انفجار مهیب لبنان؛ فرماندار بیروت در میانه گفت‌وگو به گریه افتاد + ویدیو

یورونیوز :مروان عبود، فرماندار بیروت خودش را به محل انفجار مهیب در پایتخت لبنان رسانده بود و خبرنگار اسکای نیوز عربی او را دنبال می کرد و سوالاتش را از وی می پرسید.

مروان عبود حادثه روز سه‌شنبه چهارم ماه اوت در بندر بیروت را با انفجار بمب اتمی در هیروشیما و ناکازاکی ژاپن مقایسه کرد.

وی گفت: «اینجا شبیه ژاپن در حادثه هیروشیما یا ناکازاکی شده. چنین چیزی را به یاد من می‌آورد. تاکنون خرابی به این عمق و شدت ندیده بودم. این یک فاجعه ملی است. فاجعه‌ای برای لبنان.»

فرماندار بیروت در ادامه گفت: «نمی‌دانیم چطور باید از این مهلکه خارج شویم. پیش از این نیز [پیش از انفجار مهیب اخیر] به سختی می‌توانستیم زنده بمانیم و اکنون با این فاجعه مواجهیم. باید قوی باشیم. باید همبستگی‌مان را حفظ کنیم و شجاع باشیم.»

آقای فرماندار همانطور که مشغول گفتن این جمله‌ بود گریه امانش نداد و گفت: «تاب آوردن این فاجعه برای مردم سخت است.»

خبرنگار کمی مکث می‌کند و می‌پرسد «از کجا درخواست کمک خواهید کرد و به چه کمک‌هایی نیاز دارید؟»

فرماندار بیروت که تلاش می‌کرد جلوی گریه‌اش را بگیرد، گفت: «من از مردم لبنان می‌خواهم انسجام خودشان را حفظ کنند، ما مردم قوی هستیم و قوی خواهیم ماند.»

خبرنگار در پایان از فرماندار درباره اطلاعات اولیه و چگونگی انفجار ‌پرسید. مروان عبود پاسخ داد: «هیچ اطلاعاتی ندارم، تنها فاجعه‌ای را می‌بینم که جلوی چشمم است.»
+36
رأی دهید
-7

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۸
  mitra55 - تورنتو، کانادا

  از کجا؟؟ خوب معلومه از حلقوم مردم بدبخت ایران
  9
  49
  ‌چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۷
  ۴۰
  fariba azizi - پاناما سیتی، پاناما

  ایران، ایران براتون درستش میکنه گریه نکن کوچولو
  7
  45
  ‌چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۴
  ۲۵
  redsky95 - تورنتو، کانادا
  [::mitra55 - تورنتو، کانادا::]. خب جلو سپاهو بگیر. الان تایید شد بندر به صورت غیر رسمی تو کنترل حزب الله بوده. عه؟ خب جلوشو نمیگیری باید خسارتشو بدیم دیگه.
  9
  9
  ‌چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۲
  ۵۸
  mitra55 - تورنتو، کانادا
  [::redsky95 - تورنتو، کانادا::]. پسرم شما هم مثل من در کانادا زندگی میکنی اما من مثل شما از دور نمیگم لنگش کن . اگر فکر میکنی به همین سادگی وبی برنامه میشه جلوی این جنایتکاران رو گرفت بفرما این گوی و این میدان , اگه هم برنامه و راهکار درست و حسابی داری برو جلو شک نکن من هم در کنارشما خواهم بود.در غیر این صورت با شعار دادن ویا تمسخر کردن به جایی نخواهی رسید.
  1
  10
  ‌چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۴
  ۲۵
  redsky95 - تورنتو، کانادا
  [::mitra55 - تورنتو، کانادا::]. خب پس خسارت هر گندی که میزنن رو به ما مینویسن. فکر نکن اینا رو فراموش میکنن. شما یه سر اشغال کویت بزن. پوست از دمار عراق در اوردن. عراق زمان ۳۰ سال پیش زمان صدام حمله کرد کویت رو اشغال کرد. تا الان غرامت میده. چندتا قسط به مبلغ ۴ میلیارد دلار غرامت باقی مونده که احتمالا تا ۲ سال دیگه تموم میشه. عراق به خاطر یه کویت ۳۰ ساله داره غرامت میده. مشکل اینه ما هیچکدوممون کاری نمیکنیم. مسخره نمیکنم. اگه مثلا مثل عراق کلی کشته میدادیم اسمش میشد مسخره کردن. به هر حال بعد اینکه نظام ساقط شد فکر کنم تا ۵۰ سال باید خسارت این و اونو بدیم.
  0
  3
  ‌چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۶
  ۲۵
  redsky95 - تورنتو، کانادا
  [::mitra55 - تورنتو، کانادا::]. میدونی مشکل ما چیه؟برا مقایسه میگم. سوریه رو ببین هرچی هست برا حقشون میجنگن. عراق رو ببین جنگیدن میجنگن و حتی تو شورشهاشون برا فساد و دخالت ایران ۳۰ هزار کشته دادن. افغانستان میجنگه. اما و اما چرا ما نمیجنگیم؟. چرا من نمیجنگم؟ چرا تو نمیجنگی؟. چرا پناهنده میشیم سر سال نشده میاییم ایران برا پز دادن؟. دو روز پیش تا الان دارم نوع تعیین خسارت رو مطالعه میکنم. سرم درد گرفت کلا. صورتم داغ شده که نگو. و هی دارم به این فکر میکنم این کشورا که قربانی شدن اینطوری خسارت بریدن، وقتی نوبت ما برسه چیکار میکنن؟ چقدر خسارت میبرن؟ و ما چیکار کنیم؟ یهو کمیته تعیین خسارت گفتش که حساب ایرانیا رو تو هرجا هست ببندین و بعدم کل مبلغ از حسابشون کم کنین و به حساب تعیین شده از طرف سازمان ملل بریزین تا برسه به دست قربانیا. اونوقت چیکار کنیم؟ این کار شد. برا عراق شد. یونان وقتی ورشکست میشد این کار رو کرد. قبرس تو بحران اقتصادی این کار رو کرد. و برا همین من یکی مطمئنم برا ما هم میشه.کامنت بعدی
  0
  2
  ‌چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۲
  ۲۵
  redsky95 - تورنتو، کانادا
  [::mitra55 - تورنتو، کانادا::]. [::mitra55 - تورنتو، کانادا::]. ما میتونیم بشینیم مثل برگ چغندر و همه چی رو نظاره گر باشیم و به پشم چپمونم حساب نکنیم و وقتی نظام سقط شد یه فاکتور تپل برا خسارت ها تحویل بگیریم یا میتونیم از همین الان جلوشو بگیریم و نزاریم از این بیشتر سپاه و تروریستا خسارت بزنن چون اخرش از جیب ما میره. اینطوری بگم. بعد اینکه عراق از کویت بیرون رانده شد و وقتی داشتن خسارت رو تعیین میکردن صدام با اون هیبت به التماس افتاده بود. حالا فکر نکنین کشورایی که از دستگاه ترور سپاه اسیب دیدن از خسارت میگذرن. من ۲ روزه به این قضیه فکر میکنم. ببینین فقط و فقط تو یکی از دادگاه هایی که تو امریکا تشکیل شد و اونم مربوط به بمبگذاری۱۹۸۳ بیروت بود حدود یک میلیارد و هفتصد و پنجاه میلیارد دلار از دارایی های بلوکه شده ی ایران به خانواده قربانیان این حادثه رسید. حالا این خسارت فقط و فقط برا یه بمبگذاری هستش اونم بمبگذاری که تقریبا ۳۷ سال پیش به دست نیروهای تحت حمایت ایران انجام شد. حالا حساب کن تا الان چقدر بمبگذاری شد و مسئولیت همشونم به عهده ایرانه.
  0
  2
  ‌چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۲
  ۲۵
  redsky95 - تورنتو، کانادا
  [::mitra55 - تورنتو، کانادا::]. حالا ما بیخیال بشینیم ترورها انجام بشه بمبگذاریها بشه. اخرش یه قبض درست حسابی و قلمبه برا ما میفرستن. صدام نیست. حزب بعث نیست اما عراق تا همین الان خسارت میده به کویت. شاید و شاید ۱۰ سال دیگه تو ایران نه خامنه ایی هست نه سپاه. اما ما باید تا ۵۰ سال هی خسارت کارهاشونو بدیم. نخوایی بدی به زور میگیرن. ۲۰۱۴ عراق نتونست اقساط خسارت کویت رو بده. کویت گفت سال دیگه بده با ۹ درصد سود. سال بعد عراق نتونست. سال بعدشم نتونست. در واقع تا سال ۲۰۱۸ عراق نتونست اقساط خسارت کویت رو بده. اما کویت این اقساط رو نبخشید. بلکه رو اقساط سود کشید و عراق باید این اقساط رو با سودش بده. اره مادرم. اینه عدالت. اینه دنیای واقعی. الانم این خبر رو بدم که با مدارکی که جور شده و چیزایی که لاریجانی و خود سردارای سپاه لو دادن ۱۱ سپتامبر داره به ایران میچسبه. بعدم دادگاه و بعدم خسارت. همین الان تو مقاله هاشون حرف از مطالبه ی خسارت ۳۶ میلیارد دلاری از ایران به خاطر ۱۱ سپتامبر میزنن. این مقاله ها رو افراد خبره ی غربی مینویسن.
  0
  1
  ‌چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۸
  ۵۴
  ادوینو - گوالف، کانادا
  چشمتون کور از بس خر هستید این بلاها سرتون میاد .
  3
  0
  ‌چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۲۵
  نظر شما چیست؟