خودکشی همزمان چهار دختر نوجوان در بابل مازندران

ایندیپندنت فارسی :روز، پنج‌شنبه ۱۶ مردادماه، فیلمی از یک آمبولانس در شهر بابل در شبکه‌های اجتماعی دست‌به‌دست شد که گفته‌ می‌شد تصویری از حمل پیکر بی‌جان دختران نوجوانی است که چهارنفری به صورت همزمان دست به خودکشی زده بودند.

ساعاتی بعد بود که خبرگزاری ایلنا به نقل از علی عباسی مدیرکل پزشکی قانونی مازندران، وقوع این حادثه تلخ در شهر بابل را تایید کرد.

علی عباسی مدیرکل پزشکی قانونی مازندران مرگ دونفر از چهار دختر نوجوان را تایید کرده است و  خبرگزاری فارس نوشته است که «حال دونفر دیگر بسیار بد است»

علی عباسی با اشاره به خودکشی دو دختر  ۱۴ و ۱۵ ساله در «موزیرج» بابل گفته است که «روز دوشنبه ۱۳ مراد در تماسی با اورژانس ۱۱۵ اطلاع داده شد که دو دختر اقدام به خودکشی با قرص برنج نمودند».

مدیر کل پزشکی  قانونی استان مازندران گفته که «علت خودکشی در دست بررسی است و  روز سه شنبه جواز دفن آنها  صادر شده است».

به گزارش خبرگزاری ایسنا و به نقل از پزشکی قانونی استان مازندران، «این دو دختر با هم دوست بوده  و خانواده های  این دو دختر نیز شکایتی ارائه  نکرده اند».

چندی پیش بود که یک کودک کار ۱۱ ساله در استان کرمانشاه دست به خودکشی زد.

بنا به گزارش‌ها «آرمین» کودک ۱۱ ساله ساکن محله جعفرآباد کرمانشاه (با بیش‌ترین آمار کودکان کار در این استان به دلیل فقر و گرسنگی) با خوردن قرص خودکشی کرد.

زمستان گذشته نیز دو دختر نوجوان ۱۴ ساله با فاصله ۲۴ ساعت از یکدیگر در جوانرود از توابع استان کرمانشاه خودکشی کردند.

این دو دانش‌آموز دختر هم‌کلاسی از طریق حلق‌آویز کردن دست به خودکشی زده و به زندگی خود پایان دادند.

براساس آمار رسمی ۷۵ درصد از موارد اقدام به خودکشی در ایران مربوط به سنین بین ۱۵ تا ۳۴ سال بوده و خودکشی در میان زنان بیش از مردان بوده و مهم‌ترین عامل آن افسردگی در میان این گروه است.

حدود ۷۳ درصد از موارد اقدام به خودکشی، ساکن مناطق شهری و حاشیه شهر بوده‌اند. ۸ درصد آن‌ها بی‌کار و ۸۲ درصد آن‌ها با استفاده از دارو اقدام به خودکشی کرده‌اند.

مدیر برنامه پیش‌گیری از خودکشی دفتر سلامت روان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز می‌گوید که هر سال بیش از پنج درصد به آمار خودکشی در کشور افزوده خواهد شد
+28
رأی دهید
-7

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران

  بدون ترتی عامل واپسگرایی نوجوونا و جوونای ما بخصوص در شهرستانها و بدتر در روستاها اینستاگرامه. چون این بچه ها دسترسی کمتری به اجتماع دارن و میرن در این مدیای مزخزف بی دروپیکر و دروغ دنیاشونو میسازن بعد میبینن هرچی میگذره به پوچی بیشتری میرسنو و در آخر میبینن زندگیشون پوچ و بن بست شده و البته اوضاع اقتصادی خانوادشون هم باعث ناامیدی میشه. خون اینها به گردن تمام دروغ گوها و زیاده خواهان و ملت اکثریت بیشعور ایرانه. این بچه ها باید برن بیرون دوس پسر بگیرن و بگردن و خوش باشن. آخه بدبختی بیرون هم خرتوخریه. تو همین مدیاها سکس گروپ رو رواج دادن و تهش معلومه چیه. کسی با خوردن مدفوع سیر نمیشه. این روابطهای امروزی خوردن مدفوعه.
  7
  32
  جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۱
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  بیشتر این خودکشی دخترا بخاطر این رسانه ها هست چون توش نشون میده باید قدت بلند باشه سفید باشی ...وقتی میبینه قدش کوتاه دراومده و سبزه هست از خودش بدش میاد میره خودش رو میکشه چون دختر توی سن پائین خیلی حساس هست پدر و مادر هم که وقت ندارند شعور هم ندارند بهش چیزی بگند
  10
  18
  جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۸
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران

  [::آذرمیانه - آذربادگان، ایران::]. اتفاقا بحث قیافه نیست چندان. بلکه بحث رفاه و زندگی اشرافی هست. ظاهر سازی های اینترنتی بیشتر بچه ها رو ناامید میکنه.
  0
  20
  جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۱
  ۴۶
  Tony Arzenta - کی یف، اوکراین
  وضعیت ایران خرابه.
  1
  13
  شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۲
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. اکثر اینا که میبینی توی شهرستان هستند . چرا؟ بخاطر اینکه تهرانی بچه دار نمیشه تا زمانی که شرایطش رو داشته باشه ...شهرستانی بطور ناخواسته بچه دار میشه حتی توی سن پائین.. بخاطر همین هنوز خودش شعور یه پدر و مادر رو نداره چطوری میخواد بچه رو اداره کنه ...اداره کردن یه دختر 14 ساله خیلی سخت هست حالا وقتی خودت ندونی زندگی چی هست و بچه دار شدی چون فامیلت بهت ممکنه بگند این عقیم هست یا اینکه مسابقه میدی بچه های بیشتری از فامیلت داشته باشی بری پز بدی!! شما اینارو شاید ندونی چون توی تهران نیست ما توی شهرستان میبینیم واقعا مسابقات هست چشم و هم چشمی و حسودی توی همه چیز هست حتی توی توالت رفتن هم هست!!!
  4
  9
  شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۰
  نظر شما چیست؟