هشتگ ترند شده «خلع سلاح حزب‌الله» پس از انفجار مهیب بندر بیروت

العربیه :به گزارش شبکه‌های اجتماعی، هشتگ #خلع_سلاح_حزب_الله ( #نزع_سلاح_حزب_الله ) در فضای مجازی لبنان مورد توجه و در ترند این کشور قرار گرفت.

همچنین یک پوستر مورد توجه قرار گرفته که در آن عمامه حسن نصرالله بر فراز قارچ انفجاری ترسیم و روی آن نوشته شده «ما می‌دانیم کار تو است.»
این در حالی است که خبرگزاری دولتی لبنان روز جمعه 7 اوت اعلام کرد که در جریان تحقیقات انجام شده درباره انفجار روز سه‌شنبه در بندر بیروت، دست‌کم 16 نفر بازداشت شده‌اند.

به گزارش رسانه‌های داخلی لبنان تاکنون دستکم دو تن از مقامات لبنان نیز در اعتراض به سهل‌انگاری‌های دولت که منجر به وقوع این فاجعه شده، استعفا داده‌اند. این دو نفر مروان حماده نماینده پارلمان و تریسی شمعون سفیر این کشور در اردن هستند که اعلام کرده‌اند این فاجعه نیاز جدی به «تغییر» رهبری در لبنان را نشان داده‌ است.

همزمان با این تحولات، گروهی از لبنانی‌های خشمگین عصر پنج‌شنبه در یک اعتراض ضد دولتی شرکت کردند. این اعتراض‌ها در بیروت به درگیری میان معترضان و نیروهای دولتی منجر شد و پلیس برای پراکنده کردن افرادی که مقابل ساختمان پارلمان جمع شده بودند، از گاز اشک‌آور استفاده کرد.

انفجار انبار محموله نیترات آمونیوم عصر سه‌شنبه در بندر بیروت، دست‌کم 154 کشته و 5 هزار زخمی برجای گذاشت و 400 هزار نفر را نیز بی‌خانمان کرد. بسیاری از لبنانی‌ها اهمال کاری‌های دولت را عامل وقوع این حادثه می‌دانند.

همزمان با این تحولات ماری کلود نجم وزیر دادگستری لبنان خواستار انجام تحقیقات بین‌المللی درباره این فاجعه «غیرقابل بخشش» شد.

او بر خلاف نظر دولت که تا کنون انجام هر نوع تحقیق بین‌المللی درباره این فاجعه را رد رکرده است، بر انجام چنین تحقیقی تأکید کرد و در یک پیام توییتری نوشت: «فاجعه بندر یک جرم غیرقابل بخشش است. این حق مردم لبنان است تا حقیقت را بدانند و شدیدترین مجازات را برای آنهایی که مسئول این جنایت هستند، اعمال کنند. من چیزی کمتر از این را نمی‌پذیرم.»

در ادامه این پیام توییتری آمده‌است: «من از اعزام کارشناسان بین‌المللی به این منطقه برای کشف حقیقت استقبال می‌کنم. هیچ‌کس در این پرونده، فرای هر موقعیتی که دارد، مصون نیست.»
+72
رأی دهید
-7

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۰
  varied - ریزه، ترکیه

  دوستان اینجا امکان لینک نیست باید قوانین هرکجایی که در آن هستیم فرق ندارد کشور باشد یا سایت رعایت کنیم لذا شما عزیزان برای ورود به هشتک خلع سلاح حزب الله با نوشتن نام علی القیسی در تویتر به هشتک هشتک خلع سلاح حزب الله متصل شوید فرق ندارد شما عرب باشید یا فارس یا از کشور دیگر موضوع هشتک خلع سلاح حزب الله یک موضوع جهانی است آنهایی که مخالف ترور و وحشت هستن باید در این هشتک حضور یابند
  3
  49
  شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۷
  ۲۰
  آرون کوهن - دیمونا، اسرائیل
  [::varied - ریزه، ترکیه::]. بهتره بود حداقل یکبار هم شده مردم قدرت رو میدادن دست حزب الله تا ثابت بشه که این حزب یا دشمن لبنانه یا واقعا دلشون برای لبنان میتپد.
  4
  2
  یکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۱:۵۹
  نظر شما چیست؟