کدام کشورهای اروپایی بیشترین تابعیت را به ایرانی‌ها و افغانستانی‌ها اعطا کردند؟

یورونیوز :تازه‌ترین گزارش اداره آمار اتحادیه اروپا(یورواستات) نشان می‌دهد که در سال ۲۰۱۸ در مجموع ۷ هزار و ۴۰۰ ایرانی و ۷ هزار و ۵۰۰ افغانستانی تابعیت دائم یکی از ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا را دریافت کرده‌اند.

بر پایه این گزارش، آلمان با اعطای تابعیت دائم به ۳ هزار و ۱۰ ایرانی بالاترین سهم(۴۱.۸٪) را در میان کشورهای عضو اتحادیه اروپا داشته و پس از این کشور، سوئد با سهم ۲۳.۶ درصدی، هلند با سهم ۱۰.۹ درصدی و بلژیک با سهم ۵ درصدی، بیشترین تابعیت دائم را به ایرانی‌ها اعطا کرده‌اند.

ایرانی‌ها در میان اتباع ۳۰ کشوری که در سال ۲۰۱۸ بیشترین تابعیت دائم را از کشورهای عضو اتحادیه اروپا دریافت کرده‌اند در رتبه ۲۶ قرار داشته‌اند و پایین‌تر از افغانستانی‌ها(رتبه ۲۵)، پاکستانی‌ها(رتبه ۱۹)، عراقی‌ها(رتبه ۱۶) و سوری‌ها(رتبه ۸) جای گرفته‌اند.

همچنین در سال ۲۰۱۸ میلادی، در مجموع ۷ هزار و ۵۰۰ افغانستانی تبعه اتحادیه اروپا شده‌اند که ۳۴.۲ درصد آنها از آلمان، ۲۵.۶ درصد آنها از سوئد، ۱۴.۳ درصد آنها از بلژیک و ۱۰.۹ درصد آنها از هلند این تابعیت را دریافت کرده‌اند.

اتباع چهار کشور مراکش، آلبانی، ترکیه و برزیل به ترتیب بالاترین تعداد تابعیت کشورهای عضو اتحادیه اروپا را در سال ۲۰۱۸ دریافت کرده‌اند. در مجموع ۶۷ هزار و ۲۰۰ مراکشی در سال ۲۰۱۸ تابعیت یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا را کسب کرده‌اند که در این میان اسپانیا با سهم ۳۷.۷ درصدی بیشترین تعداد تابعیت را به آنها اعطا کرده است. ۴۷ هزار و ۴۰۰ آلبانیایی نیز در سال ۲۰۱۸ تبعه اتحادیه اروپا شده‌اند که بیشترین آنها با سهم ۵۱ درصدی شهروند یونان شده‌اند. بیش از نیمی از ۲۸ هزار و ۴۰۰ ترک تبارانی که تبعه اتحادیه اروپا شده‌اند نیز در آلمان سکنی گزیده‌اند و ۴۶.۱ درصد از ۲۳ هزار و ۱۰۰ برزیلی که تبعه اتحادیه اروپا شده‌اند نیز در حال حاضر شهروند ایتالیا هستند.

۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا در سال ۲۰۱۸ میلادی در مجموع به ۶۷۲ هزار و ۳۰۰ نفر حق تابعیت دائم اعطا کردند که این رقم در مقایسه با سال ۲۰۱۷ نزدیک به ۴ درصد کمتر بود.

ایتالیا با ۳۴ هزار و ۱۰۰ مورد کاهش در تعداد تابعیت اعطا شده بالاترین سهم را در این کاهش ۴ درصدی داشته و در مقابل اسپانیا با افزایش ۲۴ هزار و ۳۰۰ موردی تعداد تابعیت اعطا شده، بیشترین سهم را در جلوگیری از افزایش بیشتر این کاهش ۴ درصدی داشته است.

پنج کشور عضو اتحادیه اروپا ۷۳ درصد تابعیت‌های جدید اعطا شده در سال ۲۰۱۸ را رقم زده‌اند: آلمان (۱۱۶ هزار و ۸۰۰ مورد یا ۱۷٪) ، ایتالیا (۱۱۲ هزار و ۵۰۰ مورد یا ۱۷٪) ، فرانسه (۱۱۰ هزار مورد یا ۱۶٪) ، اسپانیا (۹۰ هزار و ۸۰۰ مورد یا ۱۴٪) و سوئد (۶۳ هزار و ۸۰۰ مورد یا ۹٪).
+15
رأی دهید
-14

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  7400 تا پناهنده فکر میکنید چند تاش واقعی بوده؟ اینا هموطنان ما هستند که بخاطر دوزار حقوق پناهنگی میرند صف رو اینقدر طولانی میکنند که یه پناهنده سیاسی واقعی با اینهمه سختی که توی کشورش براش بوجود میاد باز بره چندین سال توی کمپ ها زندگی کنه و هر مصاحبه هم بره باهاش مثل دروغگو رفتار کنند از بس کسانی که اومدند دروغ گفتند!!! یعنی یه سیاسی بخاطر شما باید زجر بکشه بجای اینکه کمکش کنید از اونور هم کارش رو سخت میکنید!!
  15
  15
  ‌پنجشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۴
  ۴۴
  آلونا ازنامنسکایا - مسکو، روسیه
  جالبه افغانستان و پاکستان و ایران و عراق و سوریه کشورهایی که همه در یک منطقه قرار دارند واقعا این منطقه را مثلث برمودا نام گذاشت که بدبختی و فلاکت از این منطقه نمی رود باز آفرین به ترکیه که سیاستمداران عاقل داره و توانسته از این منطقه جهنمی جان سالم به در ببره
  1
  6
  جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۳:۱۶
  ۶۰
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  واقعی یا غیر واقعی سخن دیگر است.پرسش اصلی‌ این است. چرا کسی‌ پناهنده می‌‌شود؟ اگر دین شما مقصر نیست. پس کیست؟ ۹۵ درصد پناهنده‌های دنیا از کشور‌های مسلمان می‌‌آیاند. تا کنون دیده یک آلمانی‌ به نروژ پناهنده .یا یک دانمارکی به سوهد؟ شما دوباره دارید.خواسته یا ناخواسته از ریش مقدس دفاع آقا دفاع.مگر انسان در زندگی‌ به چه احتیاج دارد. یک شغل. نفس راحت کشیدن. و زندگی‌ آرام.۴۰ سال است که کشور را در حالت التهاب نگار داشت. نه مرده نه زنده. کسی‌ زمان شاه می‌‌رفت پناهنده می‌‌شد؟بله چند تا از توده در برلن شرقی. که آن هم ۶ ماه دوام نیاورند. و از برلن شرقی به غربی فرار کردند.شما بنی صدر. خمینی. بازرگان ول کرده. که عامل این ذلت ایرانی‌‌ها شده.چسبیده. به چند تا جوان.که چیزی نمی‌‌خواهند. بجز مثل بقیه جوان‌های دنیا نفس بکشند. شما در حقیقت فرقی‌ با او خانم ندرید. که می‌‌گواید. در تجاوز سکسی‌ به زنان. خود زنان مقصر هستند.عامل را نمی‌‌بینید.یا اینکه نمی‌‌خواهید .ببینید. یک عهده گویند. پناهنده زیاد است. پناهنده گوید. خیر آخوند و آخوند دوست زیاد است
  10
  8
  جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۶:۱۱
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  [::zarduscht - فرانکفورت، آلمان::]. عمو جان بیا عیب کار جدید ازت درآوردم! مسائل رو با هم قاطی میکنی به نتیجه ای که میخواهی برسی. برو تعریف پناهندگی رو توی سازمان ملل و اتحادیه اروپا نگاه کن بعد بیا قضاوت بکن. پناهنده کسی هست که بخاطر شرایط جنگی یا تبعیضات جنسیتی -دینی-همجنسگرایی و نژادی و . جانش در خطر باشد. نه کسی که بخاطر بازرگان یا آخوند یا ابراهیم یزدی یا نهضت ازادی و انقلاب 57 و غیره زندگیش سخت شده و داره مسافرکشی میکنه بیاد بگه من مجبورم پناهنده بشم!! سعی کن درک کنی مسائل رو قاطی نکن با هم. اون مسافرکش تعیین نمیکنه که پناهنده هست یا نیست . سازمان ملل تعیین میکنه!! اون مسافرکش یا کارگر از نظر سازمان ملل نمیتونه پناهنده شناخته بشه حالا هرچی هم زندگیش سخت باشه به هر حال جانش در خطر نیست. دیگه عصر حجر که نیست ویدئوهای کمپها موجود هست برو ببین یه سری بچه هاشون رو آوردند که آلمانی و فرانسوی بشه آیندش بهتر بشه اکثرا لباس و آرایش موی خوب دارند جوان هستند بجای کار کردن با لپ تاپ و موبایل هوشمند به اینترنت وصل هستند دارند فیلم میبینند کامنت میذارند
  2
  10
  جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۶
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  [::zarduscht - فرانکفورت، آلمان::]. حتی توی کمپ یونان توی همین سایت گذاشته بود همشون غر میزندند که بهداشت اینجا خوب نیست بعد نشون داد حمام و دستشویی کثیف جلد شامپو و صابون اونجا افتاده خود اینا با این آرایشاشون زحمت نمیکشند دستشویی که خودشون استفاده میکنند تمیز کنند جلد صابون خودشون رو بندازند توی سطل آشغال ولی به مدل موی خودشون میرسند تتو دارند تی شرت و جین مد روز دارند ! یارو بچه یکساله داره میدونی یعنی چی؟ یعنی برنامه ریخته بره اروپا بزاد که بچش اروپایی بشه به زور اقامت بگیره بعد خود اون اروپایی بچه دار نمیشه کاندوم استفاده میکنه !!! عمو جان آخه دیگه دوره ای نیست که بخاطر نبود اطلاعات از هم خلا اطلاعاتی استفاده کنید بجاش اطلاعات غلط بریزید!!!.
  0
  10
  جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۰
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  [::zarduscht - فرانکفورت، آلمان::]. پناهنده واقعی و غیر واقعی خیای مهمه. چون هر پناهنده غیر واقعی که الان بهش توی اروپا میگند مهاجر اقتصادی شرایط کار رو برای یک پناهنده واقعی سخت تر میکنه. اون کسی که توی کشورش سختی کشیده و حقش هست بره پناهنده بشه مجبور میشه سالها بره باز توی کمپ هم اذیت بشه و هربار باهاش مصاحبه میکنند با شک و تردید بهش نگاه کنند انگار یه دروغگو هست. این برای یه سیاسی خیلی سخت هست که انگ دروغگویی هم بهش بخوره!! شما اگه ایده آلهای مارکسیستی داری راه برقراریش از طریق امکانات کشورای دیگه نیست برو توی جامعه خودت برقرارش کن!!
  0
  6
  یکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۶
  نظر شما چیست؟