افسانه بایگان: نگویید کرونا بگویید کروناز - ویدیو

روزیاتو نوشت: افسانه بایگان، بازیگر مطرح و کهنه کار سینما و تلویزیون شب گذشته در برنامه عید همدلی شبکه دو سیما در صحبت های خود با مجری برنامه از القاب و عناوین جالبی برای ویروس کرونا استفاده کرد که باعث تعجب و حیرت مجری برنامه و برخی کاربران شبکه های اجتماعی شده است.
وی با اشاره به شوکه کننده بودن شیوع ویروس کرونا به عنوان یک اتفاق بزرگ، استحاله، عصر جدید زیستی و دگردیسی چنین گفته است: «من خیلی سریع کار داشتم رفتم شمال و مدت زیادی آنجا ماندم. و آرام آرام متوجه شدم که، به نظر من، حرکت این ویروس چه جوریه؟ من به زعم  خودم به این نتیجه رسیدم که هر چیزی در این جهان صاحب انرژی است، یک نوعی، یک شکلی از انرژی است. و این ویروس هم در یک طول موجی حرکت می کند که طبیعتاً با چیزهایی برخورد می کند که جذابش باشند. حالا آنچه که شناخت پیدا کرده ایم بعد از مدتی از این ویروس این است که اولاً منفی است، سرد است».
 
افسانه بایگان در ادامه صحبت های خود در مورد ویروس کرونا چنین گفت: « این ها یعنی شاخص هایی هستند که، یعنی همراه با نگرانی، با افسردگی، با غم، با تردید، با خیلی، هر موضوع منفی این شکلی، دقیقا این تجانس پیدا می کند. پس کافیست فقط این طول موج را ما تغییر بدهیم. یعنی به محض اینکه در شما در جهان عشق، امید قرار بگیرد و احساس کنید که واقعاً چیزی نیست و نسبت به آن نگران نباشید و بدانید در طول موج آن نیستید، با آن هیچ قرابتی ندارید، کاری از دستش برنمی آید».
در پاسخ به تعجب مجری برنامه از این صحبت ها، خانم بایگان تصریح می کند: «بعد یکی از دوستان عزیز ما حرف جالبی می زد، می گفت بیایید این چرخه را بشکنیم، نگوییم کرونا. این الف عمودی است و رو به صعود دارد، خیلی حرفش جالب بود، و بگوییم کروناز. س مثل سرسره، میاد پایین، در عین حالی که اصلاً چیز نازی نیست و خیلی هم منحوس است ولیکن ما با این لفظ هم یک موج امید و شیرینی در خود دارد و هم سرپایینی». افسانه بایگان متولد دی ماه ۱۳۴۰ تهران است و بعد از بازی در سریال سربداران در سال ۶۰ به سوپراستار و بازیگر پرکار سینمای ایران در دهه ۶۰ تبدیل شد. وی یک بار در سال ۱۳۹۲ نامزد انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا شده اما صلاحیت وی رد شد.
+2
رأی دهید
-44

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۳
  اقای شاکی - برمن، آلمان

  این تحلیل علمی برانگیخته از مصرف فراوان ماری جوانا و گل می باشد سرکار خانم
  2
  68
  ‌چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۸
  ۵۰
  لشگر ششم ورماخت - لنگرود، ایران

  خانم خرفت خ مثل خائنین به وطن مثل خود امثال خودت . خرفت و منحوس . یه مشت سلبریتیِ بیشرفِ حکومتی
  4
  51
  ‌چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۳
  ۶۰
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  کلامش خیلی‌ بوی Esoterik می‌‌دهد.انرژی داشتن ویروس. سرد و گرم. ولی‌ خوب است. به هرحال مسلمانی ترجمه نکرد. و گفت. برید .بلیسید.بله بوداهی ترجمه کرد .اونکه می‌‌خواد درک کنند. درک می‌‌کند. نمی‌‌دانستم پای این چیزها هم در ایران باز شده
  2
  20
  ‌چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۸
  ۳۲
  Aryanboy - فرانکفورت، آلمان

  باشه دیگه به خودتم میگیم افسانه بایگاز. نه اینکه خیلی جلف و لوس و چاپلوس هستی بهت میاد.
  2
  36
  ‌چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۹
  ۶۳
  اقای شاکی - برمن، آلمان
  [::zarduscht - فرانکفورت، آلمان::]. چند سال پیش یکی از همینEsoteriker ها به قول شما گفته بود میتونم مشگل ژنتیک تو را مداوا کنم منتها اول باید صدای اون شخص را تو نلفن گوش بدهم و دلیل اون هم تشخیص درجه حماقت طرف است که ببینند قابل Manipulation است یا نه . گاو شیر ده هست یا نه. منو یاد رمال های مشرق زمین میاندازند ولی ی کم مدرنتر
  0
  15
  ‌چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۶
  ۴۶
  Tony Arzenta - کی یف، اوکراین
  این چرا این شکلی شده؟
  0
  5
  ‌پنجشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۷:۵۹
  ۴۵
  12siavash - لندن، انگلستان
  اینم از اثرات روغن بنفشه هست.
  0
  4
  ‌پنجشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۴
  نظر شما چیست؟