جان بولتون: اگر ترامپ دوباره پیروز شود آمریکا از ناتو خارج خواهد شد

یورونیوز :جان بولتون، مشاور پیشین امنیت ملی کاخ سفید می‌گوید، در صورتی که دونالد ترامپ بار دیگر در انتخابات پیروز شود آمریکا از ناتو خارج خواهد شد.

آقای بولتون در گفتگو با روزنامه آلمانی هندلزبلات با اشاره به این موضوع تاکید کرد هرچند تعداد کمی از جمهوری‌خواهان این ایده را می‌پسندند اما اگر دونالد ترامپ دوباره انتخاب شود، این موانع برداشته می‌شوند و ترامپ آمریکا را از ناتو خارج خواهد کرد.

او در بخش دیگری از این گفتگو اظهار داشت در صورتی که ترامپ پیروز انتخابات ۳ نوامبر باشد بیشتر مسیر دیپلماسی ایالات متحده از مسیر کنگره طی خواهد شد. «هم در مجلس سنا و هم مجلس نمایندگان مخالفت‌های شدیدی از سوی دموکرات‌ها و جمهوری‌خوهان در مقابل تصمیمات ترامپ پیش می‌آید. بنابراین به نظرم اروپایی‌ها بهتر است با کنگره ارتباط برقرار کنند.»

بولتون همچنین با اشاره به اینکه برایش مهم نیست چه کسی پیروز انتخابات ریاست جمهوری کشورش بشود افزود: «بایدن همیشه در زیرزمین خانه خود است و از آنجا بیرون نمی‌آید. اگر او پیروز شود و دقیقا نداند که باید چه بکند، ما تنها یک مشکل را با مشکل جدید جایگزین کرده‌ایم.»

این سیاستمدار تندروی آمریکایی در پاسخ به این سوال که «آیا آنگلا مرکل آخرین رهبر جهان آزاد است؟» پاسخ داد: «آمریکایی‌ها تنها رهبران جهان آزاد به شمار می‌روند. اگر رئیس جمهوری آمریکا نتواند این کار را انجام دهد، هیچ کس دیگری نمی‌تواند. مرکل شخصیتی بسیار قدرتمند در اتحادیه اروپا است اما شما باید از خود بپرسید که آیا قدرت آلمان پس از رفتن وی از قدرت تا چه اندازه باقی خواهد ماند؟»
+21
رأی دهید
-16

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۷
  gerexan - لندن ، انگلستان
  بعید نیست بجای ناتو چیزی شبیه ناتو مابین کشورهای انگلیسی زبان باشد کم نیستند و عقب افتاده هم نیستند ! در دنیای مدرن دیگر اتحاد هم دینی و همنژادی و غیره کارساز نبوده و طولانی دوام نیاورده فقط همزبانی معتبرترین مدرک برادری هست و ثابت شده !
  7
  6
  ‌سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۸
  نظر شما چیست؟