آرزوهای بزرگ کودکان جنوب استان کرمان و سیستان و بلوچستان - عکس

کودکان آسیب‌پذیرترین گروه در هر جامعه هستند و دنیای بسیار قشنگی دارند. توجه نکردن به کودکان به علت مشکلات اقتصادی و کاستن بودجه‌هایی که شرایط زندگی و حیات کودکان را خدشه‌دار می‌سازد، البته نیاز کودکان تنها مالی نیست و خیلی وقت‌ها کودکان از نظر عاطفی و روحی ضربه می‌خورند. کوچک‌اند، ولی آرزوهای بزرگ دارند. اگر از ما که بزرگترها بپرسند چه آرزویی دارید، بی‌شک آرزوی برگشتن به روزهای پاک و بی‌غل و غش کودکیمان را داریم. بین آرزوی ما و کودکان خیلی فرق است و آن اینکه شاید آن‌ها بالاخره روزی به آرزویشان برسند، ولی آرزوی ما بعید و دست نیافتنی است. عکاس در این مجموعه از کودکان جنوب استان کرمان و سیستان و بلوچستان خواسته است تا با زبان بدن آرزوی خود را نشان بدهند.
نوید 15 ساله اهل روستای «پارک بشیر» در بندرکنارک در استان سیستان و بلوچستان آرزو دارد که روزی نوازنده سه تار شود. اما خانه نوید تا نزدیکترین آموزشگاه موسیقی 613 کیلومتر فاصله دارد.
دانیال 9 ساله اهل روستای «بوئینگ» از توابع بخش جازموریان در جنوب استان کرمان به بیماری پروانه ای مبتلا است.وی آرزو دارد تا سوار هواپیما شده و برای مدوا نزد دکتری برود که خیلی از روستای او فاصله دارد.
محمود 11 ساله اهل روستایی در اطراف شهرستان چابهار در استان سیستان و بلوچستان آرزو دارد که مسابقات موتور کراس را از نزدیک تماشا کند و روزی بتواند در این مسابقات شرکت کند.
شهاب 14 ساله اهل روستایی در اطراف شهرستان چابهار در استان سیستان و بلوچستان آرزو دارد که فوتبالیست شده و باشگاه های بزرگ با او قرارداد ببندند تا او بتواند با اولین پول قراردادش برای مادرش خانه بخرد و هر روز  خانواده اش را به رستوران ببرد.
یلدا 16 ساله اهل روستای «بوئینگ» از توابع بخش جازموریان در جنوب استان کرمان آرزو دارد تا یک هدفون داشته باشد تا بتواند در طول روز موسیقی مورد علاقه خود را گوش کند.
رامین 15 ساله در روستایی اطراف شهرستان چابهار در جنوب استان سیستان و بلوچستان آرزو دارد تا روزی هنر پیشه شود و در فیلم های پلیسی بازی کند و با مردم عکس یادگاری بگیرد.
مسعود 12 اهل روستایی در اطراف شهرستان چابهار در استان سیستان و بلوچستان آرزو دارد که روزی بسکتبالیست شود.
معصومه 13 ساله اهل روستایی از توابع شهرستان کهنوج در استان کرمان آرزو دارد که روزی دوربین عکاسی داشته باشد و پس از آموزش بتواند ضمن عکاسی از مناظر روستای خود به دیگر کودکان روستا هم عکاسی را آموزش بدهد.
علی اکبر 13 ساله اهل روستای «چاه دشت» از توابع شهرستان رودبار در جنوب استان کرمان به ورزشهای رزمی علاقه خاصی دارد.وی آرزو دارد تا در روستایشان یک باشگاه ورزشی وجود داشت تا در آن تمرین کند و روزی بتواند قهرمان المپیک شده و برای مادرش خانه ای بزرگ،برای پدرش یک موتور سیکلت و برای خودش هم یک پژوی 405 بخرد.
امیر محمد 12 ساله اهل بخش جازموریان در جنوب استان کرمان آرزو دارد تا روزی خواننده شود و در تلوزیون ترانه بخواند و خواننده معروفی بشود.
نظیر 12 ساله اهل بندرکنارک در استان سیستان و بلوچستان آرزو دارد که روزی نوازنده گیتار شود. ولی نزدیکترین آموزشگاه موسیقی با او 700 کیلومتر فاصله دارد.
ستار 18 ساله و اهل روستای «نهضت آباد» از توابع شهرستان کهنوج در استان کرمان آرزو دارد که روزی بتواند ویولون بنوازد. ولی نزدیکترین آموزشگاه موسیقی با او 450 کیلومتر فاصله دارد.
+34
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۱
  ramin-cph - کپنهاگ، دانمارک
  غیر از یکی دو تا، بقیه اسامی قشنگی دارند که شباهتی به اسامی محمد و فاطی و غیره ندارند. چقد اسون میشه این ارزوها رو براورده کرد اگر ملا و اخوندی وجود نداشت ، و چه لحظه شیرینی، به امید اون روز ...
  0
  1
  یکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۴
  نظر شما چیست؟