سوالات عجیبی که در مصاحبه مخوف دانشگاه «کمبریج» پرسیده می‌شود

به گزارش ایسنا به نقل از کمبریج نیوز، دانشگاه "کمبریج" در مصاحبه‌های ورودی دانشگاه سوالات عجیبی از متقاضیان می‌پرسد.

وارد شدن به دانشگاه کمبریج، کار آسانی نیست. نه‌ تنها متقاضیان باید بهترین نمرات را کسب کنند، بلکه باید از مصاحبه مخوف این دانشگاه هم سربلند بیرون آیند.
 
مصاحبه‌های این دانشگاه به دلیل سوالات عجیب و غریب خود که برای آزمایش دانشجویان جوان طراحی شده است، معروف است.
 
اما این مصاحبه‌ها بخشی مهم برای پیوستن به یکی از بهترین دانشگاه‌های جهان است.
 
سوالاتی که در متن ذیل آن‌ها را مطرح خواهیم کرد، برخی از عجیب‌ترین سوالاتی است که تاکنون در مصاحبه‌های ورودی دانشگاه کمبریج از دانشجویان پرسیده شده است.
 
۱- آن صندلی(صندلی‌ای که مصاحبه شونده روی آن نشسته است) چه‌ قدر راحت است؟ اگر دانشجویان رشته حقوق به این سوال پاسخ دهند: "بسیار راحت، متشکرم"، چنین جوابی برای آن‌ها کافی نخواهد بود.
 
۲- یک سیب‌زمینی را توصیف کنید و سپس آن را با پیاز مقایسه کنید؟ این سوال راجع به علوم طبیعی است.
 
۳- آیا هیتلر واقعا شرور است؟ هر دانشجوی تاریخ با این سوال گویی روی پوسته تخم مرغ قدم گذاشته است.
 
۴- من نقشه‌ها را به عنوان مثالی غیرواقعی از واقعیت‌گرایی توصیف می‌کنم. چگونه می‌توانید نسبت به این جمله واکنش نشان دهید؟
این سوال هم در مورد دانشجویان جغرافیا است.
 
۵- چگونه گوزن‌ها می‌توانند تفاوت میان بهار و پاییز را بیان کنند؟ این سوال در مصاحبه پزشکی پرسیده شده است.
 
۶- ترجیح می‌دهید که گریپ‌فروت بی هسته باشید یا هسته‌دار؟ این سوال نیز در مصاحبه پزشکی مطرح شد.
 
۷- آیا بیرمنگام را دوست دارید؟ ممکن است دانشجویان رشته‌های علوم اجتماعی و سیاسی از بخش مرکزی انگلیس، نسبت به این سوال کمی مغرضانه نگاه کنند. 
۸- معنی زندگی چیست؟ دانشجویان رشته حقوق مجبور بوده اند به این سوال پاسخ دهند
 
۹- اگر من جادوگر بودم، چه کار می‌کردید؟ این سوال هم از متقاضیان ورود به رشته علوم طبیعی پرسیده شد.
 
۱۰- چطور می‌توانید بدون اینکه پلیس متوجه شود، فردی را مسموم کنید؟ نه. دانشگاه کمبریج دوره‌های قاتل سریالی شدن را ارائه نمی‌دهد بلکه مصاحبه‌کنندگان، این سوال را از متقاضیان رشته پزشکی پرسیده‌اند.
 
۱۱- اگر مردی از تنفر همسرش از عادت ریختن مربا روی تخم مرغ هنگام صبحانه مطلع باشد و باز این کار را انجام دهد، زن میتواند از شوهرش طلاق بگیرد؟ اساتید از دانشجویان حقوق می‌خواهند که متکی به خود فکر کنند. به همین دلیل چنین سوالات عجیبی از آن ها پرسیده می‌شود.
 
۱۲- چند درصد از آب جهان در یک گاو موجود است؟ متقاضیان پزشکی و دامپزشکی یا باید ریاضیات خیلی سریع و پیچیده را انجام دهند یا با جواب شوخ‌طبعانه خود مصاحبه کنندگان را تحت تاثیر قرار دهند.
۱۳- آیا فکر می‌کنید باهوش هستید؟ هر وکیل خوبی ممکن است در دادگاه به این نوع سوال اعتراض کند ولی دانشجوی مصاحبه‌شونده راهی برای خروج از این یکی را ندارد!
۱۴- اگر موش بودید، مهم‌ترین چیز برای شما چه بود؟ قبل از ورود به رشته علوم طبیعی، از مصاحبه شوندگان این سوال پرسیده شد تا زندگی را به عنوان یک جونده تصور کنند.
۱۵-اگر دولت قانون بستن کمربند ایمنی را وضع کرده، این قانون چطور می تواند به افزایش تلفات تصادفات منجر شود؟! دانشجویان رشته اقتصاد آینده نگر باید یک پاسخ خوب به این سوال بدهند.
+19
رأی دهید
-23

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۰
  Maghshoosh - میامی، ایالات متحده امریکا

  عقلشون نمیرسه، باید بپرسن کفن چند تیکه ست، نماز میت چند رکعته، قاتل امام جعفر سارق کی بود، از اینجور سئوال ها باید پرسید!
  3
  57
  دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۶
  ۴۸
  جناب سروان - مونرآل، کانادا

  سوال دو رو میشه راحت جواب داد. نمونه یک سیب زمینی=رضا دیبا مدعی بی سواد سلطنت هاهاها
  54
  18
  دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۷
  ۴۵
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد

  سوال از متقاضی دانشگاه امام صادق ، چرا باید با پای چپ وارد مستراح شد ، و اگه جانباز بی پا باشید چگونه باید وارد مستراح شد ؟ البته این سوال برای غیر خودی ها و غیر آقازاده هاست ، چون خودی ها هم با.... افتادن تو عسل و از همان طریق وارد مستراح و دانشگاه میشن
  4
  33
  دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۷
  ۵۱
  kata1379 - مشهد، ایران
  [::جناب سروان - مونرآل، کانادا::]. دوست من سواد و عقل در تو موج میزند . بی ادب دور ماند از فضل رب . امثال شماها حتی پیرو امام خمینی هم نیستید . خمینی حتی یک بار به رضا شاه تو هین نکرد . بد ترین کلمه در مورد رضا شاه فقط رضا قلدر بود همین .. زیبایی دهان باز کردن امثال شماها مانند باز شدن درب یک مغازه است که درون اون دیده میشود . لطفا درون خود را نشان ندهید یا حداقل وابستگی خود را انکار کنید بعد اظهار فضل بنمائید سخنان همانند شما موجودات . بهایی دارد که حکومت میپردازد .
  20
  19
  دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۶
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::جناب سروان - مونرآل، کانادا::]. اتفاقاً شاهزاده برای شما و سایر اعضای سپاه سایبری حکم نشادور را داره چون به محض دیدن اسم ایشان در وجود شما عمل میکنه و چهار نعل یورش میارید که کامنت منفی بنویسید.
  7
  21
  دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۷
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::جناب سروان - مونرآل، کانادا::]. هر وقت اومدی ایران تا قرارداد جیره خوریت رو تمدید کنی نامردی اگه به من خبر ندی تا با خرج خودم در امین آباد بستریت نکنم تا شاید خدا خواست خوب شدی. تو خیلی اوضاعت خرابه.
  23
  22
  دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۷
  ۴۵
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  حرف های سروان را بدل نگیرید ‌. گاهی قرص شبش را نمیخوره و به همه گیر میده. جدیدا فکر میکنه که با خوردن کتلت از سروانی به سرداری میرسه . حالا اگه سلیمانی نشه ‌حداقل فیروز آبادی که میشه
  5
  14
  دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۵۴
  ۳۸
  Chokam - ری، ایران
  توی همین بهترین دانشگاه انگلیس !کمبریج ، فیلسوفی مثل دریدا تهدید به اخراج کردن. تحصیل علم نیست بلکه تحصیل سیاسته. نتیجه اش بدترین کار قرن ۲۱ رو همین انگلیسها انجام دادن، وقتی دو تا کشور در اثر حمله به عراق ویران شد از تونی بلررسیدن چه احساسی از حمله به عراق داری. گفت واقعا متاسفم.نتیجه این دانشگاه همین یه کلمه :متاسفم
  2
  5
  دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۲۹
  نظر شما چیست؟