کمک یک میلیارد دلاری «آیت‌الله سیستانی» به ایران برای مبارزه با کرونا

العربیه :رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورا از اختصاص کمکی بالغ بر یک میلیلارد دلار از دفتر «آیت‌الله سیستانی» برای مقابله با کووید 19 در ایران خبر داد.

به گزارش «خبرگزاری ایرنا» حسینعلی شهریاری روز پنجشنبه 6 اوت 2020 در نشست خبری در زاهدان اظهارداشت: ویروس کرونا مشکلاتی را به وجود آورده اما در تلاشیم از کانال وزارتخانه و خیران سلامت بسیاری از مسائل را برطرف کنیم تا کمتر دچار مشکل شویم.

نماینده زاهدان در مجلس ادامه داد: از دفتر «آیت‌الله سیستانی» حدود یک میلیارد دلار برای بحث مقابله با کرونا در کشور اختصاص یافته که از این منبع برای خرید تجهیزات در برخی شهرستان‌های سیستان و بلوچستان نیز هزینه شده است.

او در ادامه مدعی شد: ستاد اجرایی «فرمان امام» نیز در بحث واکسن آنفلوآنزا و کرونا بسیار خوب وارد عمل شده و در حال فعالیت است.

گفتنی است مراجع تقلید شیعه مدعی هستند که درآمد مالی آنها از آنچه که «وجوه شرعی اعم از خمس و زکات، و دیگر خیرات» نامیده‌اند، تامین می‌شود.
+15
رأی دهید
-68

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۰
  varied - ریزه، ترکیه

  سوال اینجاست این مردک مفت خور که یک میلیارد دلار (مبلغ ناچیز از کل دارای اش) را از کجا آورده با توجه سن 90 ساله این مفت خور الدنگ از بدو تولدش وجوهات شرعی خمس و زکات 90 ساله جمع شود یک میلیارد دلار نمیشود باز تاکید میکنم این یک میلیارد دلار گوشه ای از دارایی ایشان است
  12
  119
  یکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۶:۳۰
  ۵۳
  همایون نروژ - اسلو، نروژ

  تو که سهلی . بابای تو هم اگه بود یک ریال کمک به مردم نمیکرد بلکه تا میتونست جیب مردمو خالی میکرد . اینا فقط یک شو هست که شماها برای اینکه وانمود کنین فلان آخونده فسیل شده در عراق از مردم و دولت ایران حمایت میکنه . نه اینطور که شما میگین نیست و دیگه شما هیچ قدرتی در عراق نخواهین داشت .
  8
  74
  یکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۷:۲۰
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران

  این آخوند دوزاری غربتی چی میگه!.... بابا. 1میلیارد دلار ننش کاسبی کرده!واقعا طویله ای نیست اینارو ببرن ببندن اونجا.
  11
  68
  یکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۵
  ۵۹
  vg2000 - اسلو، نروژ
  این با رهبر مفت خوره جمهوری اسـ... فرق میکنه
  1
  19
  یکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۸
  ۳۵
  redsky95 - تورنتو، کانادا
  ۱. از قدیم ایت الله سیستانی و خامنه ایی باهم جر و بحث دارن. ایت الله سیستانی طرفدار جدایی دین از سیاسته. و طرفدار اینکه دین یه چیز شخصی هست. برا همینه تو عراق همه قبولش دارن. یکی از دلایلی که همیشه خامنه ایی با ایت الله سیستانی دعوا داره همینه. ایت الله سیستانی از عدم دخالت ایران تو عراق حمایت میکنه و دنبال یه دولت سکولار تو عراقه. اما خامنه ایی میگه من رهبر مسلمانانم و باید کل مسلمونا از من پیروی کنن. ایت الله سیستانی فتوا داد حشد الشعبی منحل بشه و اگه اعضای حشد شعبی عراق رو دوست دارن خب بیان تو ارتش کار کنن. بعدم این ۱ میلیارد دلار رو خیلی وقته تصرف کردن. فکر نکنین ایت الله سیستانی با کمال میل این پولو داده. نخیر. ۱۰ سال پیش بود کل دارایی های دفتر رو تصرف کردن. الان دارن تقسیم میکنن. هر گردی که گردو نیست. سیستانی که مثل خامنه ایی نیست اینطوری میگین. و این پول رو از کجا کردن؟ این پول رو از وجوهات دریافت کردن. و جالب باشه بدونین یکی از بزرگترین برنامه های واکسناسیون تو ایران ۲۰ سال پیش انجام شد. پولشو دفتر ایت الله سیسانی داد. بهتره گول خامنه ایی رو نخورین.
  15
  8
  یکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۳
  ۳۵
  redsky95 - تورنتو، کانادا
  دفتر رهبری سالهاست که دنبال بدنام کردن این و اون هست. وقتی صدام تو عراق کنار رفت حتی به ایت الله سیستانی گفتن بیا حکومت موقت عراقو به دست بگیر. ایت الله سیستانی گفت نه. حکومت باید سکولار و مردمی باشه. و دین از حکومت باید جدا باشه. برا همینه تو کربلا میرقصن. تو تهران گشت ارشاده. حالا هی برین فحش بدین. این بیسوادی سیاسی بدجور داره گند میزنه به همه.
  7
  11
  یکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۵
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::redsky95 - تورنتو، کانادا::]. خوب تو کانادا چیکار میکنی برو عراق پیش عشقت یه آخوند غربتی به نام سیستانی. به قول معروف آخوند و پاسدار خوب آخوند و پاسدار کتلت شده هست.
  9
  24
  یکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۰
  ۱۰۳
  Nakamichi - لندن، انگلستان
  چه قیافه کریهی داره و‌ چقدر شبیه خمینی ملعونه.اصلا یک آخوند که کارش باید تبلیغات مذهبی باشه ،چطور به میلیارد دلار پول دسترسی داره؟
  2
  12
  دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۳
  ۳۵
  redsky95 - تورنتو، کانادا
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. من گاندی رو هم دوست دارم ایا برم پیش گاندی؟ این نشد حرف. این نشد منطق. نمیدونم شماها که مجیزک بیت رهبری رو میکنین ایا چیزی بهتون میرسه یا نه. ببین من معتقدم دین هیچوقت نابود نمیشه. اصلا نمیتونی نابود کنی یه دین رو. مسیحیت دنیا رو به گند کشید. اما ایا نابود شد؟ نخیر. پشیمون شدن و بعدم مثل بچه ادم نشستن تو کلیساهاشون دعا میکنن و کاری به بقیه ندارن. اسلام همینه. عربستان که مهد اسلامه دین رو داره یه چیز شخصی میکنه و هی نایت کلاب مختلط راه میندازه. چون نمیخوان عقب بمونن. اما و اما یه عده مثل شما هستن این چیزا رو قبول ندارین. شماها میان زندگی انسانها رو به گند میکشین. بعدم من اتئیستم. .
  0
  0
  ‌سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۴
  ۳۵
  redsky95 - تورنتو، کانادا
  دقت کردین اینایی که کامنت منفی دادن همونایی هستن که شب و روز از بیت رهبری تعریف میکنن؟. اینه فرق عراقی که تو کربلا میرقصن و ماهایی که تو تهران گشت ارشاد داریم با باتوم میزنن تو سر مردم.
  0
  1
  ‌سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۵
  نظر شما چیست؟