گرسنگی در ونزوئلا؛ کشتن یوزپلنگ در حال انقراض برای ناهار

یورونیوز: یک یوزپلنگ در حال انقراض توسط افرادی در شمال غرب ونزوئلا کشته شد.
 
افرادی که این یوزپلنگ را کشته‌اند، در ویدئویی که در شبکه‌های اجتماعی پخش شده اعلام کردند که این حیوان کشته شده ناهارشان است.
 
بسیاری با دیدن تصاویر لاشه این یوزپلنگ شوکه شدند زیرا فکر می‌کنند که چگونه می‌توان یک حیوان در حال انقراض را کشت. اما در مقابل عده‌ای معتقد هستند که این اقدام برایشان قابل فهم است زیرا در زمانه‌ای قرار دارند که بسیاری از ونزوئلایی‌ها نان شب ندارند.
 
جرم نابخشودنی دادستان ونزوئلا در هجدهم ژوئیه با انتشار این ویدئو اعلام کرد که به دنبال افرادی است که این حیوان در حال انقراض را کشته‌اند. او گفت که این اقدام یک جرم نابخشودنی است.

با این حال برخی معتقدند که این اقدام برای کشوری که بسیاری از اهالی آن چیزی به اندازه کافی برای خوردن ندارند قابل فهم است.
 
برخی هم معتقدند که این حیوان می‌توانسته به انسان‌ها یا دام‌ها حمله کند، پس بعضی وقت‌ها می‌شود این حیوانات را کشت.
 
با این حال دادستان ونزوئلا در نوزدهم ژوئیه اعلام کرد که چهار مرد را در ارتباط با کشتن این حیوان در حال انقراض دستگیر کرده است. او گفت که آنان به اتهام داشتن اسلحه و شکار حیوان کمیاب بازداشت شده‌اند.
 
پیش از این نیز حیوانات وحشی در حال انقراض دیگری در ونزوئلا کشته شده‌اند.
 
این در حالی است که برخی کارشناسان معتقدند که خوردن حیوان وحشی می‌تواند برای انسان مضر باشد.
+12
رأی دهید
-28

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۹
  خوب، بد، زشت - نیبورگ، دانمارک
  این ویدئو یوزپلنگ نیست، بلکه پلنگ هست، عکس بالا یوزپلنگ هست
  2
  15
  ‌سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۷:۳۰
  ۵۴
  انا بیطرف - فسا، ایران
  راستش تا گشنه نباشی نمیشه درد اونا را فهمید . نه اینکه بخوام کارشون را توجیه کنم. گرسنگی خیلی بده مخصوصا بچه هم داشته باشی. ولی اگر اینقدر گرسنه بودن اول باید سراغ مرغهایی میرفتن که صداشون میومد. یا حیوانات خودشون--تازه میتونستن اونو بفروشن و پول بیشتری داشته باشند. فقط و فقط خدا کنه هیچ گرسنه ای تو دنیا پیدا نشه
  11
  14
  ‌سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۲
  ۲۱
  romano - تهران، ایران
  این کشور صاحب بیشترین معادن طلا و دخایر نفته خوب پترودلار نگران دموکراسی میشه دیگه.
  2
  19
  ‌سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۹
  ۱۰۳
  millionaire - منچستر، انگلستان
  اى کوفت بخورى تو پلنگ هم خوردنیه مگه
  3
  18
  ‌سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۷
  ۱۰۳
  Nakamichi - لندن، انگلستان
  [::انا بیطرف - فسا، ایران::]. اینهمه حیوون و جک و جانور دیگه اونجا هست،پلنگ در حال انقراض اصلا خوردنی نیست و هیچ توجیهی نداره ،کارد بخورن.ونزوئلا هوا و طبیعت خوبی داره و پر هست از انواع حیوانات و میوه جات.غیر ممکنه از گشنگی مجبور به شکار پلنگ شده باشن.حتما برای سود و فروش پوست شکارش کردن.
  1
  13
  ‌سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۴
  ۲۵
  redsky95 - تورنتو، کانادا
  [::انا بیطرف - فسا، ایران::]. طرف گرسنس. لابد مرغ نبودن از این مرغایی که وحشی هستن بودن که پرواز یا فرار میکنن. و بعدم لابد مرغا جوجه بودن. یا برا تخم نگهشون داشتن. طرف گرسنس به لطف انقلاب ۵۷. مرغ و پلنگ حالیش نمیشه. مثل ایه ادمی گرسنس بیاد سر میز بشینه. رو میز سالاد باشه نون و کره باشه برنج و کباب هم باشه. خب طرف وقتی میشینه نمیاد اول نون با کره بخوره . همون اول کار میره سراغ برنج و کباب
  3
  5
  ‌سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۳
  ۵۹
  vg2000 - اسلو، نروژ
  به زودی در ایران
  6
  10
  ‌سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۲
  ۵۴
  انا بیطرف - فسا، ایران
  [::Nakamichi - لندن، انگلستان::]. دوست عزیز منم گفتم اول میتونستن مرغها و............و حتی میتونستن با فروشش پول بهتری داشته باشند
  2
  3
  ‌سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۹
  ۵۴
  ادوینو - گوالف، کانادا
  بله خدا بیامرزه هوگو چاوز را اما صحبت از مضر بودن حیوانات است برای انسان مگه چینیها که همه جور جونور میخورند مگه چیزیشون میشه در کامبوج موقع جنگ داخلی مردم به فیلها هم رحم نکردند فیل که اهلی نیست در روسیه لنینگراد که در محاصره آلمان نازی بودند آدم میخوردند از زور گشنگی مادرها به بچه هایشان سفارش میکردند که جیره نان خود را با هیچکس درقبال گوشت کتلت شده تعویض نکنند اقوام من که بعد از جنگ رفتند ایران خاطرات تلخی داشتند از زمان جنگ باید گشنگی کشید تا درد این مردم را بفهمیم.
  5
  0
  ‌سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۶
  ۵۹
  Parinaz Iran - پراگ، چک
  عجیب اینکه تعدادی گوشتخواری را لازم می دانند تعداد بسیار زیادی گیاهخوار هستند بی هیچ پیامد منفی/ همین خل و چلها بجای کشتن این حیوان می توانند گیاهخوار باشند و هیچ اشکالی هم نیست مگر در کشورهایی که گوشتخواری رواج دارد سرطان و بقیه ی بیماریها نیست این از یکسو از سوی دیگر طمع سیر ناشدنی ملایان کثیف برای پول. میلبارد میلیارد کمک به کشورهای دیگر حتی چپولهای امریکای جنوبی و فلسطین و یمن وووو انوقت این وضع/ موبیل فراموش نشود.
  0
  4
  ‌چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۱۶
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ
  کشور ایران حاضر است هزاران راس آخوند بی مصرف و تنه لش و مفتخور را برای ذبح بفرستد تا مردم گرسنه ونزوئلا بجای حیوانات در حال انقراض از گوشت آخوند استفاده کنند حلال هم هستند خخخخخ
  0
  5
  ‌چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۵
  نظر شما چیست؟