کشف جسد تاجر ایرانی در لندن

ایران آنلاین : خانواده تاجر ایرانی که به طرز مرموزی در لندن جان باخته است برای پیگیری این ماجرا و راز میلیونی یوروهایش به دادسرای جنایی تهران مراجعه کردند.

به گزارش خبرنگار حوادث «ایران»، مدتی قبل، گزارش مرگ مشکوک تاجر ۶۵ ساله ایرانی در خانه‌اش واقع در لندن به پلیس این شهر اعلام شد.

یکی از دوستان خسرو، مرد تاجر که جسد او را پیدا کرده بود گفت: خانواده خسرو با من تماس گرفتند و گفتند چند روز است از او خبر ندارند و از من خواستند به خانه‌اش بروم. اما وقتی به آنجا رسیدم خسرو در خانه را باز نکرد و بوی تعفنی که از خانه به مشام می‌رسید این فرضیه را مطرح می‌کرد که ممکن است برای خسرو اتفاقی رخ داده باشد.

با کمک آتش‌نشانان شهر لندن در ورودی را شکسته و وارد خانه شدیم اما در سالن پذیرایی با جسد او رو‌به‌رو شدیم.وقتی پلیس به محل رسید خانه بهم ریخته بود و این فرضیه مطرح شد که خسرو قربانی جنایتی شده است. بدین ترتیب پرونده‌ای در پلیس لندن برای رازگشایی از مرگ مرموز مرد میانسال آغاز شد. اما صبح دیروز خانواده خسرو در تهران با مراجعه به دادسرای جنایی تهران خواهان پیگیری علت مرگ مرد میانسال شدند. یکی از فرزندان خسرو در تحقیقات گفت: پدرم تاجر بود و برای کارهای بازرگانی‌اش به کشورهای اروپایی می‌رفت. پدرم مقدار زیادی یورو با خودش همراه داشت و آخرین بار برای انجام معامله‌ای به لندن رفته بود.

او ادامه داد: چند روز قبل با پدرم تماسی اینترنتی داشتیم و حال او خوب بود اما یک دفعه تماس‌ها قطع شد. هر چه با پدرم تماس می‌گرفتیم پاسخ نمی‌داد و از طرفی هم خودش تماسی با ما نمی‌گرفت. برای همین از دوست ایرانی پدرم خواستیم به او سر بزند تا بفهمد چرا او پاسخگو نیست. وقتی از مرگ مرموز پدرم باخبر شدیم، یکی از اقوام را به لندن فرستادیم تا از سرنوشت پدرم با خبر شود.

در تماسی که با او داشتیم می‌گفت که احتمالاً پدرم سکته کرده است. اما اگر او سکته کرده چرا یوروها و پول‌های پدرم در محل زندگی‌اش کشف نشد. فکر می‌کنم پدرم را به قتل رسانده‌اند. الان هم تقاضای انتقال جسد او به پایتخت و بررسی علت مرگ او توسط قوه قضائیه و پلیس ایران را داریم. به‌دنبال این شکایت، بازپرس جنایی دستور انتقال جسد به ایران و تحقیقات در رابطه با مرگ مرد میانسال را به پلیس اینترپل صادر کرد.
+18
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۸
  بردیا2577 - زابل، ایران
  واحد پول انگلستان پوند هستش و بعد طرف خیلی. یورو نقد داشته,و خونه هم تو لندن داشته وباز هم دروغ
  14
  24
  دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۲
  ۳۸
  piki82 - تورین، ایتالیا
  [::بردیا2577 - زابل، ایران::]. چه ربطی داره ؟
  4
  20
  دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۲
  ۴۵
  Parsina - بروکسل، بلژیک
  [::بردیا2577 - زابل، ایران::]. همه جای اتحادیه اروپا پول واحد و مرجع یورو هست چه پولشون پوند باشه و چه کرون و با کارت هر جا خرج کنی در تراکنش هیچ مبلغی کسر نمیشه
  2
  21
  دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۴
  ۳۸
  titi88 - امستردام، هلند
  قانون کشورهای اروپایی تا 10 هزار یورو یا دلار ازاد هستی همراه داشته باشی وباید به مامور گمرک هم نشون بدهی اضافه همراه تو باشد پولشویی محسوب میشود وجریمه دارد وکنترل هم شدید هست اگر ایرانی باشی تاجر هم خودش میدونه پول نقد یعنی گرفتاری
  1
  11
  ‌سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۸
  ۲۵
  redsky95 - تورنتو، کانادا
  فکر میکنم اینا همون تاجرایی هستن که با خون مردم جیب خودشونو پر کردن. یه زمانی میگفتن اگه تاجرایی که ارز گرفتن برنگردونن اسمشونو اعلام میکنیم. همون روزا یه خبر دیگه درز کرد که مامورای اطلاعات دنبال این تاجرا میخوان برن هرجای دنیا که باشن. اگه دقت کنین بعد این خبر به طرز مشکوکی هی تاجر داره یا کشته میشه یا مفقود میشه یا یه طوریش میشه خلاصه.
  1
  13
  ‌سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۲
  نظر شما چیست؟