سیناریویی که نصرالله برای بندر حیفا در اسرائیل ترسیم کرد در بندر بیروت رخ داد!

العربیه :براساس یک ویدئوی منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی حسن نصر الله رهبر شبه‌ نظامیان حزب الله، در یک سخنرانی قبلی سناریویی از انفجار شبیه انفجار هسته‌ای را برای آینده در بندر حیفا اسرائیل ترسیم کرده بود.
حسن نصر الله در سخنرانی قبلی گفته بود که بمب هسته‌ای مگر چیه ما می‌توانیم انباری از مواد منفجره «آمونیاک» که در بندر حیفا در اسرائیل ذخیره شده است با موشک هایمان هدف قرار دهیم و آنچنان انفجاری بوجود بیاید که اندازه یک بمب اتمی قدرت تخریبی دارد. او گفت در آنجا بیش از 800 هزار اسرائیلی زندگی می‌کنند و موشک‌ها با هدف قرار دادن آن امونیاک ده‌ها هزار تن از آنها را به قتل می رسانند بنابرین انفجار کاملاً مشابه بمب هسته‌ای خواهد بود.

اما آنچه حسن نصر الله خواب آن را برای اسرائیل دیده بود، در لبنان اتفاق افتاد.

فعالان انترنیتی لبنان با بازنشر مجدد این سخنان حسن نصرالله در این ویدیو در شبکه‌های اجتماعی و نشان دادن تصویر انفجار مهیب بندر بیروت بر به زبان عربی نوشتند:«طلعت براسنا» یعنی سناریویی تو به سر ما پیاده شد! .

آنچه که حسن نصرالله برای اسرائیلی‌ها ترسیم کرده بود در بیروت اتفاق افتاد انبار مواد انفجاری «امونیاک» منفجر شد و بیش از 100 نفر کشته و بیش از 4 هزار زخمی برجای گذاشت.

منابع اطلاعاتی آمریکا به نقل از منابع لبنانی گزارش دادند که حزب الله لبنان در نزدیکی مکان انفجار اسلحه ذخیره کرده بود.
برخی از فعالان اینترنتی مخالف حسن نصر الله با انتشار تصویری از انفجار بیروت با عمامه‌ای سیاه بالان آن که بر آن به زبان انگلیسی نوشته شده «ما می دانیم این کار تو است»، به طور غیر مستقیم حزب الله لبنان را مسئول وقوع چنین فجایعى هولناک برای لبنان و لبنانى‌ها دانستند.
+66
رأی دهید
-11

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۰
  varied - ریزه، ترکیه

  چاه کن عاقبت خودش به چاه افتاد
  6
  91
  ‌پنجشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۵:۳۸
  ۶۰
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان

  رزمندگان اسلام اینجوری هستند .دیگر. اموزگار آن‌ها سپاه خودمان است. هواپیما خودی.کشتی .مردم خودی را را با موشک می‌‌زنند. تا اسراهیل از ترس زهره ترک شود.می‌ گویند.ببین نتان یاهو. اینجوری هواپیما و کشتی و بندر نابود می‌‌کنیم.اگر پا روی دم ما بگذاری . اینجوری نصیبت می‌‌شود. در یک مسابقه فوتبال. یک حسنی بود. مهاجم بازی می‌‌کرد. چشم یک مقدار. چپی بود. نمی‌‌دانم امروزه به فارسی چه می‌‌گویند. قلوچ .یا چشمش شکر داره.همیشه دروازه خودی را با دروازه حریف اشتباه می‌‌کرد.و تق به خودشان گلی می‌‌زد.مربی‌ که عاصی‌ شده بود، به سمت مدافهین فریاد زد. با با این مهاجمین تیم مقابل را ول کنید. بچسبید حسن خود را سفت بگیرید.
  5
  69
  ‌پنجشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۷:۱۹
  ۵۳
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  چاه نکن بهر کسی. اول خودت دوم کسی. اما در مورد این خرس باید گفت خندق نکن بهر کسی ..........
  4
  25
  ‌پنجشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۴
  ۲۰
  آرون کوهن - دیمونا، اسرائیل
  نصرالله اندیشه های مدرن داره و باید جهانیان از اندیشه های او استفاده بکنند
  0
  0
  یکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۲:۳۲
  نظر شما چیست؟