حمله پهپادی سپاه پاسداران به پایگاه‌های حزب دموکرات کردستان ایران

(عکس از آرشیو) پیشمرگه‌های حزب دمکرات کردستان ایراندویچه وله :حزب دموکرات کردستان ایران از حملات پهپادی سپاه پاسداران علیه پایگاه‌های این حزب خبر داده است. مسئول کمیته این حزب در فرانسه به دویچه‌وله فارسی گفت پیشمرگه‌های این حزب در حملات سپاه تلفات جانی نداشته‌اند.

حزب دموکرات کردستان ایران روز دوشنبه ۱۳ خرداد (سوم اوت) با انتشار یک خبر "فوری" در توییتر اعلام کرد که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با پهپاد و موشک به مناطق کوهستانی در نواحی مرزی کردستان که پایگاه‌های نیروهای پیشمرگه این حزب مستقر هستند، حمله کرده است.

"کوردستان میدیا"، ارگان مرکزی حزب دموکرات کردستان ایران هم در این باره نوشته است که نیروهای پیشمرگه کردستان با خسارت جانی روبرو نبوده و تنها به یکی از مقرهای نیروی پیشمرگه خسارت مالی وارد آمده است.

خبات قربانی‌اقدم، مسئول کمیته حزب دموکرات کردستان ایران در فرانسه که فیلم حملات سپاه پاسداران را در حساب کاربری خود در شبکه توییترمنتشر کرده به دویچه وله فارسی گفت: «جمهوری اسلامی ایران مقر و پایگاه‌های ما را در عمق خاک عراق بارها بمباران کرده است. سال ۲۰۱۶ وقتی "راسان"، مبارزه ما علنا شروع شد پیشمرگه‌های کردستان ایران بین مرز کردستان عراق و کردستان ایران مستقر شدند و تعداد زیادی از نیروهای ما در نتیجه بماران‌های ایران جان خود را از دست دادند».

خبات قربانی‌اقدام در ادامه افزود: «ایران سال پیش با موشک‌های دوربرد مقر حزب دمکرات کردستان ایران را بمباران کرده است. در ادامه این رشته حملات روز دوشنبه ۱۳ مرداد هم مقر پیشمرگه‌ها را مورد حمله قرار داده که فقط خسارت مالی داشته است».

به گقته مسئول کمتیه حزب دموکرات کردستان ایران در فرانسه حملات پهپادی سپاه پاسداران در منتهی الیه خط صفر مرزی بین کردستان ایران و کردستان عراق در مناطق شمالی نزدیکی‌های حاجی عمران و دیانا اتفاق افتاده است.

مقامات جمهوری اسلامی ایران و سپاه پاسداران برخلاف حملات قبلی این بار درباره حملات روز دوشنبه ۱۳ مرداد (۳ اوت) به مقر پیشمرگه‌های حزب دموکرات کردستان ایران رسما اظهار نظر نکرده‌اند.

به گفته ناظران حملات پهپادی و توپخانه‌ای جمهوری اسلامی ایران علیه حزب دموکرات کردستان ایران زمانی تشدید پیدا کرد که این حزب در اواسط سال ۲۰۱۶ از کمپین جدیدی به نام "راسان" خبر داد که مترادف "دوباره برخاستن" است.

این حزب در بیانیه خود در آن زمان اعلام کرد که پس از سال‌ها فعالیت مدنی، با این هدف که "حاکمیت را ناچار بە تسلیم شدن در مقابل خواست جامعە نماید" به این نتیجه رسیده است که باید از "اشکال گوناگون مبارزه، از جمله مبارزه قهرآمیز" استفاده کند.

حزب دموکرات کردستان ایران تصمیم گرفت "حضور پیشمرگەهای خود را در سطحی وسیع‌تر و در راستای یک تاکتیک دفاعی در بیشتر نقاط خاک کردستان ایران افزایش دهد".

سپاه پاسداران نیز متقابلا حملات پهپادی و توپخانه‌ای خود را علیه پایگاه‌های این حزب افزایش داده است.
+18
رأی دهید
-20

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۰
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک

  اینا پس چجور پیشمرگن که از پایگاه زدن به چاک؟ طبق گفته خودشون خسارات مالی اومده.
  41
  16
  ‌سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۳
  ۵۲
  حاج حمید الله - وین، اتریش
  دیواری کوتاه تر پیدا نکردید؟ اگر جرات دارید و زورتون میرسه بروید اسرائیل را بزنید که داره تمام لونه ها و مراکز حساستون را به اتش میکشه. همین الان هم گزارش دادند که بنادر لبنان را هم به اتش کشیدند. واقعا که ادمهای بدبختی هستید
  5
  23
  ‌سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۸
  ۴۷
  gerexan - لندن ، انگلستان
  سپاه با گروهک تروریستی افراطی های کردی و ارمنی بنام پفک در کوه های مرز ترکیه پیمان بسته بود ند که در ایران پناه بگیرند و سلاح و داروی مفت دریافت کنند و حتی یک شاخه پفک به نام پراک در غرب ایران فعالیت کند به شرطی که گروهک تروریستی کومله و دموکرات را نگذارند تکان بخورد ! حالا چون پهپاد های پیشرفته ترکیه گروهک پفک را به کوههای اطراف پخش کرد و دموکرات های کردستان ایران جان گرفتند !
  21
  5
  ‌سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۳
  ۴۶
  Tony Arzenta - کی یف، اوکراین
  به اونا چی کار داره اخه؟ اگه جرات دارین برین با امریکا و اسراییل بجنگین
  1
  13
  ‌سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۴
  ۴۵
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان
  اسراییل بیش از ۲۰۰۰ بار در عرض یک سال بمبارانتون کرد، انقدر ارتش و نیروی هوایی اسراییل از شما سقت کرد حتی وبا در تاریخ ایران نکشت،عرض جواب دادن به اسراییل را ندارید با اینکه ۴۱ سال است علط میخورید که چنین و چنان میکنید،عوضش زن و بچه کردها را در کردستان عراق میکشید ،درست مثل ملت سوریه
  2
  8
  ‌سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۴
  ۴۵
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان
  اردوخر سرکرده مغلهای اشغالگر مناطق کردها و عربها و ارامنه در فلات اناتولی سعی کرد با بمباران مدارس و بیمارستان در کردستان سوریه به اصطلاح دندان نشان بده ولی حالیش نبود دندان نشان دادن الاغ بیمعنی است، میلیاردها دلاری اردوخر برای اشغال خاک سوریه با کمک برادران داعشی ایغور و ازبک و مغل زبانش خرج کرد ،با وپشتیبانی مستقیم ارتش داعش را وارد سوریه کرد ولی وارد مناطق کردها شدند در کمتر از شش مار ریشه کن شدن، حالا هم جز بمباران مردم بیدفاع هچ غلطی نمیتونه بخوره و میدونه کم کم باید برگرده مغلستان به این خاطر هم جرات نداره به چین برای سلاخی برادران مغل زبانش ایغورش هیچ علطی بخوره
  5
  4
  ‌سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۴
  ۱۰۳
  millionaire - منچستر، انگلستان
  من نمیدونم والله این کردها چرا انقدر متفرقند ، با همه که نمیشه جنگید ، الان دیگه مثل سابق نیست کسى دیگه نباید دنبال جدا شدن و با همدیگه جنگیدن و با غریبه و همسایه و خودى و غیر خودى جنگیدن باشه آخه به چه قیمت ؟ تا کى ؟ کشورها هر چى بزرگتر و متحد تر و قوى تر بهتره ، قبرس کوچیک درگیر دو همسایه گنده ترکیه و یونانه ، کشمیر بین پاکستان و هند گیره ، همین بحرین از ترس ایران عین خر داره سوارى میده به سعودى ، این کشورهاى کوچک همه گرفتارند ، درستش اتحاد و بزرگ موندن و هموطن موندنه
  4
  2
  ‌سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۴۶
  ۴۰
  Raphaels Tromped - مونیخ ، آلمان
  [::millionaire - منچستر، انگلستان::]. شما کردستان بودید؟ من هر ۵ قسمت،یعنی سمالی،جنوبی غربی و شرقی و باریکه کردستان در ارمنستان را دیدم، این نه ملت کرد است که بوا دیگرانب میجنگد بلکه کشورهای هستند که برای نابودی این قوم بسیج شدن، این و وواقعا میگم
  1
  3
  ‌سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۱
  ۴۷
  gerexan - لندن ، انگلستان
  [::Nagonsar - مونیخ ، آلمان::]. اولا سیاستمدار موفق ترکیه و نامدار جهان رجب طیب اردوغان گرجی هست ترک نیست ! دوما سوریه کردستان ندارد کلا کردهای سوریه پانصد هزار نفر بودند که سیصد و شصت هزار نفر انها از ترس گروهک تروریستی ارمنی و کردی ترکیه در سوریه به خود ترکیه پناهنده شدند ! سوما کردها در سوریه فقط هفت درصد سوریه بودند بعدها با ترور ترکمن و عرب به سی وسه درصد خاک سوریه به کمک اربابان مختلف دست یافته اند که دولت سوریه به انها شناسنامه هم نداد و حالا از اردوغان پیغمبر نامرئی کردها شناسنامه ترکیه تقاضا کرده اند ! چهارم خلق کرد در ترکیه در کنار دولت اردوغان ثابت کرد که برادر ملت ترک هستند و با گروهک تروریستی کردی فراری در سوریه دشمن هستند و بخاطر همین پانصد کاماندو عقاب های کرد ترکیه در عملیات سوریه در ارتش ترکیه شرکت کردند !
  3
  2
  ‌سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۶
  نظر شما چیست؟