قیمت پراید به محدوده ۱۰۰ میلیون تومان نزدیک شد

پراید یکی از ضعیف‌ترین خودروهای ساخت داخل است که سهم بالایی در تصادف‌های رانندگی و مرگ‌ومیر شهروندان ایرانی دارد.رادیو فردا :در ادامه روند افزایشی قیمت خودرو در ایران، بهای یک مدل از پراید در بازار خودرو از مرز ۱۰۰ میلیون هم تومان گذشت.

بر اساس جدول روزانه قیمت انواع کالاها که وب‌سایت اقتصادآنلاین منتشر می‌کند، قیمت پراید ۱۱۱ در روز چهارشنبه ۱۵ مرداد به ۹۰ میلیون تومان رسید و قیمت پراید ۱۵۱ پلاس ۱۰۱ میلیون تومان اعلام شد.

این افزایش قیمت در حالی رخ داده است که در اردیبهشت امسال، پراید با افزایش ناگهانی قیمت به ۹۰ میلیون تومان در بازار آزاد رسیده بود.

پراید یکی از ضعیف‌ترین خودروهای ساخت داخل است که سهم بالایی در تصادف‌های رانندگی و مرگ‌ومیر شهروندان ایرانی دارد.

انجمن خودروسازان ایران پیشتر دلیل افزایش قیمت خودرو را «افزایش ۸۰ تا ۹۰ درصدی قیمت برخی مواد اولیه خودروسازان طی یک سال گذشته و شرایط فعلی کسب‌وکار» اعلام کرده بود.

این در حالی است که مجلس شورای اسلامی در گزارشی که اردیبهشت امسال منتشر کرد، با اشاره به «زیان انباشته» دو شرکت خودروسازی سایپا و ایران خودرو اعلام کرد یکی از دلایل افزایش بهای خودرو «زیان انباشته‌شده این شرکت‌ها از سال‌های گذشته» بوده است.

در این گزارش، تحریم‌ها، ناکارآمدی شرکت‌های خودروسازی در پیش‌فروش‌ها، انحصاری بودن تولید خودرو و بالا نگه داشتن هزینه‌های گمرکی از جمله دیگر عوامل افزایش قیمت خودرو اعلام شده بود.

مجلس شورای اسلامی پیش از این چندین بار از دو شرکت بزرگ ایران خودرو و سایپا تحقیق و تفحص کرده و از وجود فساد در این شرکت‌ها خبر داده است.

در سال ۹۸ از مدیران صنایع خودروسازی ایران و نمایندگان مجلس به اتهام فساد بازداشت شدند.
+1
رأی دهید
-15

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران

  دیگه نمیگم خلایق هرچه لایق بلکه صاف میرم سر اصل مطلب: ایرانی هرچه لایق. الان 5تا از همینارو 98میلیون در سایت ثبت نام کنن 5میلیون نفر اسم مینویسن در حرص و طمع 2میلیون سود (180دلار).
  4
  28
  جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۰:۴۱
  ۴۴
  آلونا ازنامنسکایا - مسکو، روسیه
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. اگر وضعیت اقتصادی در آمریکا هم اینگونه بود مردم آمریکا هم همینکار را می کردند اگر مردم ایران دلار خرید و فروش می کنند وارد بورس می شوند و ماشین خرید و فروش می کنند چون اقتصاد وجود نداره تولیدی نیست پس چاره دیگری ندارند این هیچ ربطی به سود جویی نداره مردم ایران فقط می خواهند زنده بمانند همین
  6
  3
  جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۳:۱۰
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::آلونا ازنامنسکایا - مسکو، روسیه::]. اوکی پس هر وقت قحطی شد و گشته بودی چاره ای نداشتی اعضای خانوادتو میخوری. چاره ای نیست باید سیر بشی زنده بمونی! زندگی به چه قیمت؟ منطق امثال تو دنیا رو به این روز دراورده. من مثل تو فکر نمیکنم و مثل تو عمل نمیکنم. حتی اگه کل دنیا منطق تورو داشته باشن. یکی مثل صادق هدایت از بیکاری یا جهت خنده خودکشی نکرد بلکه از دست افکار پلید و غیرقابل تحمل اکثریت انسانها خودش راحت کرد. چون داشت زجر میکشید.
  2
  5
  جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۱
  نظر شما چیست؟