دادستان کرمان: قاتل موبد زرتشتی خودکشی کرده

آقای کسروی متولد ۱۳۴۶، در ۱۰ سال گذشته به همراه دو فرزند و همسرش در آمریکا بود و در معبد "درمهر" کالیفرنیا فعالیت می‌کردبی بی سی :رییس دادگستری استان کرمان می‌گوید "قاتل" موبد زرتشتی که جسدش در ویلایی در ماهان پیدا شده بود، "خودکشی" کرده است.

جسد آرش کسروی، موبد زرتشتیان در کالیفرنیا و دو فرد همراهش سوم مرداد در ویلایی در ماهان پیدا شد. دادستان کرمان گفته بود "قاتل" به احتمال قوی انگیزه‌های مالی داشته چون در یک ماشین در صحنه قتل ۱۰ هزار دلار پول نقد پیدا شده است.

حالا یدالله موحد، رییس دادگستری استان کرمان گفته "قاتل" یکی از همان سه فردی است که جسدش پیدا شده و نامش محمدجواد گنجعلی‌خانی است.

به گفته آقای موحد، محمدجواد گنجعلی‌خانی به دلیل اختلاف مالی ابتدا آرش کسروی را "با ضربات وسیله‌ای شبیه به پیچ گوشتی" کشته و چون فرحناز رفیعی شاهد صحنه قتل بوده، او را هم کشته است.

رییس دادگستری استان کرمان می‌گوید "قاتل" به دلیل آنکه نمی‌توانسته اجساد را برای دفن از صندوق عقب ماشین خارج کند و چون "عذاب وجدان داشته" با زدن شاهرگ "خودکشی" کرده است.

آرش کسروی، که مقیم ایالات کالیفرنیا در آمریکا بود، سال گذشته برای برگزاری مراسم خاکسپاری پدرش به ایران بازگشت و به گفته دوستانش برای انجام کارهای وراثت مدتی در ایران بود.

مقام‌های قضایی کرمان می‌گویند آقای گنجعلی‌خانی مباشر آقای کسروی بوده و از حساب شخصی او مبالغی برای خود برداشته و به ارز تبدیل کرده که همین موضوع باعث اختلاف آنها بوده است.

آنها گفته‌اند نامزد و برادر آقای گنجعلی‌خانی به ظن همکاری با او در قتل و پنهان کردن ماجرا بازداشت شده‌اند.

مذهب زرتشتی آقای کسروی باعث حساسیت بیشتری به ماجرای قتل او در کرمان شده است.

کرمان کمتر از ۲۰ سال پیش شاهد ماجرایی بود که به قتل‌های محفلی کرمان معروف شد. در سال ۱۳۸۱ شش نفر از پایگاه بسیج با استناد به سخنرانی محمدتقی مصباح یزدی، دست‌کم پنج نفر را به قتل رساندند چون فکر می‌کردند آنها عمل "خلاف شرع" انجام داده و مستحق مرگ هستند.

هیچ کدام از این شش نفر قصاص نشدند چون مقام های قضایی گفتند همه خانواده‌ها رضایت داده‌اند.

در جریان قتل‌های زنجیره‌ای در دهه هفتاد هم نیروهای وزارت اطلاعات به کشتن سه کشیش در ایران متهم شدند.
+4
رأی دهید
-38

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  قبل از ارتکاب قتل خودکشی کرده یا بعد؟!
  2
  25
  یکشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۳
  ۷۰
  Maghshoosh - میامی، ایالات متحده امریکا

  قاتل رو خودکشی ش کردن تا گند زمینخواری و موروث خوری هاشون درنیاد، درست مثل قاضی (خیلی درستکار) منصوری! من روزبروز بیشتر معتقد میشم که یک کلام راست از دهن یکی از مسئولین در نمیاد! بعبارت ساده تر« اگه دهنشون می جنبه یا دارن خواروبار نشخوار میکنن یا دارن دروغ میگن»! حالت سومی هم نداره!
  1
  25
  یکشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۸
  ۲۰
  varied - ریزه، ترکیه

  باز هم ماست مالی کردن یک پرونده قتل که قاتل ژن برتر است
  2
  23
  یکشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۴
  ۷۲
  hassan5 - تهران، ایران
  ج.ا دروغ میگه مگر خلافش ثابت بشه...تا حالا در هیج زمینه ای ثابت نشده است.پشت این ماجرا خلاف مسئولان نظام وجود دارد.
  1
  4
  دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۴:۱۹
  نظر شما چیست؟