اکبر گنجی : ایران اهریمنی کل خاورمیانه را ۱۲ دقیقه ای فتح خواهد کرد

ایران هیولاست. ایران اهریمن است. ایران ۱۲ دقیقه ای می تواند کل خاورمیانه و مدیترانه را تسخیر کند. ایران قادر به نابودی اسرائیل است. ایران قادر به نابودی آمریکا است. ایران قادر است یک هفته ای یا دو هفته ای کشورهای عربی را فتح کند و کاری کند که در مدت یک هفته همه عربها ، به جای عربی، فارسی صحبت کنند.

این غول مهار نشدنی است. تحریم تسلیحاتی شورای امنیت سازمان ملل، نظارت ها و محدودیت های بسیار فراتر از "ان. پی. تی" آژانس بین المللی انرژی هسته ای، شدیدترین تحریم های اقتصادی طول تاریخ، خرابکاری دائمی در داخل ایران و انفجارهای مختلف توسط آمریکا و اسرائیل، ترور نظامیان ایران و دانشمندان هسته ای اش، فقدان نیروی هوایی، فقدان نیروی دریایی، کمترین بودجه نظامی منطقه، و غیره و غیره هم قادر به مهار این اهریمن نبوده است.

اگر تا کنون ایران کل خاورمیانه را ۱۲ دقیقه ای تسخیر نکرده، اگر تا کنون عربها را فارس زبان نکرده، اگر تا کنون آمریکا و اسرائیل را نابوده نکرده، همه و همه، ، دو دلیل دارد: اول- حضور نظامی آمریکا در منطقه برای حفاظت از حکومت های مستبد و فاسد منطقه. دوم- خرید ده ها میلیارد دلار تسلیحات جنگی از آمریکا.

اما حقیقت این است که ایران قادر به انجام هیچ یک از آن کارها نبوده و نیست. «این چنین شیری خدا هم نافرید.» پروژه «اهریمن سازی از ایران» برای اهداف خاصی صورت گرفته و می گیرد. «صنعت اسلحه سازی» نیازمند صدها میلیارد دلار است. برای کار کردن این صنعت، باید «اهریمن» ساخت و جنگ به راه انداخت. باید همه کشورها را از این اهریمنی که خودشان می سازند ترساند تا وارد مسابقه تسلیحاتی شده و تا می توانند سلاح های جنگی بخرند.

باید «اهریمن ایران» را ساخت تا بهانه ای برای حضور نظامی آمریکا در خاورمیانه فراهم شود. باید «اهریمن ایران» را ساخت تا برای حضور نظامی در خاورمیانه از کشورهای عرب منطقه صدها میلیون دلار دریافت کرد. باید این مدعا را جا انداخت که اگر آمریکا و تسلیحاتش نباشد، کلیه حکومت های عرب منطقه یک هفته ای توسط «اهریمن ایران» بلعیده خواهند شد.

اگر شما پولش را بدهید، آمریکا با استفاده از تجربه دانالد ریگان که کار اتحاد شوروی را یکسره کرد، کار جمهوری اسلامی را یکسره خواهد کرد و ایران را هم مانند اتحاد شوروی تجزیه خواهد کرد. مدل ریگان علیه اتحاد شوروی، الگو و سرمشق دولت ترامپ برای مقابله با «اهریمن ایران» است.

لطفا برنامه را ببینید و با نقدهای محققانه نشان دهید که شواهد و قرائن مدعیات، صادق و قوی هستند یا نه؟ آیا آن شواهد و قرائن صادق، موید مدعیات و نتیجه گیری ها هستند یا نه؟ بدین ترتیب است که یک گفت و گوی علمی شکل گرفته و فضای عمومی گامی به پیش بر می دارد.
+18
رأی دهید
-65

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۰
  varied - ریزه، ترکیه

  باز سرو کله این مزدور طویله رهبری پیدا شد و با حرفهای دو پهلو کلا نظرات سید علی گدا و امثال احمقی نژادها را در مورد اسرائیل بیان کرد این مزدور طویله رهبری با هیولا خطاب کردن ایران خواست به جهانیان بگوید که ایران قدرت منطقه است این گنجی ابله پا فراتر گذاشته و این ترس را بین ایرانیان القا کرد که اگر از این رژیم پست حمایت نشود ایران تجزیه میشود
  17
  87
  ‌پنجشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۵:۵۴
  ۵۳
  hamidesabz - لندن، انگلستان
  به امید روزی که خاور میانه خالی از نفرت و بحران باشد، اتحادیه بین ملل خاور میانه تشکیل شود نظیر اتحادیه اروپا، آنوقت دنیا خواهد دید که ابر قدرت واقعی کجاست!. متاسفانه تا زمانی که بیگانگان در ایجاد اختلاف های قومیتی و نژادی و تحمیق ملل آن قسمت از جهان می کوشند، این رویا دست یافتنی نیست!
  10
  26
  ‌پنجشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۶:۴۸
  ۲۱
  romano - تهران، ایران
  والا یک عده به این بنده خدا فحش میدید یک عده هم مثل معمول لودگی ولی حرفش حقه. ملاها برای بقاشون هر کاری میکنن اصلا از روز اول انقلاب چیزی انجام ندادن الا حفظ بقای خودشون. شاید تمسخرشون کنید ولی برای حفظ ارکان قدرتشون بسیار هوشمند عمل میکنند و ابتکار عمل رو همیشه در مقابل مخالفانشون در دست داشتن اگر این رو بپذیریم بعد بهتر میشه نتیجه گرفت. باید دست نظامی اینها از منطقه قطع بشه چیزی که دوست شفیقشون غرب سالیان سال با لاس زنی سیاسی بمنظور فروش اسلحه نکردن (چهل ساله دارن به یک مشت الاغ عرب اسلحه میفروشن که نتیجشم تو یمن با یمنیهای پاپتی دیدیم). همانطور که ملاها نکبت ایران و ایرانی هستن ما باید بپذیریم مخالفانشون هم هزار اشکال و ضعف و اختلاف دارن در ۴۰ سال گذشته حتی موفق نشدن یک غرامت ساده در دادگاههای خارج برای قربانی‌های سیاسی که مورد تایید عفو بین الملل هستن بگیرن. یک عده دلقک کت و شلوار پوش که فقط نشستن پشت ماهواره زر صدمن یک غاز میزنن ملا ها هم میگن خوب تا بساط منقل اینا براهه بزار ما بچاپیمشون از الانم که غرب برای بعد از ترامپ دارن دودستی مخالفانشون رو به اطلاعات سپاه میدن.
  30
  12
  ‌پنجشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۶:۵۱
  ۴۵
  -xAdolf - اخن، آلمان

  من نمی دونم اگر امریکا ریگی به کفش نداره امثال این پوفیوزها رو چرا راه میده، اینکه عینه سگ در.. ج. ا موس موس میکنه اونجا چی میخواد جز ...زاده بازی و جاسوسی برای حکومت علی چلاق.
  6
  31
  ‌پنجشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۷:۴۴
  ۶۷
  پیکان۵۸ - مالمو، سوئد

  من در تعجب هستم که چرا آمریکا و کشور‌های اروپأی با وجود اینکه این مزدور‌ها به اسم ژورنالیست ،استاد پراکنده هستند که با وضوح مشخص هم هستند و،با لگد بیرون نمیکنه جالبه نه
  5
  26
  ‌پنجشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۷:۵۳
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران
  دارم حس میکنم چنتا از این آی دی های مزدوران حکومت ایران در این سایت که همش ارضایی میکنن این مردیکه بی شرم غربتی بوزینه هستش. چون انسانهای کمی در این حد متوهم و نفهم هستن. آخه یابو علفی ایران چی داره؟ به جای زیاده خوری لیست کن ببینم ایران چه تکنولوژی و تجهیزات جنگی داره بجز تعداد زیادی بشکه پر شده از باروت به اسم موشک. برای خود ارضایی حتما نیاز نیست از این فکرا بکنی میتونی به دختر همسایه قدیمیتون هم فکر کنی.
  8
  21
  ‌پنجشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۵
  ۶۰
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  هنوز هم ما در این سایت مثل این آذری داریم .که خود را با بادبزن خاطرات سرگرم کرده و هر گونه باز اندیشی‌ در باره. مصدق.جلال ال احمد. شرهتی. بنی صدر را گناه کبیره می‌‌داند. گنجی کسی‌ نیست. بجز یک جلال کوچک.ما در ایران فقط مشگل با ملت عوام نداریم. بلکه روشنفکر عوام. که هنوز خواب. شیعه سرخ علوی شریعتی‌ را می‌‌بیند.کسی‌ نیست از این پرسش. لطفا اول کارنامه خود قبل از ۵۷ نشان دهید. بعد تفسیر سیاسی در مورد. یک ابر قدرت.که ۴۰ سال است. فقط از اسراهیل کوچک سیلی‌ می‌‌خورد.ما با دروغ‌های آگاهانه ال احمد. و امسال این بینی‌ صدر ها. بازرگان ها، حزب توده آسیب‌های زیاد دیدیم معمارانِ نابودی امروز، برای رهائى دروغ بزرگ.جناب گنجی .شجاعت و اخلاق لازم است.ندارید. وگرنه همانند. هما ناطق. عباس میلانی. اسماعیل خوهی . از چیزی سخن می‌‌گفتید، که همه ما می‌‌دانیم. ولی‌ شهامتِ گفتن آن را ندرید. هنوز یونجه از آغل امام امت می‌‌خورید.
  7
  23
  ‌پنجشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۷
  ۴۱
  Toni Montana - مونیخ، آلمان
  این دقیقا اهریمنی بود که متفکران کارخانه های صلاحسازی در سال ۵۷با کمک ملت احمقی که دنبال اب و برق و اتوبوس مجانی بودند را به رهبری یک کره سیک ساخت و ملتی هم که ادعای ۷ یا ۸ هزار سال تمدن دارند وبه ادعا انها ناف خلقت انها هستند و از لحاظ عقل و فهم هیچ معز جلبکی در جهان بالاتر از انها نیست.همین ملتی که هنوز بعد از ۴۱ سال دزدی و دروغ و جنایتی که از عمامه به سرها و رهبران مسلکی که انها را به خاک سیاه نشانده با طناب انها هر ساله به چاه میرند و پایه پیاده برای سقط پرستی راهی نجف سامرا کربلامشن و برای قاتلان اجدادشون و دزدان ناموسشون تو سر و سینه میزنند یا مثل سگ عو عو میکنند!
  3
  21
  ‌پنجشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۲
  ۴۱
  Toni Montana - مونیخ، آلمان
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. [::amirgheryou - تهران، ایران::]. دوست گرامی ایران و ایرانی فقط رو داره و بس.
  5
  10
  ‌پنجشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۳
  ۵۳
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا
  باز جنس فاسد زد. یه ماسک بزن در خلا بوش خفمون کرد
  2
  20
  ‌پنجشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۷
  ۲۸
  agha_ehsan - تهران، ایران
  باز این ابله پیدا شد . اخه مردک مشنگ شوروی کجا تجزیه شد ؟ آیا یک وجب از خاک روسیه یا حتی یک نفر روس از روسیه جدا شد ؟ اون مناطق جدا شده از قبل هم مال روسیه نبودن و استانهای ایران بودن که روس ها با جنگ اونها رو از ایران و قاجار و بقیه گرفته بودن . اونوقت تو جدا شدن این مناطق رو با تجزیه و جدا شدن ایرانی ها از هم مقایسه میکنی ؟ آدم انقد خرفت و احمق ؟؟
  5
  22
  ‌پنجشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۳
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  [::zarduscht - فرانکفورت، آلمان::]. ببین عمو تقلب میکنی. من کی تاحالا راجع به شریعتی و آل احمد و اینا حرف زدم؟ من راجع به بنی صدر گفتم بری توی یوتیوب خودش هم میگه من اشتباه کرده بودم حالا اشتباهم رو جبران میکنم. شما برو از امریکا و انگلیس سوال کن چرا دهها آخوند و نیمه آخوند مثل این آقا و موسویان و مهاجرانی و اشکوری و قزوینی و امثالهم رو آوردند توی اون کشورها که بعضی وقتها بر علیه خود امریکا و انگلیس هم حرف میزنند!!! چطور شاه میخواست بره برای درمان هیچکدام راهش ندادند ؟ یه پناهندگی خشک و خالی بهش ندادند که با حال مریضی اینهمه دور دنیا نگرده ولی به اینها خیلی راحت هم اقامت میدند هم بهشون کرسی استادی دانشگاه میدند؟؟!!
  3
  17
  ‌پنجشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۱
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. شما برعکس گرفتی . گنجی نمیگه ایران قوی هست اتفاقا میگه چیزی بارش نیست ولی رسانه ها بزرگش میکنند تا به عربها اسلحه بفروشند.
  1
  14
  ‌پنجشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۲
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  [::zarduscht - فرانکفورت، آلمان::]. [::zarduscht - فرانکفورت، آلمان::]. عمو یه تقلب نخ نمای دیگه هم ازت بگیرم. جواب 28 مرداد رو نتونستی بدی آمدی اینجا به چیزای دیگه گیر میدی!!!.
  4
  7
  ‌پنجشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۲
  ۴۸
  یویوماما - خاش، ایران
  اخه بیسواد تو الان به این نتیجه رسیدی؟ما 50 سال است که این را میدانیم قبلا اهریمن شوروی و گسترش کمونیسم وجود داشت و فرشته ایران اسلحه امریکا رابا پول نفت میخرید.یادت میاد؟
  1
  7
  ‌پنجشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۷
  ۲۰
  آرون کوهن - دیمونا، اسرائیل
  [::آذرمیانه - آذربادگان، ایران::]. درستشو شما میگید گنجی نمیگه ایران قویه بلکه میگه غربیها دارن از ایران ابزاری برای ترس اعراب درست میکنن و این منطقی نیست چون ایران همش اخوند نیست
  0
  1
  یکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۲:۳۴
  نظر شما چیست؟