روزنامه قطری : اقدام مکرون پس از انفجار بیروت به منزله سیلی به شعور عربی بود

رویداد۲۴: روزنامه قطری العربی الجدید چاپ لندن نوشت: آیا اهانت به حق حاکمیت ملی لبنان، که در جریان سفر مکرون به این کشور شاهد آن بودیم، باعث تعجبتان می‌شود؟ آیا به این قسمت از صحبت‌های مکرون توجه کردید که ملت لبنان را گروه‌هایی از رعیت‌های امپراطوری‌های فرانسه قدیم دانست و نه یک ملت عربی؟ رئیس جمهور فرانسه اعلام کرد کمک‌های کشورش را به صورت مستقیم به مردم لبنان ارائه می‌دهد، نه از طریق حکومت این کشور که نمایندگی از مردم را بر عهده دارد.
 
در ادامه این مطلب آمده است: در واقع، مکرون از دو جهت به لبنان اهانت کرد و بیشتر از حکومت، این اهانت متوجه مردم لبنان شد و به منزله سیلی به شعور عربی بود. در شرایط وحشتناکی که برای بیروت ایجاد شده، نهایت کمک برادران آن در دیگر کشور‌های عربی فرستادن محموله‌های پزشکی و غذایی بود، بدون آنکه به فریاد سیاسی لبنان در این لحظه اندوهبار گوش فرا دهند.
 
در جعبه نظام رسمی عربی برای لبنان چیزی جز چک‌های هبه نبود، این در حالی است که نظام لبنان به مرگ سیاسی کامل خود راضی شده و نمی‌تواند به بحران سیاسی موجود، حتی نزدیک شود.

عربستانی که حدود یک تریلیون دلار برای سفر ترامپ به این کشور و دیدن لبخندی از سوی ایوانکا ترامپ هزینه کرد، لبنان را تنها گذاشت تا با جهنمش مقابله کند و اماراتی که ده‌ها میلیارد دلار برای خرابکاری در پایتخت‌های عربی صرف کرد نیز لبنان را رها کرد، تا اینکه این کشور عربی به جایی رسیده است که مسئولان سیاسی آن، مایلند تحت قیمومت فرانسه درآیند، فریاد سقوط استقلال را سر دهند و به استقبال کونت دی لا ایمانوئل مکرون روند، که در بیروت می‌گردد و وعده کمک و حمایت از حاکمان لبنان را می‌دهد.
 
بیروت و به طور کلی لبنان، بیش از محموله‌های مواد غذایی و پزشکی به حضور یک اقدام سیاسی عربی خالصانه نیاز دارد و به نظر می‌رسد نظام عربی که صد‌ها میلیارد دلار را در خزانه آمریکایی و غربی می‌ریزد تا از حمایت آن‌ها برای نبرد مبارزه با یکدیگر بهره‌مند شوند، برایش ننگ است که لبنان را در برابر سارقان تاریخ و جلادانی که به دنبال استعمار آن هستند، تنها بگذارد و بازسازی مادی و سیاسی این کشور عربی، کمک نکند.
 
کسانی که ۴۶۰ میلیارد دلار برای گرفتن عکسی با ایوانکا ترامپ پرداختند و مبالغ گزافی صرف سوزاندن شهر‌های درگیر در بهار عربی می‌کنند، می‌توانند ۱۵ میلیارد دلار هم برای نجات بیروت و بیرون کشیدن آن از زیر آوار نابودی، هزینه کنند. البته اگر هنوز خون عربی در رگ‌های آنهاست.
+67
رأی دهید
-22

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۰
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک
  شعور! کدام شعور؟
  43
  56
  شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۸
  ۷۲
  hassan5 - تهران، ایران

  این روزنامه قطری چقدر عربی عربی میگوید؟؟ملت لبنان فنیقی هستند وقتی که اکثریت حکومت لبنان بدست اعراب خونریز افتاد ملت لبنان بدبخت شدند.اقدام مکرون سیلی بشعور عرب نبود در اصل سیلی به شعور اسلام عقب افتاده از تمدن بشر میباشد
  11
  103
  شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۸
  ۵۱
  مستانه شرق - هایدلبرگ، آلمان

  اینا فقط میخوان از آب گل ماهی بگیرن و اگر نه دلشون برای عربها نسوخته ...
  11
  33
  شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۶
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران

  [::hassan5 - تهران، ایران::].فینیقی ها هم از تبار سامی و همنژاد عربها هستن. این وسط توی فاشیست دنبال چی هستی؟
  76
  7
  شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۳
  ۴۸
  جناب سروان - مونرآل، کانادا
  [::hassan5 - تهران، ایران::]. حاج حسن گل گفتی آی گل گفتی حیف که کمی شل گفتی هاهاها فقط درصد کمی از لبنانیها فنیقی هستن نصف لبنان مسیحی مارونیه
  27
  19
  شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۵
  ۴۵
  -xAdolf - اخن، آلمان

  مردم لبنان بهتر از هر کس دیگه ای بهتر می فهمه که داره از کجا می خوره چون که خودشون در وسط اتیشن و شما قطریها وبقیهای عربها و ج. ا اسلامی کثیف نمی خواد دایه ای مهربون تر از مادر برای لبنان باشین. فکر می کنم اخرین درخواست برای مردم یک کشور اینه که داوطلب بخوان که تهت نظر و سلطه ای یک کشور خارجی باشن ولی ببینید که شما مسلمونها و عربها چه کار با این مردم کردین که این بیچار ها حاضرن که داوطلبانه زیر نظر فرانسه سرپرستی بشن. این ننگ برای شما واین اسلام عقب مانده ای عصر حجریتونه همین
  4
  25
  شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۲
  ۳۷
  منتظر الزورو - کپنهاگ ، دانمارک
  لبنانی ها خود را عرب نمیدانند, بلکه فقط به زبان عربی صحبت میکنند, همانطور که آمریکایی ها خود را انگلیسی نمیدانند بلکه به زبان انگلیسی صحبت میکنند.
  18
  13
  شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۸
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران

  [::منتظر الزورو - کپنهاگ ، دانمارک::]. از دست شما مشنگهای فاشیست به کجا باید پناه ببریم که حتی چشم بسته غیب میگید!
  28
  3
  شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۲
  ۱۰۳
  vikingoslo - اسلو ، نروژ
  این روزنامه قطری اگه راست میگفت عکس یه نفر از ریس جمهور یا پادشاهی از تمام کشور های عربی و دنیای اسلام را در روزنامه خود به تصویر میکشد که جیگر و عرضه مکرون رو داشته باشه !! هر چه بی لیاقت و دیکتاتور و فاسد هست شده روزنامه نویس و وزیر وکیل و مدیر کشور های عربی و اسلامی. نمونه اش گراز نصرالله و همین پیرمرد احمق خامنه ایی خودمان
  3
  12
  شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۸
  ۵۳
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا
  مگه عرب شعور داشت.
  17
  18
  یکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۰:۰۳
  ۲۰
  آرون کوهن - دیمونا، اسرائیل
  مکرون به مردم لبنان ....و رفت
  13
  2
  یکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۲:۱۶
  ۲۰
  آرون کوهن - دیمونا، اسرائیل
  [::منتظر الزورو - کپنهاگ ، دانمارک::]. البته الان متوجه شدند بیشتر ایرانی هستند تا عرب و چقدر زیباست برگشت به اصل یعنی وارد تمدن پارسی شدن . خود را در ان پیدا کردن
  19
  3
  یکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۲:۱۷
  ۲۰
  آرون کوهن - دیمونا، اسرائیل
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. اندکی تحقیقات بکن بعد بنویس اینجوری بهتره تا اینکه متوسل به توهمات بشی
  13
  8
  یکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۲:۱۹
  ۷۲
  hassan5 - تهران، ایران
  [::جناب سروان - مونرآل، کانادا::]. حاجی خودتی.حاجی یعنی دزد بالای ۳۰۰۰ میلیاردی.لطفا توهین نکن.
  2
  6
  یکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۴
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::آرون کوهن - دیمونا، اسرائیل::]. باز تو زر زدی !
  11
  2
  یکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۸
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران
  وقتی افرادی جمع میشن در مطلبی نظرات بی ربط فاشیستی میدن احساس میکنم تعدادی.... جمع شدن و خوشحالن.
  10
  3
  یکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۰
  ۶۰
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  اگر اینقدر پای منبر آخوند ننشینی .تحقیق .درک می‌‌کردی. منظور این مطلب گذار . از فنیقی چیست. مسیحی‌ یا مسلمان ملیت نیست. اگر از ما بپرسند. ملیت شما چیست؟ نمی‌‌گوهیم مسلمان. یا مسیحی‌. بلکه ایرانی‌.البته شما را نمی‌‌دانم. شما ممکن است.بگوهید سید. یعنی‌ نسل ۱۸ شما یک عرب بود. و کنیز ایرانی‌. .تنها چیز خوب شما همان کنیز ایرانی‌ بود. که این را هم به مرور زمان از دست داده.‌ها ها‌ها ها .بله لبنانی‌ها فنیقی هستند. اگر فارسی بلد باشی‌ .یعنی‌ همان کن کَنعَانیان .قوم ته دریا.حدود ۲۵۰۰ سال میلادی در لبنان ساکن شدند. قمی تاجر . بسیار صلح آمیز. و بسیار زبده در تجارت با کشتی. و کشتی ساز زبر دست.حروف الفبا .که رسولت ۱۵۰۰ سال بعد دزدید. از فنیقی یا همان لبنانی امروز است. شیشه را هم فنیقی‌ها کشف کردند. حالا بشین .۵ دقیقه بگو.‌ها ها‌ها ها ها. آخ سوختم. ولی‌ کجا سوخت؟ نبودی .درجه سروانی را گرفتند؟
  10
  9
  یکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۵
  ۳۰
  هانی‌ - اسلو، نروژ
  یک آدم با شعور و فهمیده به هیچ ملت و قومی توهین نمیکنه. مگر خودش آدم متوهم و بیسواد وخودخاه وآشفته حالی باشه.
  1
  14
  یکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۴
  ۳۷
  منتظر الزورو - کپنهاگ ، دانمارک
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. این کلمه فاشیست را کی به تو یاد داده؟ ظاهرا هنوز معنی اش را نفهمیدی؟ برو چند تا گوگل کن تا ببینی که خیلی از لبنانی ها خود را عرب نمیدانند, حالا شماها کاسه داغتر از اش شدین و پارانویای خودتان را به بقیه هم نسبت میدهید.
  4
  8
  یکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۰
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::zarduscht - فرانکفورت، آلمان::]. عرب همون عبریه و عبریعا سامی هستن و کنعانیان هم سامی هستن. حالا چه اصراری دارید لبنان سامی نژاد عرب زبان و مصری سامی نژاد عرب زبان رو از عربهای دیگه تفکیک کنید! چی به ما میرسه! از این توهمات نژادی بیایید بیرون.
  11
  3
  یکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۱
  ۳۷
  منتظر الزورو - کپنهاگ ، دانمارک
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. نابغه, آشوری ها, اسرائیلی ها و مردم کشور مالت هم سامی هستند, حالا شما بفرما به آنها بگو عرب و ببین چه جوابی بهت میدهند.
  2
  7
  یکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۱
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::منتظر الزورو - کپنهاگ ، دانمارک::]. تو چرا کاسه داغتر از آش شدی؟ تورو سنه نه لبنانیها خودشونو چی میدونن. به توی شهرستانی چی میرسه؟
  13
  2
  یکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۵
  ۶۰
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. توهمات نژاد ندارم. آتش شما کمی‌ تند است. هدف پاسخ به یک طوله بسجی درجه دار بود. که دیگران را به تمسخر می‌‌گیرد، که چرا می‌‌گوید. لبنانی‌ها فنیقی هستند. و معتقد است. لبنانی‌ها مسیحی مارنی هستند. فقط گفتم، دین ملیت نیست. دین عقیده است. هیچ آلمانی نمی‌‌گوید ملیت من مسیح است. بلکه آلمانی‌. حالا کجا این ایراد داشت. دیگر قضاوت خود.گذاشته از این این مطلب به نظر بنده بیراهه رفته است.مکرون. حرفی‌ زد.که همه ما می‌‌دانیم. که اگر کمک از طریق دولت. یک دلار آن به ملت نمی‌‌رسد. حزبلا همه را سگ خور می‌‌کند. تجربه از دله دزد بسیجی‌ خود کم داریم؟ از چادر سیل زدگان نگزشتند.فساد و دزدی دولتی بنیان کشور‌های مسلمان است. آنچه عیان است. چه حاجت به بیان است. جنگ ناسیونالیستی با کسی‌ ندارم
  6
  2
  دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۶:۱۷
  ۳۷
  منتظر الزورو - کپنهاگ ، دانمارک
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. شهرستانی؟؟؟ معلومه که اصلا عقده ای هم نیستی. خخخ
  0
  6
  دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۹
  نظر شما چیست؟