدرومادر دلسوزی هستند اما وقتی از خانم حدادعادل پرسیدن که چطور شد که شوهرتان مدرسه باز کرده ایشون گفتند که بخاطر پسرمان بوده احمق بودن تا این حد ،واو.
  1
  6
  یکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۴
  ۵۴
  ادوینو - گوالف، کانادا
  آقایه حدادعادل متزور شما همان آدمی بودید که رفت وآمد داشتیددر کاخ سلطنتی در زمان شاه نشون به اون نشان که عکسهایه شما با کروات در کنار رییس دفتر فرح دیبا نشان از دورویی شما دارد بیشرف خائن.
  1
  9
  یکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۱۱
  ۳۷
  خورشیدخانم - وین، اتریش
  حداد حـ... قاتل
  0
  1
  دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۸
  نظر شما چیست؟