روسیه: واکسن کرونا را چند روز دیگر ثبت می‌کنیم

العربیه :در حالی که همه جهان چشم‌انتظار یافته شدن راه‌حلی برای کرونا است و در حالی که سازمان جهانی بهداشت با تاکید بر اینکه هیچ راه‌حل جادویی وجود ندارد و پیامدهای کرونا دهه‌ها ادامه خواهد یافت، روسیه اعلام کرد در روزهای آینده #اولین_واکسن_کرونا را ثبت می‌کند.

اولگ گریدنوف معاون وزیر بهداشت روسیه روز جمعه 7 آگوست 2020 اعلام کرد واکسنی که مرکز «گمالیا» آن را توسعه داده، در روزهای آینده ثبت خواهد شد.

او در پاسخ به سوال خبرگزاری اینترفاکس درباره اینکه آیا واقعا این واکسن می‌تواند تا 12 آگوست مرحله ثبت‌نام را با موفقیت پست سر بگذارد، گفت: «بلی. ما در حال تولید انبوه این واکسن هستیم.»

به گفته معاون وزیر بهداشت روسیه گروه‌های آسیب‌پذیر مانند کارکنان حوزه بهداشت و بزرگسالان در اولویت دریافت این واکسن خواهند بود.

با این حال گریدنوف گفت که کارایی این واکسن زمانی مشاهده خواهد شد که ایمنی جمعی به وجود آمده و انتقال ویروس به شکل عملی ناممکن شود اما رسیدن به این نقطه به تعداد افرادی که واکسن را دریافت می‌کنند و گستره واکسیناسیون ارتباط دارد.

روسیه در حالی از ثبت واکسن خود در روزهای آینده خبر می‌دهد که صدها شرکت در گوشه و کنار جهان در تلاش برای یافتن راهی جهت سد کردن ویروس کرونا هستند که تا کنون 19 میلیون نفر به آن دچار شده‌اند.

سازمان جهانی بهداشت روز دوشنبه سوم آگوست 2020 هشدار داد که علیرغم امیدواری‌ها برای پیدا شدن واکسن کووید19 که تا کنون 18 میلیون نفر به آن مبتلا شده‌اند، هنوز هیچ راه‌حل جادویی برای کرونا وجود ندارد.
تدروس ادهانوم، رئیس سازمان جهانی بهداشت از مقر این سازمان در ژنو به خبرنگاران گفت:« در حال حاضر هیچ راه‌حل جادویی وجود ندارد و احتمالا هیچ‌گاه وجود نداشته باشد.»

ادهانوم پیش از این هم در یک نشست خبری مجازی در ژنو گفته بود: «اجازه دهید بی‌پروا سخن بگویم. تعداد قابل توجهی از کشورها هنوز در مسیر اشتباه حرکت می‌کنند و ویروس [کرونا] هنوز دشمن شماره یک جهان است...اگر تدابیر بهداشتی اصلی رعایت نشوند، بحران کرونا به بدتر و بدتر تبدیل خواهد شد. اما این اتفاق نباید رخ دهد.»
+24
رأی دهید
-16

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  چقدر زنبور کشته باشن برای اینهمه واکسن.
  5
  15
  جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۲۵
  ۱۰۳
  Nakamichi - لندن، انگلستان
  روسیه در علم پزشکی و تکنولوژی پوخی نیست،این واکسن هم که میگه مانور سیاسی هست و احتمالا منجر به کوری و فلجی و سکته مغزی بشه(استانداردهای تخمی روسی) .روسیه فقط میتونه سلاح هسته ای غیر استاندارد و نابودگر بسازه.البته سازمان بهداشت جهانی و مدیر کودنش هم بدرد لای جرز میخورن و باید منحل بشن.
  6
  21
  شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۰:۱۰
  ۵۳
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا
  یک کشور کمونیست ویروس تولید میکنه یکی دیگه واکسنش را تولید میکنه. چه بازاری راه انداختند اینا
  5
  19
  شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۰:۱۲
  ۴۵
  shirazi - کالیفرنیا، ایالات متحده امریکا
  این واکسن روسی روی تعداد محدودی داوطلب (حدود 20 نفر) تست شده و حالا می خواهند آن را تولید انبوه کنند!!!. آین کار ،خیلی خطر ناک است. در کشورهای غربی باید هر واکسن یا دارو در سه مرحله تست شود که مر حله سوم طولانی و با تعدا زیاد بیماراست. مثلا واکسن دانشگاه آکسفورد تاکنون روی بیش از هزار نفر تست شده وبرای ثبت این واکسن در انگلیس و آمریکا نیاز به مرحله سوم است که طی روی هزارن نفر در آنگلیس ، آمریکا و افریقای جنوبی تست خواهد شد.
  4
  15
  شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۱:۰۹
  ۳۹
  Alphabet - پترس، یونان
  دیگه همینو تو زندگیمون کم داشتیم که واکسن روسی به بدنمون تزریق کنیم. حالا .... یه چیزی ولی نه واکسن! :)
  4
  11
  شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۳:۱۸
  ۳۸
  Chokam - ری، ایران
  واکسن کرونا باید روی تعداد بسیاری از مردم در کشورهای مختلف جهان تست بشه ،برای همین زمان زیادی طول میکشه اما اینها فقط روی جمعیت محدودی در روسیه تست کردند
  3
  8
  شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۵:۱۲
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران
  اول 4تا آسپرین و قرص اصال تولید کنید ببینیم اصلا بلدید دارو درست کنید! پزشکی و بیوشیمی و داروسازی روسیه کجای دنیا بوده که مدعی ساخت واکسن کرونا شده! شما هم مثل چینیها 4تا بمب و موشک ساختید توهم پیدا کردید؟ مونتاژ تجهیزات ژاپنی و آمریکایی و کره ای رو از چینیها بگیرن باید فقط خفاش بازی کنن. روسها هم که کل افتخارشون یه وودکا روسیه.
  3
  7
  شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۳
  ۳۸
  Chokam - ری، ایران
  روسیه تازه تاسیس بود۴۰۰سال مثلا ،قرن ۱۸ داخل اروپا محسوب نبود.اروپا رو تا اورال حساب میکردن نه روسیه. اما روسیه با تولید فراوان فیلسوف و ادیب مثل داستایوفسکی تولستوی. اروپا رو شگفت زده کرده بود. اروپا پذیرفتش . اما دوباره سیر نزولی
  4
  3
  شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۹
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::Chokam - ری، ایران::]. از کی تاحالا داستایوفسکی و تولستوی شدن دانشمند ! اینها نویسنده هستن.
  2
  3
  یکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۲
  ۳۸
  Chokam - ری، ایران
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. پروتورک سومر نگفتم دانشمند ، گفتم ادیب و فیلسوف.
  1
  1
  یکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۷
  نظر شما چیست؟