برادر سعد حریری: همه می‌دانند بندر بیروت زیر کنترل حزب‌الله است

العربیه :در پی انفجارهای سه‌شنبه چهارم اوت که به نابودی بندر بیروت و بخش‌های دیگری از پایتخت لبنان منجر شد، بهاءالدین حریری، برادر سعد و فرزند ارشد رفیق حریری جمعه 7 اوت، گفت که حزب‌الله لبنان از بندر بیروت برای انبار کردن اسلحه استفاده کرده ‌است.

به گزارش رسانه‌های فرانسه، بهاءالدین حریری (مقیم فرانسه) تأکید کرد که همه در بیروت می‌دانند که بندر این شهر در کنترل حزب‌الله لبنان است.

به گفته بهاءالدین حریری، باورکردنی نیست که مقامات بیروت از وجود 2750 تُن نیترات آمونییوم در بندر بیروت آنهم طی شش سال بی اطلاع بوده باشند.

او گفته‌است که حزب‌الله مسئول بندر بیروت و انباری بوده که در آن این حجم از نیترات آمونییوم انبار و نگهداری شده بود و این کنترل شامل فرودگاه بیروت نیز می‌شود به طوری که هیچ‌کس و هیچ چیز بدون کنترل و نظارت مستقیم حزب‌الله وارد بندر یا فرودگاه بیروت نشده یا از آنها خارج نمی‌شود.

شایان ذکر است که در ماه‌های گذشته، مقامات اسرائیلی هشدار داده بودند که حزب‌الله سکوهای پرتاب موشک‌های نقطه زن خود از جمله «موشک‌های فتح 110» را در مناطق مسکونی پایتخت مستقر ساخته و به این ترتیب از مردم لبنان به عنوان سپر انسانی استفاده کرده‌است.

مرکز تحقیقات «آلما» در اسرائیل در ژوئیه گذشته اعلام کرد که حزب‌الله لبنان 28 پایگاه پرتاب موشک‌های نقطه زن در بیروت و در میان مناطق مسکونی برپا کرده‌است.
+59
رأی دهید
-8

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۵
  redsky95 - تورنتو، کانادا
  تبریک میگم به هموطنای گل. اینم به پای ما نوشته شد. همون ۵۰ میلیارد دلاری که حساب کردم درسته پس.
  10
  21
  شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۱
  ۲۰
  varied - ریزه، ترکیه

  تمام شواهد نشان میدهد که نیترات آمونییوم متعلق به تروریستهای اسلامی در راس آن حزب الله بود و حتی از این بنادر بعنوان انبار اسلحه استفاده میکرد و بسیار طبیعی است تروریستهای حزب الله کنترل بندر بیروت را بعد از انفجار بدست گرفته تا هرچه سریع شواهد و مدارک باقی مانده را پاکسازی کنند این شیوه درست ماننده شیوه طویله رهبری در ایران است که هر وقت بازرسان آژانس اتمی میخواستند از منطقه ای باز دید کنند بلافاصله منطقه پاکسازی میکردند
  10
  48
  شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۵
  ۲۵
  redsky95 - تورنتو، کانادا

  همه میدونیم حریری جون.
  7
  34
  شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۱
  ۲۰
  varied - ریزه، ترکیه

  تقریبا تمام شهردار های طویله رهبری از شمال ایران تا جنوب ایران طی طوماری خواستار بازسازی بیروت شده اند (سرعت عمل نوشتن و امضا طومار ضد ایرانی فوق العاده است مانند سرعت نور است )
  9
  34
  شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۹
  ۴۸
  جناب سروان - مونرآل، کانادا
  [::varied - ریزه، ترکیه::]. آقا ریزه اینجا آقا ریزه اونجا آقا ریزه همه جا هاهاها کافیه دستشو دراز کنه و یه طومار قد این دیوار از آستینش بیرون بکشه هاهاها راستی تو خبرها بود که ترکیه با ایران توافق کرده و داره جماعت پناهنده های ایرانی یا منسوب به ایران رو از مرز زمینی برمیگردونه به کشورشون میگم بجای این حرفای صدمن یه غاز بفکر قایقی چیزی باش هاهاها
  2
  3
  شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۴۹
  ۵۳
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا
  پ ن پ. بدبخت همه لبنان در کنترل خرالله هست و اخوند. تازه این اول بدبختیه. اخوند که الکی پول مفت خرجتون نمیکرد فعلا حالشو ببرید
  0
  4
  یکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۰:۰۱
  ۵۳
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا
  نتیجه حق مردم را خوردن همینه. اخوند پول مردم بدبخت را ریخت تو حلقتون اینم تاوانش
  0
  3
  یکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۰:۲۷
  ۲۰
  آرون کوهن - دیمونا، اسرائیل
  عروس خاورمیانه عروستر خواهد شد اگر عربها از ان دست بردارند
  3
  1
  یکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۲:۱۱
  ۲۰
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک
  تو این عکس چقدر خوب افتاده.
  2
  2
  یکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۵:۱۰
  نظر شما چیست؟