سه نکته درباره دستگیری «جمشید شارمهد» که می‌گفت از کشتن انسان‌ها ابایی ندارد

عصر ایران نوشت: "جمشید شارمهد "رئیس گروه تروریستی تندر" که در آمریکا فعالیت می کرد، در یک عملیات پیچیده، که ابعاد آن بر ما نامعلوم است، دستگیر شده و طبق اظهارات وزیر اطلاعات، هم اکنون در ایران است.
 
در این باره چند نکته کوتاه به ذهن متبادر می شود:
 
1 - در 24 فروردین 1387، بمبی در حسینیه شهدای شیراز منفجر شد. هنگام انفجار بمب بیش از هزار نفر در حسینیه بودند که از میان آنها 14 نفر شهید شدند و 215 تن دیگر مجروح.
 
بعد از آن حادثه خونین،  گروه تندر وابسته به "انجمن پادشاهی ایران"، مسوولیت این ترور را بر عهده گرفت. شارمهد بعدها چندین بار در برنامه های تلویزیونی مختلف اعلام کرد که برای سرنگونی جمهوری اسلامی ابایی از کشتن افراد ندارد.

نکته اینجاست که شارمهد در حالی اقدامات تروریستی اش را در ایران هدایت می کرد که در آمریکا بود و همه دولت های آمریکا در این مدت - از دمکرات تا جمهوریخواه- در جریان آدمکشی های وی بودند و حتی می دانستند که تعدادی از قربانیان وی، کودکان خردسال بودند.
 
حال تصور کنید که یک گروه تروریستی مقیم ایران، در یک کلیسای آمریکا، بمب گذاری کند و 229 نفر را کشته و زخمی کند و سپس مسوولیت این اقدام را بر عهده بگیرد. آیا در چنان صورتی، حکومت ایران متهم به پذیرایی و حمایت از تروریست ها نمی شود؟
 
با همین منطق، صراحتاً باید گفت که دولت آمریکا برغم تمام ادعاهای حقوق بشری اش، حامی تروریست هاست و الا چرا باید از یک گروه تروریستی که علناً به قتل عام غیرنظامیان در کشوری دیگر اذعان می کند، حمایت کند؟
 
2 - نقدهای زیادی بر عملکرد مجموعه نظام جمهوری اسلامی وارد است اما حتی اگر کسی مخالف نظام نیز باشد نمی تواند عقلاً بپذیرد که با روی کار آمدن افرادی مانند شارمهد که در حسینیه بمب می گذارند و زن و مرد و کودک بی گناه را به خاک و خون می کشند، صلح و دموکراسی و توسعه در انتطارمان خواهد بود.
              خاکسپاری شهدای عملیات تروریستی گروه تندر - عرفان 4 ساله نیز در این حادثه جان خود را از دست دادبه هزار تاسف باید گفت که کارنامه پرغلط مسوولان کشور در 4 دهه گذشته باعث شده است که عده ای راه نجات را در آن سوی آب ها بیابند، کما این که اعضای دستگیر شده این گروه در همان سال87 که همه شان هم جوان بودند، در دادگاه گفتند که فکر می کردند در حال نجات ملت ایران هستند!
 
مسؤولان باید به خود بیایند و فقط این یک سوال را از خود بپرسند که چه کرده اند که عده ای از جوانان این مملکت، در دام شیادان تروریستی مانند شارمهد می افتند و دل به آنها می بندند؟
 
3 - و در نهایت باید وزارت اطلاعات را ستود که حتی بعد از 12 سال، پرونده تروریستی حسینیه شیراز را مفتوح نگه داشت و در تمام این مدت که بسیاری از ما، حتی آن حادثه را فراموش کرده بودیم، پیگیر ماجرا بود. اما این که چگونه فردی مانند شارمهد را از آمریکا به تله امنیتی خود کشانده و دستگیرش کرده اند نیز جای شگفتی و تحسین دارد. امید که همواره، زمان و توان نیروهای پاسدار امنیت کشور، این گونه مصروف مسائل اصلی شود و در حاشیه ها هدر نرود.
+56
رأی دهید
-101

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۹
  vg2000 - اسلو، نروژ

  شو جدید فرقه کثیف اسلامی
  29
  107
  دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۲۹
  ۴۸
  بردیا2577 - زابل، ایران

  فقط فیلم درست شده برای ترساندن کسانی که مبارزه می کنند.وگرنه خاوری و امثال خاور و منصوری دستگیر می کردند
  24
  102
  دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۱
  ۵۳
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  شارمهد را نظام اخوندی برای چنین روزی ساخته است که بتواند دولت امریکا را محکوم به تروریست پروری و حامی تروریست کند و هواداران برگشت حکومت شاهنشاهی را هم دلسرد کند ! چون هرگز هیچ یک از سازمانهای ایران قبول ندارند که بمب گذاری در مراسم عزاداری در ایران شود یا جایگاهای مذهبی را بمب گذاری کنن چون همه میدانن که بمب گذاری در این گونه مراسمها و جایگاهای عزاداری و مذهبی هرچند کشته و خسارات بجا اورد در اخر به نفع نظام اخوندی تمام خواهد شد.
  27
  89
  دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۲
  ۳۰
  Darknet - لندن، انگلستان

  جمشید شارمهد یک مهره اطلاعاتی بود که از تمام نیروی اپوزیسیون رانده شده بود و همه میدونستن که برای جمهوری اسلامی کار میکنه و ادم فروشه. علت عدم تحویل این ادم به جمهوری اسلامی هم، عدم شکایت جمهوری اسلامی بود چون از مهره های خودشون بود. بعد از اینکه شارمهد لو رفت و جمهوری اسلامی هم که به یک پیروزی کذایی به شدت نیاز داشت، از این فرد خواست تا به ایران برگرده و به اسم اینکه دستگیر شده، هم مردم معترض و هم اپوزیسیون رو بترسونه. این سناریوها قدیمی شده.
  30
  82
  دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۰
  ۳۰
  Darknet - لندن، انگلستان

  مصاحبه اعضای انجمن پادشاهی رو ببینید. خودشون این فرد رو طرد کرده بودن چون متوجه شدن برای وزارت اطلاعات کار میکنه. حالا جاسوس به خونه اش برگشته. جمهوری اسلامی از دستکیری، شکنجه ، ادم ربایی و اعدام فرود فولادوند یکبار حرف نزد، اما مهره خودشون رو که به کشور برگردوندن، دارن توی بوق و کرنا میکنن.
  26
  75
  دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۳
  ۲۵
  redsky95 - تورنتو، کانادا

  [::Darknet - لندن، انگلستان::]. واقعا؟ . جالبه. گفتم که من اینقدر این چیزا رو دیدم حتی طرف بیاد رو عکس خامنه ایی .... کنه باورم نمیشه . حتما طرف جاسوس ایرانه. من که دیگه اصلا باورم نمیشه این اپوزیسیونای صد رنگ واقعا اپوزیسیون باشن. همه شون جیره خوارن.
  8
  30
  دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۱
  ۳۸
  paksan - ایران، ایران
  این یارو از خودشون بود و هدفشم نفوذ در نیروهای مخالف اونطرف آب بود و با حرفهای رایکال و قبول مسئولیت چیزهایی که بعیده از این طرف آب کسی بتونه انجامش بده اهداف رژیم رو محقق میکرد. هم بمب گذاری حرم امام رضا و هم شیراز کار خود سپاه بود و هدفشون هم علاوه بر کلی مراسم و ایجاد جو موافق برای خودشون اعدام یکسری زندانی و هدف قرار دادن طرفدارای پادشاهی بود و هست. تا به حال چندین فرقه از این مهره سازی ها رو رژیم انجام داده و عموما وقتی کارش گره افتاده شو تلویزیونی راه بیاندازن برای ترساندن مردم. الان سقوط رژیم واقعا هر لحظه احتمالش هست پس نیاز به ترساندن مردم هستش.
  12
  21
  دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۲
  ۳۵
  پاچه خواران همایونی - امریکا، ایالات متحده امریکا
  سبکی و بقیه سبک عقلان شاه پرست سوراخ موش الان چند؟ خخخ
  11
  26
  ‌سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۶
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ
  [::redsky95 - تورنتو، کانادا::]. بله منتظر باشید تق این معصومه قمی هم بزودی در میاد هنوز موعدش نرسیده و تاریخ مصرف دارد . رژیم از این مهره ها زیاد دارد که در نقش اپوزسیون و برانداز هستند ولی مهره و بازیگر رژیم هستند
  4
  3
  ‌سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۱
  ۳۵
  پیامک1 - منچستر، انگلستان
  [::شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ::]. شنبه‌ لوله‌ نمیدونم‌ این‌ معصومه‌ چه‌ داغی‌ به‌ بد‌جاییت‌گذاشته‌ ولی‌ سعی‌ کن‌ به‌ دیگران‌ این‌ باور‌رو‌ ندی‌ که‌ عقده‌های‌ کودکیت‌ چه‌ بر سر‌ روان‌ بیمارت‌ آورده
  6
  8
  ‌چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۰:۴۲
  نظر شما چیست؟