۳۰۰ هزار بی‌خانمان در بیروت؛ لبنان دو هفته وضعیت اضطراری اعلام کرد

یورونیوز :در حالی فرماندار بیروت می‌گوید که در پی انفجار مهیب در این شهر ۳۰۰ هزار نفر بی خانمان شده‌اند که دولت نیز دو هفته وضعیت اضطراری اعلام کرد.

مروان عبود، در گفت‌وگو با یک رسانه محلی تاکید کرد که نیمی از شهر به دلیل انفجار آسیب دیده‌ است و بسیاری از قربانیان هنوز مفقود هستند یا زیر آوار مانده‌اند.

از سوی دیگر، دولت لبنان دو هفته وضعیت اضطراری در پایتخت این کشور اعلام کرد و به ارتش در بیروت اختیار کامل داد. دولت وضعیت اضطراری را طی جلسه کابینه اعلام کرد.

طبق گزارش آسوشیتدپرس، دولت شماری از مسئولان بندر بیروت را در بازداشت خانگی قرار داده است و در انتظار نتایج تحقیقات درباره نگه داشتن ۲ هزار و ۷۵۰ تن نیترات آمونیوم در این بندر برای چند سال است. حادثه روز گذشته به دلیل انفجار این حجم نیترات آمونیوم عنوان شده است.

انفجار عصر روز گذشته در بندر بیروت، این شهر را لرزاند و ساختمان‌های زیادی تا ۱۰ کیلومتری محل انفجار آسیب دیدند.

طبق اعلام وزارت بهداشت لبنان تاکنون دست کم ۱۳۵ نفر در این حادثه کشته شده‌اند و شمار زخمی‌ها نیز ۵ هزار نفر اعلام شده است.
+9
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۲
  مهیار آریوبرزن - آکسفورد، انگلستان
  بیروت نابود شد؟ مردمش مردن؟ فاتحم الصلوت روحشون شاد با بهشتیان محشور شن. فقط من نشستم ببینم این حرومی‌ها چطور میخوان خزانه مملکت رو غارت کنن بدن واسه بازسازی و کمک به مردم لبنان که برم تو کانال یوتیوب زیر همه ویدئو‌ها در این مورد فحش و بکشم به هرچی زنده مرده لبنانی و سران نجس مملکت ایران.
  10
  29
  ‌چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۷
  ۵۸
  فضول بک - سوئد، سوئد
  رئیس حزب الله سناریوی انفجار مشابه انفجار بیروت را توضیح داد. دبیرکل حزب الله لبنان ، حسن نصرالله در سخنرانی سال 2016 "انفجار هسته ای" را که می تواند در اسرائیل منفجر شود ، توضیح داد که با انفجار بیروت که پایتخت را لرزاند ، مطابقت دارد. بیچاره مردم بی گناه که گرفتار اهریمن شدند.
  4
  9
  ‌چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۶
  ۵۸
  فضول بک - سوئد، سوئد
  رئیس حزب الله سناریوی انفجار مشابه انفجار بیروت را توضیح داد. دبیرکل حزب الله لبنان ، حسن نصرالله در سخنرانی سال 2016 "انفجار هسته ای" را که می تواند در اسرائیل منفجر شود ، توضیح داد که با انفجار بیروت که پایتخت را لرزاند ، مطابقت دارد. بیچاره مردم بی گناه که گرفتار اهریمن شدند. 7
  3
  8
  ‌چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۸
  ۴۸
  ordak - بن، آلمان
  [::مهیار آریوبرزن - آکسفورد، انگلستان::]. رفیق عزیز مردم لبنان هم مثل ایران گیر یک مشت جنایتکار مردار پرست افتادن مثل ملت ایران.نمی دانم لبنان بودید یا نه ، ۸۰ درصد ملت کاری به سیاست و مسلک ندارند ۱۰ درصد کاری به مذهب ندارند، ۸ درصد که مذهبی فکر میکنند ،مذهبشون مثل مردار پرستی در کشویر ما نیست ،فقط دو درصد که شامل یک گله دزد و خلافکار و بچه پرورشگاهی هستن که بخاطر دلارهای مفت و مجانی که از جیب ملت ایران دزدیده میشه ،چسپیدن به دزدان مملکت ما
  6
  11
  ‌چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۳
  ۵۰
  ana-hita - آتلانتا، ایالات متحده امریکا
  [::مهیار آریوبرزن - آکسفورد، انگلستان::]. به خاطر کسایی مثل شما همون سران مملکت دارن میخورن.کساییکه نتونستن برای زندگیشون مبارزه کنن و حقشونو بگیرن وپاشدن رفتن انگلیس و آلمان و دارن تو یوتیوب مثلا مبارزه میکنن و کاری به جز فحش بلد نیستن.کاش لااقل اهل کارکردن بودین آدم دلش نمیسوخت. تا کسی مقصر بودن خودشو تو زندگی خودش قبول نکنه همه تقصیرها رو راحت میندازه گردن بقیه.برو به مبارزه یوتیوبی برس
  8
  4
  ‌چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۵۰
  ۵۵
  Sepas - تهران، ایران
  بیشتر شبیه انفجار بمب اتم بود
  0
  7
  ‌چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۱
  ۵۳
  RAHSHENAS - برلین، آلمان
  اخبار آلمان :۷۴۰۰ کیلو گرم Ammoniumnitrat آمونیوم نیترات بدون حفاظت انبار شده بوده.
  1
  3
  ‌پنجشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۱:۳۳
  ۵۳
  RAHSHENAS - برلین، آلمان
  دلیل انفجار : در بندر بیروط مقدار زیادی Ammoniumnitrat آمونیوم نیترات انبار شده غیر محافظت این حادثه بوجود آمده تا الان بیش از ۱۰۰ نفر جان شان را از دست دادند و بیش از ۴۰۰۰ نفر زخمی شدند
  0
  2
  ‌پنجشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۱:۳۳
  نظر شما چیست؟